anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

jaki ? prośba o radę

milosz------
Początkujący

jaki ? prośba o radę

Witam zamierzam kupic :c56 i nie wiem którą wybrac zastanawiałem się nad SLT-A55VY / DSLR-A580Y / NEX-5D lub te same modele lecz w wersji z obiektywem 18-55, a z czasem, zapotrzebowaniem i przyplywem gotowki dokupilbym 55-200. Chciałem jeszcze zapytac jakie jest zastosowanie obiektywu 18-55 a jakie 55-200. I moja prośba jest taka czy mogłlibyście mi coś doradzic nie koniecznie z tego co wymieniłem wyżej czekam też na inne sugestie i rady. Na koniec dodam jeszcze, że będzie to moja pierwsza :c56 . Dziękuję i pozdrawiam.

45 ODPOW. 45
MikiPL-----
Początkujący

Na forum jestem od niedawna, ale już zauważyłem, że charakteryzujesz się dużą agresją wobec innych forumowiczów, krytykując każdy przejaw luźnej dyskusji który nie zgadza się z Twoimi poglądami Lajam... Z całym szacunkiem, ale... Przecież ja tylko mu proponuję rozwiązanie, a decyzja i tak należy do niego... Każdy ma jakąś opinię, która nie bierze się z powietrza... Ja przedstawiam swoją, ty przedstawiasz swoją, i taki atak, z wytykaniem braków w warsztacie, jest chyba nie na miejscu...

Nie kieruję się uprzedzeniami, bo obiektywu używałem!
Co do argumentów... Już samo wykonanie obiektywu pozostawia wiele do życzenia. Jego jakość optyczna też nie jest najlepsza... Zauważyłem, że dużo lepiej sprawuje się z Alfą 200... Zdjęcia mają zwyczajnie dużo lepszą jakość, i detale są lepiej odwzorowane. W przypadku Alfy 55, nie wiem czy wpływa na to rozmiar matrycy, czy też coś innego, ale detale są zwyczajnie kiepskiej jakości... Po zakupie zestawu A55 z 1855 rozważałem sprzedaż 18-55 czy 18-70... z racji tego, zrobiłem jego dokładne porównanie z obiektywem 18-70, oraz ze swoją Sigmą 17-70... I zdecydowanie test wypadł na korzyść 18-70, który daje dużo lepszy według mnie stosunek cena jakość. 1855 to obiektyw który został opracowany pod kątem ceny. Miał być tani, żeby opłacało się go dodawać do zestawów z aparatem. W praktyce nie jest zły, ale jego jakość powoduje, że bardzo szybko osoba, która nie używa aparatu do zrobienia zdjęć na rodzinnej imprezie, lub wypadzie ze znajomymi postanowi go zmienić...

Uprzedzam więc naszego zainteresowanego, że w dość krótkim czasie 1855 przestanie spełniać jego oczekiwania, co będzie się wiązało ze zmianą obiektywu... Patrząc na to, skoro wykłada się trochę gotówki na zestaw foto, to może lepiej wyłożyć jej trochę więcej? :) Tak czy inaczej będzie musiał kiedyś ten obiektyw wymienić...

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

MikiPL napisał(a):

Jego jakość optyczna też nie jest najlepsza... Zauważyłem, że dużo lepiej sprawuje się z Alfą 200... Zdjęcia mają zwyczajnie dużo lepszą jakość, i detale są lepiej odwzorowane. W przypadku Alfy 55, nie wiem czy wpływa na to rozmiar matrycy, czy też coś innego, ale detale są zwyczajnie kiepskiej jakości...

Uprzedzam więc naszego zainteresowanego, że w dość krótkim czasie 1855 przestanie spełniać jego oczekiwania, co będzie się wiązało ze zmianą obiektywu... Patrząc na to, skoro wykłada się trochę gotówki na zestaw foto, to może lepiej wyłożyć jej trochę więcej? :) Tak czy inaczej będzie musiał kiedyś ten obiektyw wymienić...


