anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z a350

profile.country.pl_PL.title
smoku-----
Początkujący

Problem z a350

Ostatnio zauważyłem, że po włączeniu aparatu wydobywa się dziwne terkotanie trwające ok 2 sekund. Wydawało mi się że nie przeszkadza przy fotografowaniu. Dopiero teraz zaóważyłem, że zdjęcia nie wychodzą centralnie, tzn. zawsze jest trochę przesunięte do góry. Dodam, że po włączeniu bez obiektywu też słychać terkotanie. Co moglo się stać ? czy to jakaś typowa usterka i ile może kosztować naprawa ?

21 ODPOW. 21
profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Uszkodzenie stabilizacji matrycy. Pozostaje kontakt z serwisem.

Cena może oscylować w okolicach 600 PLN, ale wycenę poda Ci tylko autoryzowany serwis po oględzinach sprzetu.

CSI FOTO I VIDEO
Ul. Żytnia 15
01-015 Warszawa
http://www.e-csi.pl
e-mail: info@e-csi.pl
tel. 022 3792090
fax. 022 3792091

profile.country.pl_PL.title
smoku-----
Początkujący

Rany to połowa wartości aparatu. To jest częsta sprawa w tych aparatach ? Nie jest to aparat mocno eksploatowany więc zastanawiam się czym to może być spowodowane. Chyba, że Sony idzie w tą stronę, aby częściej wymieniać sprzęt na nowe modele.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Smoku, tylko serwis może stwierdzić co jest na pewno uszkodzone i wycenić naprawę.

Pytasz czy to częsty przypadek? Na parę setek tysięcy sprzedanych egzemplarzy, przez to forum przewinęło się kilka; w skali globalnej zapewne więcej, niż kilka będzie - ale najczęstszą (a może jedyną) przyczyną uszkodzenia stabilizacji matrycy jest uszkodzenie mechaniczne - np. uderzenie aparatem, często nieświadome. Nie obchodzę się z moimi puszkami jakoś specjalnie delikatnie (choć oczywiście staram się uważać) i jak do tej pory - odpukać - nic się nie stało.

Ale tak bywa - czasem talerzyk na kafelki upadnie i nic się nie stanie - innym razem na drewnianej podłodze rozbije się w drobny mak - kwestia przypadku.

------------------------------
fotoamator
oldguest
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

Smoku, tylko serwis może stwierdzić co jest na pewno uszkodzone i wycenić naprawę.

Pytasz czy to częsty przypadek? Na parę setek tysięcy sprzedanych egzemplarzy, przez to forum przewinęło się kilka; w skali globalnej zapewne więcej, niż kilka będzie - ale najczęstszą (a może jedyną) przyczyną uszkodzenia stabilizacji matrycy jest uszkodzenie mechaniczne - np. uderzenie aparatem, często nieświadome.



Mógłbyś przytoczyć źródło z którego takie wnioski wyciągnąłeś? Nie sądzę, aby wynikało z Twoich doświadczeń w naprawie i diagnozie usterek aparatów SONY.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

franek4always napisał(a):

Tadeusz napisał(a):

Smoku, tylko serwis może stwierdzić co jest na pewno uszkodzone i wycenić naprawę.

Pytasz czy to częsty przypadek? Na parę setek tysięcy sprzedanych egzemplarzy, przez to forum przewinęło się kilka; w skali globalnej zapewne więcej, niż kilka będzie - ale najczęstszą (a może jedyną) przyczyną uszkodzenia stabilizacji matrycy jest uszkodzenie mechaniczne - np. uderzenie aparatem, często nieświadome.



Mógłbyś przytoczyć źródło z którego takie wnioski wyciągnąłeś? Nie sądzę, aby wynikało z Twoich doświadczeń w naprawie i diagnozie usterek aparatów SONY.



Wpadnij kiedyś na plener lub inną imprezę (np targi foto-video w Łodzi) a też będziesz miał okazję porozmawiać z Kolegami pracującymi w serwisie. Można się od nich sporo dowiedzieć, a wiedzę Swą opierają na codziennych doświadczeniach.

oldguest
Początkujący

sadam napisał(a):

franek4always napisał(a):

Tadeusz napisał(a):

Smoku, tylko serwis może stwierdzić co jest na pewno uszkodzone i wycenić naprawę.

Pytasz czy to częsty przypadek? Na parę setek tysięcy sprzedanych egzemplarzy, przez to forum przewinęło się kilka; w skali globalnej zapewne więcej, niż kilka będzie - ale najczęstszą (a może jedyną) przyczyną uszkodzenia stabilizacji matrycy jest uszkodzenie mechaniczne - np. uderzenie aparatem, często nieświadome.



Mógłbyś przytoczyć źródło z którego takie wnioski wyciągnąłeś? Nie sądzę, aby wynikało z Twoich doświadczeń w naprawie i diagnozie usterek aparatów SONY.



Wpadnij kiedyś na plener lub inną imprezę (np targi foto-video w Łodzi) a też będziesz miał okazję porozmawiać z Kolegami pracującymi w serwisie. Można się od nich sporo dowiedzieć, a wiedzę Swą opierają na codziennych doświadczeniach.



Byłem na ostatnich targach w Łodzi (zresztą bywam tam co roku). Rozmawiałem z obsługą stoiska Sony i nikt z nich nie mówił nic o usterkowości aparatów Sony (dlaczego nic o tym nie mówili!?). I chociaż ubogo w tym roku wyglądała oferta Sony Rafiki dzielnie wytrzymywał pytania odnośnie następcy A700 ;)

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

sadam napisał(a):

Rozmawiałem z obsługą stoiska Sony i nikt z nich nie mówił nic o usterkowości aparatów Sony (dlaczego nic o tym nie mówili!?).


Trzeba było podejść do naszego stanowiska przy którym siedział serwisant, może byłby w stanie coś ci odpowiedzieć. Choć wątpię bo takie informacje nie są udzielane osobom postronnym.

franek4always napisał(a):

Rafiki dzielnie wytrzymywał pytania odnośnie następcy A700


A cóż to miał ci Rafał odpowiedzieć? Dowiesz się gdy przyjdzie czas na to, wszyscy się dowiedzą.

lejdi-----
Początkujący

600 zł za naprawę aparatu, który mnie kosztował 1200 zł (z drugiej ręki) to trochę dużo...,
w związku z tym mam pytanie: czy można normalnie, w dalszym ciągu używać aparatu mimo uszkodzonej stabilizacji?

lejdi-----
Początkujący

hmmm..., nikt mi nie odpowie..., no trudno.... :(