anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A200 losowo? (z nasileniem na nie) nie doświetla zdjęć

profile.country.pl_PL.title
arkadiuszlobodziec
Początkujący

A200 losowo? (z nasileniem na nie) nie doświetla zdjęć

Witam!

Chciałbym oddać moją lustrzankę na do serwisu nie do końca wiem jak opisać problem.
Na początku wspomnę, że wykonałem przywrócenie do ustawień fabrycznych i sprawdziłem objawy na wszystkich trybach.

Problem jest następujący: aparat losowo (z nasileniem na nie) nie doświetla zdjęć. Próbka w linku poniżej w ustawieniu auto.

https://picasaweb.google.com/arkadiuszlobodziec/LustrzankaSonyAlfa200SeriaProbna#

Jak jest jasno, to alfa jakoś sobie radzi, ale jak jest ciemno to na zdjęcie nie ma szans. Wcześniej działał oczywiście bez problemu, wręcz byłem zachwycony jak potrafi sobie dobrać ilość światła w bardzo ekstremalnych miejscach.

Byłbym wdzięczny za radę co z nim zrobić, lub jak opisać usterkę. Aparat jest z 2008 roku i mam na niego wykupione ubezpieczenie pogwarancyjne w Hesti, rozszerzające gwarancję do 5 lat. Załatwialiście może gwarancję poprzez ubezpieczyciela? Będę zobowiązany za radę jak to bezproblemowo zrobić, lub uspokojenie mnie, że nie stwarzają problemów.

Pozdrawiam
Arek

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

SZFENDAK napisał(a):

Tadeusz napisał(a):

Niby tak, Karolu, ale może też być uszkodzona lampa - jeżeli w exifie jest, że błyskała, a nie mamy informacji, jak było faktycznie - może coś nie kontaktuje?


Tadziu zwróć uwagę że przy ISO 400 i czasie 1/60 to i bez lampy powinno być w miarę dobrze naświetlone, a jest ciemność


Możesz mieć rację, Karolu. Exif pokazuje, że światło zastane to 8,9 EV. Czyli poprawne naświetlenie dla ISO400 f/5,6 to 1/50. A więc powinno być dobrze nawet bez lampy...
Nie ma co gdybać - najlepiej spróbować z innym obiektywem, albo po prostu oddać w ramach tej "gwarancji" i niech się martwią inni.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
arkadiuszlobodziec
Początkujący

Dziękuję za pomoc i odpowiedzi. Jutro oddam aparat na tę "gwarancję" i dam Wam znać jak to się zakończyło.

Pozdrawiam serdecznie
Arek