Znasz różnice w pracy matryc CCD(a200) i CMOS(a55)?
Tak z ciekawości zapytam. jaki obiektyw proponujesz jako zamiennik KIT'a?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

MikiPL napisał(a):

Na forum jestem od niedawna, ale już zauważyłem, że charakteryzujesz się dużą agresją wobec innych forumowiczów


Proszę o wskazanie przejawów tej agresji. Tylko konkretnie proszę.
To, że nie przyjmujesz krytyki swoich argumentów i odbierasz to jako atak na swoją osobę to już Twój problem.

MikiPL napisał(a):

Nie kieruję się uprzedzeniami


Ty się nie kierujesz, natomiast wyraźnie chcesz nimi zarazić przyszłych użytkowników:

MikiPL napisał(a):

Uprzedzam więc naszego zainteresowanego, że w dość krótkim czasie 1855 przestanie spełniać jego oczekiwania, co będzie się wiązało ze zmianą obiektywu...


Tak zapytam z ciekawości - skąd wiesz, że wszyscy postąpią tak jak Ty??

Dla mnie 18-55 to bardzo przyzwoity obiektyw, który niczym nie ustępuje obiektywom kitowym u konkurencji. Jest lekki, szybki i ostry.

MikiPL napisał(a):

Patrząc na to, skoro wykłada się trochę gotówki na zestaw foto, to może lepiej wyłożyć jej trochę więcej? :) Tak czy inaczej będzie musiał kiedyś ten obiektyw wymienić...


Analizując już zupełnie abstrakcyjnie, tylko pod kątem kosztów: obiektyw kitowy warto kupić w zestawie po to, by potem go odsprzedać na wolnym rynku. Taka operacja zawsze się opłaci.

MikiPL-----
Początkujący

Lajam napisał(a):


Proszę o wskazanie przejawów tej agresji. Tylko konkretnie proszę.
To, że nie przyjmujesz krytyki swoich argumentów i odbierasz to jako atak na swoją osobę to już Twój problem.



Jeden z tematów w poradach:

Lajam napisał(a):

ale nie wiem jak później połączyć je w ps żeby on był kilak razy na focie .


Zastanawia mnie zawsze zasadność inwestowania w Photoshopa przy całkowitej nieznajomości choćby jego podstaw.

Wystarczy utworzyć nową warstwę, skopiować drugie zdjęcie do tej nowej warstwy, a potem np. Gumką wymazać trochę tego nałożonego zdjęcia tak, żeby postać z pierwszego była widoczna. Gumki warto używać przy kryciu 50% żeby było widać gdzie wymazać. Potem przywracamy krycie na 100%, spłaszczamy obrazek i voila.



Może przegiąłem z tą agresją, ale troszkę brakuje wyrozumiałości ;)


Co do uprzedzeń... nie chcę zarazić innych uprzedzeniami, tylko wyrażam swoją opinię na temat obiektywu... zresztą wyraźnie napisałem, żeby poszedł do sklepu i przetestował zestaw który chciałby kupić ;) Niech sam zdecyduje...

Co do obiektywu... temat rzeka... naprawdę opinie o tym obiektywie są tak różne, że z czegoś musi to wynikać... myślę, że zależy to jeszcze od aparatu z którym się go używa, bo KURAQ słusznie zwrócił mi uwagę, że A200 ma inną matrycę niż A55... Ale prawda jest taka, że optyka plastikowa, nigdy nie będzie miała lepszej jakości niż szklana, bo wynika to z właściwości fizycznych obydwu materiałów... Ja tutaj nie wydałem prawomocnego wyroku, że nie ma wyboru i jest skazany na zmianę obiektywu, tylko wyrażam opinię opartą na obserwacji rynku, otoczenia, i aukcji na allegro. Skoro ludzie wymieniają obiektyw na inny, w podobnym zakresie ogniskowych, to oznacza, że ten się nie sprawdza ;)

Masz rację, dla Ciebie obiektyw jest szybki, ostry... Dla mnie SAM chodzi zbyt wolno ;) , ostrość obiektywu jest niezła, ale w przypadku detalu niestety niewystarczająca jak dla mnie... (choć może to wynikać z kiepskich umiejętności fotograficznych... ciężko mi powiedzieć... fakt że 18-70 sprawdza się lepiej)...

