anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A200 losowo? (z nasileniem na nie) nie doświetla zdjęć

profile.country.pl_PL.title
arkadiuszlobodziec
Początkujący

A200 losowo? (z nasileniem na nie) nie doświetla zdjęć

Witam!

Chciałbym oddać moją lustrzankę na do serwisu nie do końca wiem jak opisać problem.
Na początku wspomnę, że wykonałem przywrócenie do ustawień fabrycznych i sprawdziłem objawy na wszystkich trybach.

Problem jest następujący: aparat losowo (z nasileniem na nie) nie doświetla zdjęć. Próbka w linku poniżej w ustawieniu auto.

https://picasaweb.google.com/arkadiuszlobodziec/LustrzankaSonyAlfa200SeriaProbna#

Jak jest jasno, to alfa jakoś sobie radzi, ale jak jest ciemno to na zdjęcie nie ma szans. Wcześniej działał oczywiście bez problemu, wręcz byłem zachwycony jak potrafi sobie dobrać ilość światła w bardzo ekstremalnych miejscach.

Byłbym wdzięczny za radę co z nim zrobić, lub jak opisać usterkę. Aparat jest z 2008 roku i mam na niego wykupione ubezpieczenie pogwarancyjne w Hesti, rozszerzające gwarancję do 5 lat. Załatwialiście może gwarancję poprzez ubezpieczyciela? Będę zobowiązany za radę jak to bezproblemowo zrobić, lub uspokojenie mnie, że nie stwarzają problemów.

Pozdrawiam
Arek

11 ODPOW. 11
profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Link nie działa.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Gdybyś wykupił "Gwarancję Extra" w Sony - nie byłoby problemu.
Sądzę, że w dokumentach, które otrzymałeś z ową "gwarancją" w Hestii, jest napisane na jakich warunkach i w jaki sposób można z niej skorzystać.

Link do zdjęcia nie działa - użyj skrótu , lub , a najprościej wstawić zdjęcie do postu, wprost z komputera.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
c.d.n.
Poszukiwacz

Te objawy są na wielu obiektywach czy na jednym?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

cdn napisał(a):

Te objawy są na wielu obiektywach czy na jednym?


Sądzisz, że przysłona się zacina?

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
c.d.n.
Poszukiwacz

Raczej nie, bo objawy by występowały odwrotnie - prześwietlenia przy lepszym świetle.
Ale warto ograniczyć pole poszukiwań.

profile.country.pl_PL.title
arkadiuszlobodziec
Początkujący

Poprawny link:
https://picasaweb.google.com/arkadiuszlobodziec/LustrzankaSonyAlfa200SeriaProbna#
Co do zmiany obiektywu to nie próbowałem. Mam tylko jeden - ten kit-owy 18-70.

Może to czujnik pomiaru światła, albo lampa błyskowa (chociaż jakby lampa to by w ogóle nie strzelała, a on często po dłuższym wyłączeniu pierwsze zdjęcie robi udane. Dopiero następne są do niczego)? Nawet w przed-błysku wydaje się dziwny, jakby dostawał informację za mało światła do lampy.

Pozdrawiam
Arek

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Może to czujnik pomiaru światła,


ja obstawiam obiektyw a właściwie to jego przysłonę, dlaczego? A dlatego że na tych samych parametrach aparatu masz inne "zaświetlenie" zdjęcia, wskaźnik pokazuje niby że przysłona jest np.5,6 ale może się fizycznie nie otwierać do tej wartości. Warto by sprawdzić z innym obiektywem.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Niby tak, Karolu, ale może też być uszkodzona lampa - jeżeli w exifie jest, że błyskała, a nie mamy informacji, jak było faktycznie - może coś nie kontaktuje?
Drogą eliminacji - najpierw sprawdzić z innym obiektywem - choćby w jakimś sklepie, a jak będzie tak samo - serwis.
Będzie okazja wypróbować tę "gwarancję" ubezpieczeniową.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Tadeusz napisał(a):

Niby tak, Karolu, ale może też być uszkodzona lampa - jeżeli w exifie jest, że błyskała, a nie mamy informacji, jak było faktycznie - może coś nie kontaktuje?


Tadziu zwróć uwagę że przy ISO 400 i czasie 1/60 to i bez lampy powinno być w miarę dobrze naświetlone, a jest ciemność