anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kurz na lustrach

profile.country.pl_PL.title
bartek673
Początkujący

Kurz na lustrach

Witam :c37
Mam problem z a200. Przy długich czasach otwarcia migawki na zdjęciach widać cząsteczki kurzu. W związku z tym moje pytanie. Jak to wyczyścić :question:
Z góry dzięki za odpowiedzi :c22
Pozdrawiam Bartek

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

bartek673 napisał(a):

Witam :c37
Mam problem z a200. Przy długich czasach otwarcia migawki na zdjęciach widać cząsteczki kurzu. W związku z tym moje pytanie. Jak to wyczyścić :question:
Z góry dzięki za odpowiedzi :c22
Pozdrawiam Bartek


Kurz na lustrach? Jakich lustrach? A200 podczas wykonywania zdjęcia podnosi lustro (obraz na chwilkę znika w wizjerze). Wstaw przykładowe zdjęcie. Zapewne masz brudną matrycę.....

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
GieniomaN-----
Początkujący

Dokładnie to zapewne brudna matryca. Mam to samo w moim A200 ale od f/22 i dłuższych czasach naświetlenia, więc mi to jeszcze nie przeszkadza. Pisałem z CSI i koszt czyszczenia matrycy to ok. 65zł + transport.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Samemu można wyczyścić matrycę znacznie taniej.

Wydatek jednorazowy to kupno porządnej gruszki i lenspena.
Doświadczenie jakie zyskujemy podczas czyszczenia - bezcenne. Później ten zabieg będzie formalnością.

GieniomaN-----
Początkujący

Kurcze nigdy nie czyściłem matrycy i musiałbym zobaczyć jak ktoś to robi aby podjąć się tego samemu.

PS. Pamiętam jak dzisiaj jak pierwszy raz czaiłem się na wgranie romu do mojego Samsunga I8000 dopiero po 2 miesiącach sie zabrałem za to - jak się okazało pikuś. Więc czytając to forum też nie będzie problemu z matrycą ;)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

GieniomaN napisał(a):

Kurcze nigdy nie czyściłem matrycy i musiałbym zobaczyć jak ktoś to robi aby podjąć się tego samemu.

PS. Pamiętam jak dzisiaj jak pierwszy raz czaiłem się na wgranie romu do mojego Samsunga I8000 dopiero po 2 miesiącach sie zabrałem za to - jak się okazało pikuś. Więc czytając to forum też nie będzie problemu z matrycą ;)


TUTORIAL - Czyszczenie Matrycy

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
GieniomaN-----
Początkujący

Czytałem tego tutka i brawo za niego :c4, ale wiesz ja wolę na własne oczy i przy rozmowie zapoznać się z procedurą. Trochę bałbym się to zrobić samemu :c6

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

GieniomaN napisał(a):

Czytałem tego tutka i brawo za niego :c4, ale wiesz ja wolę na własne oczy i przy rozmowie zapoznać się z procedurą. Trochę bałbym się to zrobić samemu :c6


Wpadaj na Śląsk :smileymrgreen:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
GieniomaN-----
Początkujący

hehe dzięki za zapke ale ja z północy WLKP więc sobie odpuszczę tą wyprawę.

profile.country.PL.title
kosty-----
Poszukiwacz

no to zapraszam do Czarnkowa!

A300 | HVL-F42AM | SAL16105 | SAL55200 | AF 50/1.7