anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

kris - Paris

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

kris - Paris

i ja postanowiłem pokazać forumowemu gronu swoje prace :nauseated_face:

zapraszam do oglądania i wyrażania swoich opinii - przyjmę krytykę na klatę, więc bez obaw :nauseated_face:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
3 314 ODPOW. 3 314
profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

To że most na Skye jest wypaśny i to zdjęcie, też to sam wiesz że jest super mega bombastik. To że ciężko je było zrobić, to tylko my wiemy :P. Szkoda tylko tej latarni, choć super Ci ona wyszła z tego kąta.

Moim zdaniem najlepsze z tej wrzuty to 533, 535 i 537 :c20

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

532 - Rivierowe, ale mi się podoba.
533 - Bardzo północne, ale moim zdaniem te kolorki tu nie pasują.
534 - Dobre na tapetę w telefonie, ale brakuje mi czegoś, co przyciągnie wzrok na dłużej.
535 - kiedyś wrzucałeś coś podobnego z gór, zrób kolekcję takich kadrów, fajnie to będzie wyglądać :c34
537 - Szkockie, też mi się podoba
:c20

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

533/ mój faworyt.

Zastanawiają mnie tylko parametry ekspozycji.
f/3.5 1/2500 ISO100.
Po kadrze widać ,że odległość od latarni była całkiem duża (zakładam, że nie wycinałeś kadru).
Odległość spora (hiperfokalna?) to i GO duża. Przymknięcie do f/4 i skrócenie czasu do 1/2000 nie zmieni ekspozycji sceny. Nadal mamy spory zapas czasu a ostrość całego kadru wzrasta, co oczywiste. Sonnar produkuje obraz ostry nieprzyzwoicie od pełnego otworu względnego, ale na pełnej klatce (A850) ostrość w rogach spada. Idąc dalej tym tropem, śmiało można ustawić f/5.6 i 1/1000, choć osobiście ustawiłbym f/8 1/1000 ISO200.
f/8 - dla jakości obrazu od pierwszego planu do nieskończoności, zarówno w centrum jak i w rogach kadru.
1/1000 - co by na sporej odległości do celu kąt widzenia obiektywu, wraz z moimi np. drgającymi rękoma (stabilizacja oczywiście włączona) nie spowodował ewentualnych poruszeń (pogorszenia jakości)
ISO200 - bo tak została ta matryca zaprojektowania.
Oczywiście to są tylko moje dywagacje, które bym zastosował w razie np. chęci wykonania wydruku wielkoformatowego. :c8

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Bardzo fajny reportaż ze Szkocji :thumbsup: Przyjemnie się go ogląda :c4

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

:c37
Moja propozycja suwaków odnośnie faworyta :)
http://imageshack.us/f/846/533d.jpg/" target="_blank
Faktycznie z tej perspektywy, jak zauważył już deviant, przy takim kadrze, tak duży otwór przysłony mija się chyba z celem.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

troszkę się tu zakurzyło. Czas najwyższy pokazać coś nowego :D

TMiN napisał(a):

532 533 535 jak to mawiają użytkownicy paszczobook'a "Lubię to :thumbsup: " Trochę ci zazdraszczam tego pleneru i widoczków :D


ja sobie też zazdroszczę i wiem, że chciałbym tam raz jeszcze pojechać :D
ale nie wiem, czy mi życia starczy - jest tyle ciekawych miejsc.....hoho

trebor napisał(a):

To że most na Skye jest wypaśny i to zdjęcie, też to sam wiesz że jest super mega bombastik. To że ciężko je było zrobić, to tylko my wiemy :P. Szkoda tylko tej latarni, choć super Ci ona wyszła z tego kąta.

Moim zdaniem najlepsze z tej wrzuty to 533, 535 i 537 :c20




kuraq napisał(a):

532 - Rivierowe, ale mi się podoba.
533 - Bardzo północne, ale moim zdaniem te kolorki tu nie pasują.
534 - Dobre na tapetę w telefonie, ale brakuje mi czegoś, co przyciągnie wzrok na dłużej.
535 - kiedyś wrzucałeś coś podobnego z gór, zrób kolekcję takich kadrów, fajnie to będzie wyglądać :c34
537 - Szkockie, też mi się podoba
:c20


Dzięki za odniesienie się do tych kadrów :D
Masz rację co do 535. Było to z Anglii. Lubię element drogi i gór. Zwłaszcza, jak jest fajne światełko :D

Deviant napisał(a):

533/ mój faworyt.

