anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

jaki ? prośba o radę

milosz------
Początkujący

jaki ? prośba o radę

Witam zamierzam kupic :c56 i nie wiem którą wybrac zastanawiałem się nad SLT-A55VY / DSLR-A580Y / NEX-5D lub te same modele lecz w wersji z obiektywem 18-55, a z czasem, zapotrzebowaniem i przyplywem gotowki dokupilbym 55-200. Chciałem jeszcze zapytac jakie jest zastosowanie obiektywu 18-55 a jakie 55-200. I moja prośba jest taka czy mogłlibyście mi coś doradzic nie koniecznie z tego co wymieniłem wyżej czekam też na inne sugestie i rady. Na koniec dodam jeszcze, że będzie to moja pierwsza :c56 . Dziękuję i pozdrawiam.

45 ODPOW. 45
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Gucio50 napisał(a):


Karty San Disk Extreme Pro z szybkością 45MB/sek są tanie. 8GB kosztuje netto 108zł.



Aż zajrzałem do internetu gdzie tak tanio można kupić karty 8GB. Najtaniej znalazłem po 142 zł. I aż zajrzałem na forum czy się nie pomyliłem i dopiero doczytałem, że podajesz cenę netto. No niestety, ale ja płacę brutto więc to jest taki trochę chłyt matekingowy z największych sieci (bez wat :c20 ).


Gucio50 napisał(a):

Co do rozmycia w A55 to jest ale kiepskie.
Ale jest. Trzeba wybrać odpowiedni temat.



Koledzy już odpowiadali na to stwierdzenie, ja też powtórzę za nimi: a czym się różni według ciebie rozmycie tła z obiektywu Sigma 17-70 F2.8-4.0 DC OS HSM podpiętego do Canona wyostrzonego na 5 m i ustawionego na przysłonę f:8 od rozmycia tła z obiektywu Sigma 17-70 F2.8-4.0 DC OS HSM podpiętego do Sony wyostrzonego na 5 m i ustawionego na przysłonę f:8?
Natomiast jeżeli chodzi o sposób rozmycia tła to jest to cecha charakterystyczna dla danego obiektywu i bardzo często nazywana bokeh. Canon produkuje inne obiektywy, Sony produkuje inne obiektywy i sposób przedstawienia nieostrości może być różny w kicie Canonowym i kicie Sonowym mimo nastawienia takiej samej przysłony i wyostrzenia na tą samą odległość. Ale różny będzie tylko bokeh a to od którego miejsca zaczynają się nieostrości będzie takie samo (dla czepialskich wiem, że będzie różniło się o ułamki metra na korzyść Sony - mniejsza GO będzie w Sony ze względu na troszeczkę większą matrycę w Sony). Natomiast podłączając obiektyw producenta niezależnego mamy dokładnie taką samą charakterystykę nieostrości gdyż obiektywy te różnią się tylko mechaniką (mocowaniem obiektywu, sterowaniem przysłoną czy AF-em) a nie optyką.

Gucio50 napisał(a):

- uważana, nie wiem dlaczego A550 czy 580 za aparatat dla profesjonalistów, pozwoli Ci nie wstydzić sie na zlotach fotografów alfami. Z a55 różnie bywa.



Tego zdania nie rozumiem. Byłeś na takim spotkaniu? Widziałeś złe traktowanie posiadaczy A55? Ja bywam regularnie na spotkaniach w naszym mieście, staram się bywać na zlotach ogólnopolskich, jeden z moich bliższych kolegów posiada A55 i nie zauważyłem aby On czy też inny posiadacz tego modelu był inaczej traktowany (przynajmniej wśród sympatyków systemu spod znaku :c52 ale nie zauważyłem też aby spośród użytkowników innych systemów ktoś wyśmiewał się czy robił niewłaściwe wycieczki pod adresem posiadacza A55).

