anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A330 - uszkodzony błysk flesza

profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

A330 - uszkodzony błysk flesza

na początek :c15 :c30 :c78 :c32 :c78

a teraz do sedna sprawy..

Chyba padł mi błysk z mojej A330.. :c9
może opisze to tak. Przed paroma minutami pstrykam sobie fotki, potrzebowałem flesza, włączam, zrobiło około 5 zdjęć a przy kolejnym zdjęciu przed samym błyskiem najpierw coś jakby strzeliło (kojarzy mi się tak jakby świetlówka strzeliła i poszła ...) później był normalnie błysk doświetlający ale właściwy błysk już był taki sobie.. kolejna próba i to samo tylko już chyba w ogóle nie było końcowego błysku.. teraz już też nie pstryka, w ogóle nie ma ani błysku doświetlającego ani w ogóle nic, zero, jakby nie miałem wcale lampy błyskowej.. :(

wiem, że pewnie polecicie serwis i tak też pewnie trzeba będzie zrobić, ale piszę bo takie mały pytania.

1. według Was to tylko błysk (jakaś tam żaróweczka) czy coś więcej z aparatem że nie chce się błysk odpalić?
2. oczywiście mam nadzieję że gwarancja takie coś obejmuje?
3. jeżeli nie to ile może wynieść naprawa? może ktoś miał podobny problem i wie mniej więcej?
4. jak długo będę czekał po wysłaniu aż aparacik do mnie wróci? bo za tydzień wyjeżdżam za granicę i nie wiem czy wysyłać, czy czekać? choć pewnie czekać.. (trzeba będzie focić bez lampy..)
Jak będzie coś jeszcze to dopisze.

Pozdrawiam :c20

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
43 ODPOW. 43
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

12MaRTiN90 napisał(a):

jeżeli można to prosiłbym żeby wątek nie był zamykany, może będę coś tam jeszcze pisał, albo relacje zdam :c20


napisz, napisz :smileythumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Jak masz możliwość to najpierw jedź do jakiegoś sklepu gdzie mają dowolną lampę błyskową sony. Spróbuj czy działa - jeśli tak - możesz w ciemno kupować HVL43 czy jaką tam chcesz.

Ja miałem przypadłość podobną do Twojej w A100. Wbudowana błyskała coraz słabiej aż padła zupełnie. Najgorsze, że za czasów mojej awarii nie było jeszcze serwisu w Polsce i czekałem na aparat bite 6 tygodni aż wróci z zagranicy. U mnie padła cała elektronika - wymienili całość łącznie ze stopką stąd prośba do Ciebie o sprawdzenie w sklepie czy będzie to działać z zewnętrzną lampą.

powodzenia,

profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

kris napisał(a):

12MaRTiN90 napisał(a):

jeżeli można to prosiłbym żeby wątek nie był zamykany, może będę coś tam jeszcze pisał, albo relacje zdam :c20


napisz, napisz :thumbsup:



na pewno tak będzie :c20

Lajam napisał(a):

Jak masz możliwość to najpierw jedź do jakiegoś sklepu gdzie mają dowolną lampę błyskową sony. Spróbuj czy działa - jeśli tak - możesz w ciemno kupować HVL43 czy jaką tam chcesz.

Ja miałem przypadłość podobną do Twojej w A100. Wbudowana błyskała coraz słabiej aż padła zupełnie. Najgorsze, że za czasów mojej awarii nie było jeszcze serwisu w Polsce i czekałem na aparat bite 6 tygodni aż wróci z zagranicy. U mnie padła cała elektronika - wymienili całość łącznie ze stopką stąd prośba do Ciebie o sprawdzenie w sklepie czy będzie to działać z zewnętrzną lampą.

powodzenia,



dzięki Lajam :c20 zobacze co da się zrobić, możliwe że w poniedziałek zawitam do jakiego Fotojokera i sprawde czy będzie działać 8-)

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

:c37

chyba dzisiaj po drodze wskoczę do tego fotojokera sprawdzić czy będzie działał ta zewnętrzna lampa.. no i mam takie małe pytanko, oczywiście banalne (dla tych którzy używają jakieś HVL'ki), mianowicie.
Żeby sprawdzić czy działa ta zewnętrzna lampa wystarczy ją tylko wsunąć na stopkę? Montuję, oczywiście włączam w aparacie normalnie użycie lampy błyskowej (tak jak przy wbudowanym błysku) i już działa? Czy trzeba coś więcej po włączać na lampie? po za ON/Off :D

Sorki bo to pewnie jest oczywiste, ale nigdy jeszcze nie używałem, a nawet nie trzymałem takiej HVL'ki :c3 a porada jak każda się przyda :)

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

W zasadzie wystarczy ustawić błysk w aparacie i "on" w lampie. Myślę, że sprzedawca pomoże w razie czego... (np. można jeszcze sprawdzić, czy działa HSS i WL, oraz ADI i TTL - bo dalej nie wiadomo, co jest uszkodzone).

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

12MaRTiN90 napisał(a):

:c37

Żeby sprawdzić czy działa ta zewnętrzna lampa wystarczy ją tylko wsunąć na stopkę? Montuję, oczywiście włączam w aparacie normalnie użycie lampy błyskowej (tak jak przy wbudowanym błysku) i już działa? Czy trzeba coś więcej po włączać na lampie? po za ON/Off :D



:c37
Aby sprawdzić, czy lampa (a właściwie w Twoim przypadku gorąca stopka) działa wystarczy działanie lampy w pełnym trybie automatycznym. Lampa po założeniu do body przyjmie nastawy jakie masz ustawione w body - bylebyś nie miał w body przez przypadek wybranej opcji WL (zdalne wyzwolenie błysku). Wystarczy, że zrobisz kilka próbnych zdjęć w automatyce (może być pełna automatyka body i lampy) i zobaczysz czy lampa działa.

Tadziu, WL pewnie nie zadziała bo nie będzie mieć co sterować lampą zewnętrzną.

profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

Panowie dziękuję bardzo :c20 dam później znać jak poszło i czy zadziałało :c20

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

piotruso napisał(a):

Tadziu, WL pewnie nie zadziała bo nie będzie mieć co sterować lampą zewnętrzną.

:c46 masz rację - napisałem z rozpędu...

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

no i git :c19 zewnętrzna HVL'ka bardzo ładnie błyskała :c21

teraz trzeba się zastanowić na zakupem :c18 42 może 43 :c18 no i pewnie po powrocie do domu :c3

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

:c37

no to trzeba coś zacząć działać z tym serwisem :c3

mam tylko takie pytanie. na stronie e-csi.pl w punkcie 2 jest napisane:
Prosimy o niedołączanie akcesoriów nie mających związku ze zgłaszaną usterką. Za takie akcesoria serwis nie bierze odpowiedzialności.



rozumie, że nie mam dodawać żadnych ładowarek, itp. a co z obiektywem? podłączą swój? wysłać samo body?

dzięki :c20

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____