anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

jaki ? prośba o radę

milosz------
Początkujący

jaki ? prośba o radę

Witam zamierzam kupic :c56 i nie wiem którą wybrac zastanawiałem się nad SLT-A55VY / DSLR-A580Y / NEX-5D lub te same modele lecz w wersji z obiektywem 18-55, a z czasem, zapotrzebowaniem i przyplywem gotowki dokupilbym 55-200. Chciałem jeszcze zapytac jakie jest zastosowanie obiektywu 18-55 a jakie 55-200. I moja prośba jest taka czy mogłlibyście mi coś doradzic nie koniecznie z tego co wymieniłem wyżej czekam też na inne sugestie i rady. Na koniec dodam jeszcze, że będzie to moja pierwsza :c56 . Dziękuję i pozdrawiam.

45 ODPOW. 45
MikiPL-----
Początkujący

Witaj!
Musisz powiedzieć, do czego potrzebujesz aparatu... Czy chcesz nim robić zdjęcia codzienne, czy raczej interesujesz się fotografią artystycznie ;) Zdecydowanie polecam Ci Alfę55 bo jest uniwersalna, ale napisz do czego potrzebujesz aparat, to uzyskasz dużo precyzyjniejszą poradę ;)

Polecam Tobie szkołę Sony: http://www.lustrzanka.sony.pl/#!!/szkolka
Dowiesz się praktycznych rzeczy o fotografowaniu lustrzanką ;)

Co do obiektywów... 18mm to dość szeroki kąt, który pozwala objąć rozległą scenę (nie mylić z rybim okiem, w większości lustrzanek sony dopiero przy obiektywie 8mm aparat ma kąt widzenia 180 stopni). 55mm to ogniskowa pozwalająca na niewielkie powiększenie fotografowanego kadru. 18-55 jest więc dość standardowym obiektywem do codziennego fotografowania, a 55-200 to zoom, pozwalający trochę bardziej przybliżyć fotografowany obiekt...

Pozdrawiam, i czekamy na odp. do czego potrzebny Ci aparat ;) Po południu postaram się napisać post który omówi różnice pomiędzy zaproponowanymi przez Ciebie modelami ;)

milosz------
Początkujący

Aparatu będe używał do fotografi codziennej ;)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

milosz napisał(a):

Aparatu będe używał do fotografi codziennej ;)


a co to jest dla Ciebie?
Dla jednego fotografia codzienna to reportaże - czyli korpus profi, uszczelniony, szybki itd.
Dla innego to krajobrazy - tutaj większą uwagę można przykuć do matrycy, do dodatków typu HDR, możliwości obsługi pilota itd.
Dla innego to fotografia studyjna, sport, dziecko, czy też swój piesek :D

Jeżeli szukasz aparatu do wszystkiego i to najlepiej z jednym obiektywem, to lepiej poszukać dobrego kompakta. Lustrzanka daje duże możliwości, ale też jest wymagająca. Wymaga wiedzy i osprzętu, jak choćby różnych obiektywów. Można oczywiście zakupić tzw. spacerzoom (16-105, 18-200, 18-250mm itd.), ale nie da on takich możliwości jak np. obiektyw stałoogniskowy, który jest "jasny" i można dzięki niemu fotografować w trudnych warunkach oświetleniowych i/lub fotografować ze zdecydowanie mniejszą Głębią Ostrości (GO).

Zatem im bardziej sprecyzujesz swoje wstępne potrzeby, tym łatwiej nam będzie cokolwiek doradzić.
Musisz jednak pamiętać, że to jest Twój wybór i Twoje pieniądze. Zatem przyda się trzeźwe spojrzenie na swoje potrzeby i możliwości sprzętu oraz na to, który aparat najlepiej "leży w łapce" :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
milosz------
Początkujący

Codzienna miałem na myśli aparat który będzie mi służył i do zdjęc reportażu, architektury natury w tym krajobrazu czy też sportu ;) więc cieżko mi się określic co do do jednego rodzaju wykonywanych zdjęc. Byłoby to wszystko w zależnościi od sytuacji.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

A rozważałeś inną opcję niż :c56 ?

Np taki Cybershot HX100V

milosz------
Początkujący

Myślałem nad :c56 ze względu na wymienne obiektywy, które z czasem mogę dokupic w zależności od potrzeby do tego radzaju fotografi który bardziej mnie pociągnie :D , a na początek myslałem o obiektywie w miarę uniwersalnym jeżeli da się to tak nazwac.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Wymienna optyka to nie jest w dłuższej perspektywie tania zabawa.
Faktyczny skok jakościowy kosztuje jednak trochę więcej niż standardowe obiektywy budżetowe. Trzeba się z tym liczyć ;)

MikiPL-----
Początkujący

Wiem ze swojego doświadczenia, że zestaw z lustrzanką to bezdenna studnia... Do makro jest potrzebny obiektyw z dużą skalą odwzorowania, do fotografii sportowej jasny teleobiektyw, do reportażu spacerówka (typu 18-200, 18-250). Jeżeli chcesz aparat do fotografii sportowej, reportażowej itd. to polecam Ci Alfę 55. Funkcje AUTO HDR, Szybkie zdjęcia seryjne i dość wysokie wartości ISO, pozwolą zrobić niezłe zdjęcia, i rozpocząć przygodę z fotografią... Nie wiem jak dla osoby początkującej sprawdzi się taki aparat, bo A55 jest moją drugą puszką z systemu Alfa, i przesiadłem się na nią zaznajomiony z podstawami fotografii i z rozeznaniem w menu ;)

Polecam wizytę z sklepie fotograficznym np. Sony Style, Sony Centre, albo Fotojoker, jeśli ładnie poprosisz to może sobie A55 wziąć do ręki, zobaczyć czy odpowiada Ci elektroniczny wizjer, czy dobrze leży Ci w ręce... Ale licz się z tym, że nie warto kupować zestawu z obiektywem 18-55... Z całym szacunkiem dla Sony, ale jest on nieudany... Lepiej zainwestować w jakiś podobno obiektyw. Ja osobiście używam Sigmy 17-70mm.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

MikiPL napisał(a):

Ale licz się z tym, że nie warto kupować zestawu z obiektywem 18-55... Z całym szacunkiem dla Sony, ale jest on nieudany...


Z całym szacunkiem dla Ciebie, ale pisząc takie rzeczy wychodzi jasno, że kierujesz się zwykłymi uprzedzeniami. 18-55 jest akurat bardzo dobrym obiektywem, a warto go kupić bo w zestawie wychodzi bardzo tanio.

Usprawiedliwianie braków warsztatu ułomnością sprzętu to dość klasyczna postawa, najciekawsze, że zazwyczaj nie poparta żadnymi konkretnymi argumentami...