anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

jaki ? prośba o radę

milosz------
Początkujący

jaki ? prośba o radę

Witam zamierzam kupic :c56 i nie wiem którą wybrac zastanawiałem się nad SLT-A55VY / DSLR-A580Y / NEX-5D lub te same modele lecz w wersji z obiektywem 18-55, a z czasem, zapotrzebowaniem i przyplywem gotowki dokupilbym 55-200. Chciałem jeszcze zapytac jakie jest zastosowanie obiektywu 18-55 a jakie 55-200. I moja prośba jest taka czy mogłlibyście mi coś doradzic nie koniecznie z tego co wymieniłem wyżej czekam też na inne sugestie i rady. Na koniec dodam jeszcze, że będzie to moja pierwsza :c56 . Dziękuję i pozdrawiam.

45 ODPOW. 45
Gucio50
Początkujący

milosz napisał(a):

Witam zamierzam kupic :c56 i nie wiem którą wybrac zastanawiałem się nad SLT-A55VY / DSLR-A580Y / NEX-5D lub te same modele lecz w wersji z obiektywem 18-55, a z czasem, zapotrzebowaniem i przyplywem gotowki dokupilbym 55-200. Chciałem jeszcze zapytac jakie jest zastosowanie obiektywu 18-55 a jakie 55-200. I moja prośba jest taka czy mogłlibyście mi coś doradzic nie koniecznie z tego co wymieniłem wyżej czekam też na inne sugestie i rady. Na koniec dodam jeszcze, że będzie to moja pierwsza :c56 . Dziękuję i pozdrawiam.



1. Typ Alfy
- 55 jest nieco nowatorska, ale ja ją kupiłem, czy żałuje - bywa.
Uważana za aparat dla "niegramotnych" czyli właśnie dla mnie.
- NEX, mniejszy i chyba troch słabszy, ma wyraźnie mniej obiektywów do wyboru niż Alfa,
Bez specjalnych konwerterów oczywiscie.
- uważana, nie wiem dlaczego A550 czy 580 za aparatat dla profesjonalistów, pozwoli Ci nie wstydzić sie na zlotach fotografów alfami. Z a55 różnie bywa.
Ja, jako skrajny nonkonformista, mam to gdzieś.

2. Kupno body i obu obiektywów razem, jest zdecydowanie najtańszym rozwiazaniem, patrz skapiec.pl

3. Mała rada. Musisz się najpierw zdecydować pomiedzy Canon-em a Sony Alfa.
Jak wybierzesz Sony to patrz punk4, gdy nie to dalej juz nie mogę Ci udzielać rad.
Zwróć się na forum Canona, do mojego przyjaciela z pracy, biurko w biurko, który jest wielkim entuzjastą aparatów Canon.

4. Kup alfę 55 z obiektywem 18-55.

5. Ja mam dodatkowo 3 obiektywy:
-50mm/1.8 Sony DT AF, do robienia portretowych zdjęć mojej zony i kota(ów - moich). Na nim mam nakręcony filtr zmiekczający, znakomicie eliminuje zmarszczki,
- Sony 18-200 DT AF, jako spacerzoom, ale własnie go sprzedaje (Edit Lajam: usunięto część będąca ogłoszeniem handlowym) bo mi sprawił kilka fatalnych niespodzianek, prześwietlając wszystkie prawie zdjęcia z 2 urlopów. W Austrii na nartach oraz w Czechach. Nie licząc wesela córki sąsiada. Prześwietlał z lubością o około 2-3EV, więc ... ...
- trzeci(czwarty) obiektyw to pardon, że na tym forum psuję powietrze
Sigma 17-70 F2.8-4.0 DC OS HSM wykonanie dla Sony

Robi świetne zdjecia, ma światło lepsze od słoika Sony (SAL18200)
Nie jest to obiektyw systemowy dla Sony, ale swój kłopot będę dżwigał skromnie, z godnoscią i w ciszy

Wszystkie te punkty są dla biednych, czyli dla mnie.
Koledzy z wiekszym budżetem mogą zapewne zaproponować Ci inny zestaw i będą mieli rację.

