anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HX100v - rozczarowanie ?

arek------
Początkujący

HX100v - rozczarowanie ?

Smutne ale na razie - prawdziwe. Jestem użytkownikiem cybershotów od lat . Po genialnych 717 i 828 postanowiłem kupić "coś" najnowszego. Wybór padł na hx100v. I... Pierwsza "sesja" popołudniowa (krajobrazy, zachody słońca, wnętrza mieszkania, makra) - wypadła gorzej niż aparacik w telefonie samsung mojej żony (bo w mojej nokii aparat nakrył czapką zdjęcia z hx100v). Do rzeczy:
- zdjęcia - jakbym nie blokował AElockiem - wyglądają jakby w momencie spustu migawki działał jakiś podły hdr - wszystko na siłę "wyciągnięte", żadnych przejść tonalnych, żadnej głębi cieni.
- kolory - od 2 dni męczę balans bieli - kolory - w porównaniu do 828 - sztuczne w każdej kombinacji i zawsze paskudnie podbite gdzieś w tle paskudną niebieskawą zielenią.
- szumy!!!! dramat! i to przy ISO 100 w dość jasnych partiach!
- "ziarno" które tworzy zdjęcie - to nieprzyjemne "chlapnięcia" dające przy powiększaniu fotki efekt "impresjonistyczny" raczej niż przyjemnie "analogowo" ziarnisty (jak w strszych aparatach).
- związane z powyższym - brak szczegółowości - np. zamiast numerów rejestracyjnych z oddalenia widać - maźgi. (mój inny aparat - bez nazwy bo ktoś powie ,że troluję z ramienia tej firmy) nie ma najmniejszych problemów w analogicznych sytuacjach.
- geometria fotek - dramat. Zeiss zwyczajnie krzywi jak "ruskie" szkiełko z lornetki za 10 złotych z targu. rozczarowanie...
- potężna kompresja jpegów. Po jaką .... ta matryca gdy jpeg z 16 milinowego czegoś - "waży" 3 MB ???CZęściwo odpowiada to na pytanie o szczegóły. Brak wyboru jakości jpeg. Bardzo źle.
- domyślnie ustawiony za każdym razem filtr ND - to juz wygląda na efekt trzęsienia ziemi naprawdę... czy oni oszaleli... ustawy jak w aparaciku jakiejś marnej firmy...

Mogę dodac że oboje z żoną rozważamy dziś reklamowanie lub próbę zwrotu aparatu. To naprawdę zdumiewające co Sony - które ceniłęm najbardziej - wypuściło na rynek.
Służę danymi osobowymi i telefonem dla zainteresowanych - nie jestem trollem konkurencji. Jestem rozczarowanym uzytkownikiem Sony - po latach mam poczucie że mnie skubnęli na 1800. Szkoda. Proszę o Wasze spostrzeżenia. Czy mam wadliwy egzemplarz? Czy po prostu tak ten aparat "ma" ?
Arek

20 ODPOW. 20
profile.country.PL.title
andrzej186
Poszukiwacz

Filtr ND można ustawić tak, że domyślnie po włączeniu aparatu będzie w pozycji "wyłączony" np. w trybie "M".