Zastanawiają mnie tylko parametry ekspozycji.
f/3.5 1/2500 ISO100.
Po kadrze widać ,że odległość od latarni była całkiem duża (zakładam, że nie wycinałeś kadru).
Odległość spora (hiperfokalna?) to i GO duża. Przymknięcie do f/4 i skrócenie czasu do 1/2000 nie zmieni ekspozycji sceny. Nadal mamy spory zapas czasu a ostrość całego kadru wzrasta, co oczywiste. Sonnar produkuje obraz ostry nieprzyzwoicie od pełnego otworu względnego, ale na pełnej klatce (A850) ostrość w rogach spada. Idąc dalej tym tropem, śmiało można ustawić f/5.6 i 1/1000, choć osobiście ustawiłbym f/8 1/1000 ISO200.
f/8 - dla jakości obrazu od pierwszego planu do nieskończoności, zarówno w centrum jak i w rogach kadru.
1/1000 - co by na sporej odległości do celu kąt widzenia obiektywu, wraz z moimi np. drgającymi rękoma (stabilizacja oczywiście włączona) nie spowodował ewentualnych poruszeń (pogorszenia jakości)
ISO200 - bo tak została ta matryca zaprojektowania.
Oczywiście to są tylko moje dywagacje, które bym zastosował w razie np. chęci wykonania wydruku wielkoformatowego. :c8


ja tam wielkich formatów nie wywołuję, ale dziękuję za dywagacje cyferkowe. Słuszne, a i owszem.
Ale jak wiesz, ja sobie cenię małą GO. Nie zawsze pasuje. Nie zawsze ją utrzymuję. Nie zawsze się to będzie podobać ;)

acinloop napisał(a):

Bardzo fajny reportaż ze Szkocji :thumbsup: Przyjemnie się go ogląda :c4


a dziękuję bardzo :c22 :c22


Tomek69N napisał(a):

:c37
Moja propozycja suwaków odnośnie faworyta :)
http://imageshack.us/f/846/533d.jpg/" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank
Faktycznie z tej perspektywy, jak zauważył już deviant, przy takim kadrze, tak duży otwór przysłony mija się chyba z celem.


ciekawie, ale zostanę przy swojej wersji :smileymrgreen:

Tomek69N napisał(a):

Faktycznie z tej perspektywy, jak zauważył już deviant, przy takim kadrze, tak duży otwór przysłony mija się chyba z celem.


ciekawie, ale mała wartość przysłony - moim zdaniem - pomaga w "trójwymiarowości" tego zdjęcia. Przy takim kadrze (z góry) użycie b.dużej wartości przysłony spowodowałoby spłycenie samej wieży, z tłem. A fuj :smileymrgreen:

Ze Szkockimi klimatami chyba się pożegnam i póki co nie będę kontynuować tej serii. Za dużo się nazbierało tematów :D
Jak kto chce to zapraszam na moją stronę lub fejsbukowy fanpejdż - tam jest reszta ;)

Podczas ostatniego wypadu do Grodziska WLKP zrobliśmy - wspólnymi siłami - sesję Kubiego. Oj. Ciężko było, ale fajnie się wspomina!
Zupełnie nieposłuszny model :c97
Dziękuję Aniu za użyczenie modela oraz stylizację! Dziękuję TacieKuby za cenną pomoc włożoną w tę sesję!

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

Kuba na 541 walnął taką minę jakby Ci miał zaraz przyfandzolić balą :nauseated_face:

:slight_smile:

Mój faworyt zdecydowanie :thumbsup:
A cała seria zresztą fajna :D I tło bardzo pasujące :)

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Trochę beznadziejna tło, bo rozprasza świetną stylizację zawodnika!
No i przy całej sympatii dla Kuby - 5 zdjęć jest praktycznie takich samych, nie ma żadnych ujęć które pokazują, że jest na boisku do koszykówki...żadnych linii itp.

Najfajniejsze 542 i 543.

profile.country.PL.title
krzys1977
Poszukiwacz

Z Kubą fotki, ala NBA są jak dla mnie super, ale tak jak Grześ napisał dwa ostanie są najlepsze. ;)

A 700 & VG-C70AM | SONY 100/2.8 macro | TAMRON 17-50/2.8 | SIGMA 70-200/2.8 EX APO DG II HSM | SONY HVL-F58AM | SONY HVL-F42AM | Velbon Sherpa 600
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Włączając się do dyskusji nt. 533, zgodzę się z krisem - zastosowana przysłona ładnie rozmywa plany, gdyby ją zmniejszyć zdjęcie spłaszczyłoby się. Myślę, że być może nie zaszkodziłoby nawet jeszcze lekkie zwiększenie przysłony, ale wtedy być może ostatni plan byłby zbyt rozmyty. Jest dobrze, jak jest :thumbsup:

Zaś co do ostatnich... najbardziej "podobające się" jest 543, jednak nie zgodzę się, że wszystkie są takie same. Wprawdzie tło jest to samo, fakt, jednak tematem jest tu sKubi, który świetnie "gra" - na każdym zdjęciu wygląda trochę inaczej, widać inne emocje - jedynie w 540 gdzieś się ostrość zgubiła.

------------------------------
fotoamator