Kwestię odsprzedaży obiektywu pominę, bo to indywidualna wola każdego, czy warto kupować obiektyw i potem za 50-80zł zysku tracić czas na wystawianie go na allegro, potem na pakowanie zanoszenie na pocztę... ;) To zależy czy ktoś ceni swój czas czy nie...

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

MikiPL napisał(a):

... Ale prawda jest taka, że optyka plastikowa, nigdy nie będzie miała lepszej jakości niż szklana, bo wynika to z właściwości fizycznych obydwu materiałów...



Możesz podać gdzie jest napisane, że SAL18-55 ma soczewki wykonane z plastiku?

profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Tak, też jestem ciekaw, skąd wniosek o plastikowych soczewkach...

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Pewnie stąd, że lekki jest :D

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

Soczewki - nie wiem, ale resory na pewno plastikowe. :slight_smile:

MikiPL napisał(a):

optyka plastikowa, nigdy nie będzie miała lepszej jakości niż szklana, bo wynika to z właściwości fizycznych obydwu materiałów...


Nie wiem, gdzie to wyczytałeś, ale nie czytaj więcej takich "rewelacji". :)
Jeżeli czytasz - nie publikuj, bo wprowadzasz w błąd innych.

MikiPL-----
Początkujący

Okey... Przyznaję... napisałem bzdurę... Wyczytałem to kiedyś na optycznych, i chyba zbyt ufnie podszedłem do tego ;)

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

MikiPL napisał(a):

Na forum jestem od niedawna, ale już zauważyłem, że charakteryzujesz się dużą agresją wobec innych forumowiczów, krytykując każdy przejaw luźnej dyskusji który nie zgadza się z Twoimi poglądami Lajam...


Moderatorzy tego forum już tak mają :)

MikiPL napisał(a):



Jeden z tematów w poradach:

Lajam napisał(a):

ale nie wiem jak później połączyć je w ps żeby on był kilak razy na focie .


Zastanawia mnie zawsze zasadność inwestowania w Photoshopa przy całkowitej nieznajomości choćby jego podstaw.

Wystarczy utworzyć nową warstwę, skopiować drugie zdjęcie do tej nowej warstwy, a potem np. Gumką wymazać trochę tego nałożonego zdjęcia tak, żeby postać z pierwszego była widoczna. Gumki warto używać przy kryciu 50% żeby było widać gdzie wymazać. Potem przywracamy krycie na 100%, spłaszczamy obrazek i voila.



Może przegiąłem z tą agresją, ale troszkę brakuje wyrozumiałości ;)


Specjalista od Photoshop'a się znalazł :)
Gumka?
A słyszałeś o maskach?

Krzysztof napisał(a):

Soczewki - nie wiem, ale resory na pewno plastikowe. :slight_smile:

MikiPL napisał(a):

optyka plastikowa, nigdy nie będzie miała lepszej jakości niż szklana, bo wynika to z właściwości fizycznych obydwu materiałów...


Nie wiem, gdzie to wyczytałeś, ale nie czytaj więcej takich "rewelacji". :)
Jeżeli czytasz - nie publikuj, bo wprowadzasz w błąd innych.


Krzysiu-wręcz przeciwnie.To Ty wprowadzasz czytających w błąd.Plastik w soczewkach to nic nadzwyczajnego,pewnych właściwości optycznych inaczej po prostu inaczej nie da się osiągnąć.Plastikowe soczewki znajdziesz nawet w obiektywach Carl Zeiss-Super ED.
Więcej np.na http://www.birdforum.net/showthread.php?t=72416 " target="_blank

MikiPL napisał(a):

Okey... Przyznaję... napisałem bzdurę... Wyczytałem to kiedyś na optycznych, i chyba zbyt ufnie podszedłem do tego ;)


Nie,nie nie napisałeś bzdur.
Więcej w temacie znajdziecie w najnowszej książce Martina Evening'a.
Pozdrawiam ;)