Gucio50 napisał(a):

(Sigma 17-70 F2.8-4.0 DC OS HSM) Robi świetne zdjecia, ma światło lepsze od słoika Sony (SAL18200)
Nie jest to obiektyw systemowy dla Sony, ale swój kłopot będę dżwigał skromnie, z godnoscią i w ciszy



Sigma ta jest jak najbardziej obiektywem systemowym dla korpusów Sony z pełną współpracą z takim korpusem (autofokus, sterowanie przysłoną, zasilaniem stabilizacji). Obiektywy niesystemowe wymagają adapterów do podpięcia ich do body i nie w pełni współpracują z korpusami (a zwykle poza możliwością podpięcia ich poprzez przejściówkę wcale nie współpracują).
Co do tego obiektywu to jest on uważany za całkiem niezły podstawowy obiektyw. Jego mankamentem jest cena (dlatego nie będzie on nigdy zamiennikiem dla kita). Ale jako podstawowy spacer zoom jest świetny. Porównujesz go do SAL-a 18200 więc mogę powiedzieć, że ta Sigma przegra zakresem zooma z SAL-em :) . Nie ma sensu porównywać super zooma z zoomem standardowym, praktycznie zawsze przegra super zoom (poza właśnie zakresem zooma). Nie można wykonać obiektywu o dużej krotności zooma, jasnego, lekkiego, bardzo dobrze skorygowanego optycznie w każdym zakresie ogniskowych. Gdyby istniała taka możliwość nikt nie produkowałby innych obiektywów niż super zoomy bo też nikt by innych obiektywów nie kupował. Każdy chciałby mieć obiektyw o zakresie 16 (18)-200, ze światłem 2,8, ważący 0,5kg, niewysuwający się pod własnym ciężarem, z przednią soczewką o średnicy 55mm (no, niech będzie 72 ale to już dużo droższe filtry) i rewelacyjny optycznie. Ale tak się nie da.

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

piotruso napisał(a):

...Ale tak się nie da.


Jak się nie da - jak się da... Pomijając "ważący 0,5kg, niewysuwający się pod własnym ciężarem, z przednią soczewką o średnicy 55mm (no, niech będzie 72 ale to już dużo droższe filtry) i rewelacyjny optycznie." i jeszcze koszta zakupu - taki zoom 18-200/2.8 jest do zrobienia. Oczywiście sam rozmiar przedniej soczewki byłby absurdalny a o jego wadze (obiektywu) nie wspominam - ale jak najbardziej się da :c20

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Deviant napisał(a):

piotruso napisał(a):

...Ale tak się nie da.


Jak się nie da - jak się da... Pomijając "ważący 0,5kg, niewysuwający się pod własnym ciężarem, z przednią soczewką o średnicy 55mm (no, niech będzie 72 ale to już dużo droższe filtry) i rewelacyjny optycznie." i jeszcze koszta zakupu - taki zoom 18-200/2.8 jest do zrobienia. Oczywiście sam rozmiar przedniej soczewki byłby absurdalny a o jego wadze (obiektywu) nie wspominam - ale jak najbardziej się da :c20



:smileythumbsup:
Dzięki za uświadomienie mnie i wyprowadzenie z błędu.
Ja to jednak uczę się przez całe życie a i tak umrę guuupi.
:c20

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

:slight_smile:

Nawet ktoś to kiedyś liczył - co prawda koszty będą większe, bo tam chciał projektować na matrycę 35mm, więc najszerszy kąt zaczynał się od 24mm i kończył na hmm 200?
Musiałbym KKM przelecieć znaczy przeszukać...

Oczywiście jest to absurdem całkowitym, ale nie można wprowadzać ludzi w błąd - pewnie jakby się znalazł jakiś szejk - to by mu zrobili taki wynalazek a 'dzipa' by do tego słoja dostał gratis :slight_smile:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Deviant napisał(a):


Oczywiście jest to absurdem całkowitym, ale nie można wprowadzać ludzi w błąd - pewnie jakby się znalazł jakiś szejk


tak jak ZEISS stworzył dla jednego Szejka obiektyw 1700mm f/4 :smileymrgreen:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Dokładnie :slight_smile: