anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaki obiektyw polecacie ?

profile.country.pl_PL.title
Janosik810528
Początkujący

Jaki obiektyw polecacie ?

witam jestem posiadaczem sony alpha 200 chciałbym zakupić dobry ale nie za drogi obiektye do robienia zdjęć panoramicznych co polecacie ?

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Janosik810528 napisał(a):

witam jestem posiadaczem sony alpha 200 chciałbym zakupić dobry ale nie za drogi obiektye do robienia zdjęć panoramicznych co polecacie ?


sigma 10-20/3,5 :)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

pawelszymanski6 napisał(a):

sigma 10-20/3,5 :)


+

Janosik810528 napisał(a):

dobry ale nie za drogi



No nijak mi to pasuje....dobrze, że nie zaproponowałeś Pawle Zeissa 16-35...

Zdjęcia panoramiczne można wykonać nawet zwykłym obiektywem kitowym (18-55) - trzeba wykonać kilka klatek i później złożyć je programem do składania panoram. :)

danielek-----
Początkujący

Zdjęcia panoramiczne można wykonać nawet zwykłym obiektywem kitowym (18-55) - trzeba wykonać kilka klatek i później złożyć je programem do składania panoram. :)




W 100% prawda , a ja myślę dodatkowo ,że jeżeli chcesz prawdziwą panoramę to nie pomoże ci żaden obiektyw 10-20 i inne szerokokątne

kilka klatek i złożyć je programem i mamy panoramę , nieraz nawet 3D :smileyhappy:

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Lajam masz racje podałem sigmę bo jest szeroka, a do panoram to bardziej głowica panoramiczna by się przydała a nie jakieś konkretne szkło ;)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Generalnie, żaden ultra-szerokokątny obiektyw nie nadaje się do składania panoram. Ze względu na wyginanie obrazu. Ergo - nadaje się każdy obiektyw, którego dystorsje sa najmniejsze. "Kit" 18-55, lub 18-70, jest bardzo dobry do tego celu :thumbsup:

------------------------------
fotoamator