anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z a350

profile.country.pl_PL.title
smoku-----
Początkujący

Problem z a350

Ostatnio zauważyłem, że po włączeniu aparatu wydobywa się dziwne terkotanie trwające ok 2 sekund. Wydawało mi się że nie przeszkadza przy fotografowaniu. Dopiero teraz zaóważyłem, że zdjęcia nie wychodzą centralnie, tzn. zawsze jest trochę przesunięte do góry. Dodam, że po włączeniu bez obiektywu też słychać terkotanie. Co moglo się stać ? czy to jakaś typowa usterka i ile może kosztować naprawa ?

21 ODPOW. 21
armalite
Początkujący

Teoretycznie reporterskie lustrzanki powinny wytrzymywać takie upadki z wysokości "może metr" i zabezpieczone w futerale (jednak miękkim w środku). Czy wytrzymują to nie wiem, sam pewnie bym się nie odważył na upuszczanie D4 na podłogę w ramach testu :)

Nie pocieszyłeś mnie.

Najgorsze było to, że drugi aparat (obok mojego Nikona) był mi potrzebny "na już" a takie zakupy w pośpiechu robione zwykle generują większe koszty. Cóż, nowy aparat już jest, zwłoki własnie kończą się sprzedawać, bardzo stratny może nie będę, ale czułem sentyment do "trzysetki" i jest mi szkoda, że tak skończyła :(

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

armalite napisał(a):

czułem sentyment do "trzysetki" i jest mi szkoda, że tak skończyła

Współczuje straty. Nie jest miło uszkodzić/stracić aparat, nawet jeśli nie był ideałem.

armalite napisał(a):

Nie pocieszyłeś mnie.

Nie miałem złudzeń, dlatego napisałem w cudzysłowie. Chciałem tylko wyrazić, że nie tylko soniaki ze stabilizacja ulegają uszkodzeniu po upadku.
Życzę Tobie, sobie i nam wszystkim, żeby nam nigdy aparaty nie upadały :smileythumbsup:

PS. Raz Minolta mi spadła (D5D). Ze stolika. Przeżyła. Miałem szczęście.

------------------------------
fotoamator