anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

jaki ? prośba o radę

milosz------
Początkujący

jaki ? prośba o radę

Witam zamierzam kupic :c56 i nie wiem którą wybrac zastanawiałem się nad SLT-A55VY / DSLR-A580Y / NEX-5D lub te same modele lecz w wersji z obiektywem 18-55, a z czasem, zapotrzebowaniem i przyplywem gotowki dokupilbym 55-200. Chciałem jeszcze zapytac jakie jest zastosowanie obiektywu 18-55 a jakie 55-200. I moja prośba jest taka czy mogłlibyście mi coś doradzic nie koniecznie z tego co wymieniłem wyżej czekam też na inne sugestie i rady. Na koniec dodam jeszcze, że będzie to moja pierwsza :c56 . Dziękuję i pozdrawiam.

45 ODPOW. 45
profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

photomusic, podpierasz się jednym, wciąż tym samym cytatem Lajama, jakby to jakaś świętość była. Jak kiedyś zostaniesz modem (mam nadzieję, że nie tutaj...), to zobaczysz, jak bardzo "wdzięczna" jest ta praca, społeczna praca, co warte podkreślenia. Upilnowanie kiboli na stadionie podczas meczu o Puchar Polski to przy moderowaniu istny pikuś. 8-)
To, że Ciebie jeszcze tolerują, jest naprawdę zaskakujące i może warto zastanowić się nad swoim postępowaniem.

Co do plastików w obiektywie - bzdurą, jak słusznie zauważył Krzysztof, a i Ty sam to poniekąd przyznałeś, jest pisanie, że plastikowe soczewki znaczy zły obiektyw. To wierutna bzdura, zwłaszcza przy obecnych technologiach z tym związanych.
Oczywiście, plastik plastikowi nie równy, ale prawdą jest, że mimo wrażenia delikatności i tandetności, SAL 18-55 jest wyjątkowo dobrym obiektywem. Dokładając do tego relację jakości do ceny - masakruje konkurencję.

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

photomusic napisał(a):

Krzysiu-wręcz przeciwnie.To Ty wprowadzasz czytających w błąd.Plastik w soczewkach to nic nadzwyczajnego,pewnych właściwości optycznych inaczej po prostu inaczej nie da się osiągnąć.Plastikowe soczewki znajdziesz nawet w obiektywach Carl Zeiss-Super ED.


1. Kup obiektyw Sony 18-55 - może być uszkodzony.
2. Rozkręć go.
3. Wyjmij soczewki.
4. Postukaj w każdą albo potraktuj ogniem.
5. Opisz doznania organoleptyczne.

:-)

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

photomusic napisał(a):

Krzysiu-wręcz przeciwnie.To Ty wprowadzasz czytających w błąd.Plastik w soczewkach to nic nadzwyczajnego


nie bardzo rozumiem jak możesz podważać zdanie, przeczytawszy jakieś niepoparte żadnym doświadczeniem bzdury w necie, człowieka który jest specjalistą w firmie w dziale foto(wcześniej minolta) :shock:
widać że jesteś nie zaznajomiony w strukturach kadrowych forum i firmy

profile.country.PL.title
c.d.n.
Poszukiwacz

SZFENDAK napisał(a):

photomusic napisał(a):

Krzysiu-wręcz przeciwnie.To Ty wprowadzasz czytających w błąd.Plastik w soczewkach to nic nadzwyczajnego


nie bardzo rozumiem jak możesz podważać zdanie, przeczytawszy jakieś niepoparte żadnym doświadczeniem bzdury w necie, człowieka który jest specjalistą w firmie w dziale foto(wcześniej minolta) :shock:


photomusic, dobrze, że podsunąłeś podręcznik.
W rewanżu:

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

A na poważnie. Technologia pokrywania szklanych soczewek tworzywem, w celu tańszej produkcji powierzchni asferycznych ma już ładnych kilkanaście lat. Jednym z pierwszych obiektywów do lustrzanek z soczewkami tego typu był bodajże Nikkor 28-70/3,5-4,5 wprowadzony w 1991 roku.
Nazywanie jednak soczewek tego typu "plastkowymi" to przesada, trącająca o bzdurę.
Równie dobrze można napisać, że miliony ludzi podróżują plastikowymi samolotami pasażerskimi.

milosz------
Początkujący

Zdecydowałem się na :c56 55 i mam jeszcze pytanie jaką lepszą kartę polecilibyście obojętne ile GB. W starszych modelach :c56 jest proste ustawianie efektu rozmycia tła, a jak jest w :c56 55 ?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

milosz napisał(a):

W starszych modelach :c56 jest proste ustawianie efektu rozmycia tła, a jak jest w :c56 55 ?


O jakim efekcie mówisz bo za to odpowiada optyka...

Co do karty pamięci - moim zdaniem optymalne są karty 8GB.
Można kupić 2 czy trzy, ważne żeby nie pakować się w jedną wielkopojemnościową kartę.

milosz------
Początkujący

Chodziło mi o wyświetlacz graficzny gdzie można było łatwo to ustawic

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

milosz napisał(a):

Chodziło mi o wyświetlacz graficzny gdzie można było łatwo to ustawic


Jesteś pewien, że to było w aparatach :c56 ?

Chyba, że chodzi Ci tylko te obrazki z ludzikami na wyświetlaczu
http://a.img-dpreview.com/reviews/sonyslta55/images/EVF_1.jpg
Foto: www.dpreview.com

milosz------
Początkujący

tak właśnie o te ludziki, dzięki wielkie :D