Mam aparat NEX w rodzinie, nie mogę Ci go uczciwie polecić, czyba że masz małą kieszeń w spodniach i alfa Ci nie wlezie :)

Ostatnia sprawa to "plastikowość obiektywu"
Kiedyś wszystkie aparaty i kamery były metalowe.
Od tego czasu zmienił sie rodzaj plastików. Oczywiście Zeiss jest z metalu ale kosztuje 4-5kzł podczas gdy plastikowy Sony kilka razy mniej


Widzę, że muszę zmienić baterie w klawiaturze, nieco przekłamuje klawisze!

profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

Gucio50 napisał(a):

1. Typ Alfy
- 55 jest nieco nowatorska, ale ja ją kupiłem, czy żałuje - bywa.
- NEX, mniejszyi chyba troch sabszy, ma wyranie mniej obiektywów do wyboru niy Alfa,
Bez specjalnych konwerterów oczywiscie.
- uważana, nie wiem dlaczego A550 czy 580 za aparatat dla profesjonalistów, pozwoli Ci nie wstydzić sie na zlotach fotografów alfami. Z a55 różnie bywa.
Ja, jako skrajny nonkonformista, mam to gdzieś.

2. Kupno body i obu obiektywów razem, jest zdecydowanie najtańszym rozwiazaniem, patrz skapiec.pl

3. Mała rada. Musisz się najpierw zdecydować pomiedzy Canon-em a Siony Alfa.
Jak wybierzesz Sony to patrz ponk4, gdy nie to dalej juz nie mogę Ci udzielać rad.



Co to za chiński język ? :c7

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
Gucio50
Początkujący

Bertone napisał(a):



Co to za chiński język ? :c7




Właśnie padły mi akumulatory w klawiaturze, postaram się poprawić mój post, sorry

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

Bertone napisał(a):

Co to za chiński język ? :c7


Co Ty, telewizji nie oglądasz? :c34

Gucio50
Początkujący

milosz napisał(a):

Zdecydowałem się na :c56 55 i mam jeszcze pytanie jaką lepszą kartę polecilibyście obojętne ile GB. W starszych modelach :c56 jest proste ustawianie efektu rozmycia tła, a jak jest w :c56 55 ?



Karty San Disk Extreme Pro z szybkością 45MB/sek są tanie. 8GB kosztuje netto 108zł.
W zbyt wielkie nie warto inwestować, średno co 5-6 miesiący cena spada o połowę a wielkość rosnie 2 razy.

Chyba ze masz kontrakt z wydawnictwem i strzelasz 4 tysiące zdjęć dziennie.

Co do rozmycia w A55 to jest ale kiepskie.
Ale jest. Trzeba wybrać odpowiedni temat.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Co to za bzdura:

Gucio50 napisał(a):

Co do rozmycia w A55 to jest ale kiepskie.
Ale jest. Trzeba wybrać odpowiedni temat.


A w Nikonie D3 jest lepsze? Albo w Canonie Mark 1? A może w NEXie?
Przecież ten efekt w ogóle nie zależy od aparatu. Wyłącznie od obiektywu, przysłony i odległości. No i wielkości matrycy oczywiście. Ale o kompaktach nie rozmawiamy tutaj.

------------------------------
fotoamator
Gucio50
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

Co to za bzdura:



Pewnie że bzdura. przecież to napisałem ja.

W Canonie kolegi jest świetne rozmazywanie tła, ale to tylko moja opinia. Pewien kompakt Sony też ma rozmydlenie tła OK.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Gucio50 napisał(a):

W Canonie kolegi jest świetne rozmazywanie tła, ale to tylko moja opinia. Pewien kompakt Sony też ma rozmydlenie tła OK.


No tak. Bo Głębia Ostrości zależy od napisu na puszce :c4

Gwoli ścisłości - bo widzę, że nie tylko amatorzy nie wiedzą, ale i "stare wygi" nie mają pojęcia od czego zależy głębia ostrości popularnie zwaną "rozmywaniem tła" - Głębia Ostrości (GO) zależy od:
- ogniskowej (im większa, tym mniejsza GO)
- przysłony (im mniejsza wartość przysłony, tym mniejsza GO)
- odległości od aparatu do ostrości (im mniejsza, tym mniejsza GO)
i od rozmiaru matrycy (kliszy filmu itd.) - ten sam kadr na "większej matrycy" (np. kompakt vs APSC, APSC vs FF) ma mniejszą GO

Jeżeli dla kogoś nadal to niezrozumiała sprawa - polecam filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=lxQhSigYiGs

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Gucio50
Początkujący

kris napisał(a):

Gucio50 napisał(a):

W Canonie kolegi jest świetne rozmazywanie tła, ale to tylko moja opinia. Pewien kompakt Sony też ma rozmydlenie tła OK.


No tak. Bo Głębia Ostrości zależy od napisu na puszce :c4




Cenzura?

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Jaka cenzura jak nie znasz praw optyki które wpływają na GO poczytaj sobie na ten temat na pewno Ci się przyda taka wiedza :c34

Tak jak Kris napisał marka aparatu kompletnie nie ma wpływu na rozmywanie tła :c20

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G