anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A55 - aparat przegrzewający się w ciepłym, a w zimie...

MikiPL-----
Początkujący

A55 - aparat przegrzewający się w ciepłym, a w zimie...

Witam!
Jak wiadomo A55 podobno szybko się nagrzewa... problemu nie doświadczyłem filmując pół godzinne statyczne ujęcia w FullHD. Ale do rzeczy...

Mam problem innego typu... otóż moja :c56 zawiodła mnie po raz kolejny w plenerze. Już drugi raz zdarza mi się, że w czasie mrozu wyruszyłem na poszukiwanie pięknych ujęć z soplami lodu, itd. ale po 10 minutach spacerowania i robienia zdjęć aparat nagle odmawia posłuszeństwa, informując mnie:
"błąd karty pamięci" a następnie "włóż ponownie kartę pamięci".

Nic nie daje wyłączanie aparatu, próby ogrzania go pod kurtką, rozgrzewanie karty pamięci poprzez pocieranie jej w dłoniach... Dosłownie człowiek wraca z miną zbitego psa, i bez zdjęć... Proszę o pomoc. Posiadam kartę SD SanDisk Extreme 16GB. Niestety szukałem ( :c50 ) do jakiej temperatury może pracować i nic takiego nie udało mi się znaleźć. Ale przypuszczalnie jest to właśnie wina karty, bo jednak trudno żeby zmarzł aparat który cały czas przecież pracuje w trybie LV...

Czy istnieją jakieś karty do pracy w ujemnych temperaturach ? Ew. co innego mogę zrobić (oprócz zmiany aparatu o.O) aby fotografować przy ujemnych temperaturach ? Dodam, że posiadam Alfę 200 z kartą CF Sandisk 2GB i mam z nią identyczny problem.

15 ODPOW. 15
Gucio50
Początkujący

Lajam napisał(a):

Gucio50 napisał(a):

Dosć niezłym testem jest podpiać ja do komputera z Windows7 i spróbować uzyć ją w trybie ReadyBoost.
Jak zostanie zaakceptowana, to znaczy że jej szybkość jest OK dla tej technologii.
Ale musisz mieć Windows 7 aby to wytestować.


Byłbyś uprzejmy tak prostymi słowami odpowiedzieć:

Co ma ReadyBoost do aparatów cyfrowych? Co tu testować?

Przecież to technologia zwiększania wydajności dla systemów operacyjnych Vista i W7, a nie test kart pamięci.




Wybacz, ale nie znasz się. Nie mam zamiaru wchodzić w spory z niefachowcem od kart pamieci, ale wg moich doswiadczeń, karta ktora pomyslnie przechodzi test ReadyBoost, dobrze sie nadaje w aparacie cyfrowym i kamerze. Zanim Windows zaakceptuje kartę dla ReadyBoost to ją testuje, przedwszystki ze wzgledu na prędkość ale nie tylko.


Dla mnie EOT w tym watku.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Gucio50 napisał(a):

Wybacz, ale nie znasz się. Nie mam zamiaru wchodzić w spory z niefachowcem od kart pamieci


Dziękuję za tak miłe potraktowanie i rzeczową odpowiedź na proste pytanie. :c4

Będę upierał się jednak w swej niefachowości, że ReadyBoost i aparaty cyfrowe to zupełne nieporozumienie jako jakikolwiek wyznacznik. Równie dobrze można by wysunąć tezę, że jeśli dana karta flash zadziała w nawigacji GPS to śmiało można jej używać w aparacie cyfrowym.

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

Gucio50 napisał(a):

Zanim Windows zaakceptuje kartę dla ReadyBoost to ją testuje, przedwszystki ze wzgledu na prędkość ale nie tylko.


A co ma akceptacja przez Windows do akceptacji przez aparat?
Windows akceptuje przenośne dyski twarde podłączone kablem USB, ale aparaty - nie akceptują.

Jaki z tego można wysnuć wniosek? 8-)
Technologia ReadyBoost ma się słabo do kart pamięci pracujących w aparatach.
http://www.microsoft.com/poland/technet ... rt025.mspx

Tommygun------
Początkujący

Po powrocie do sony postanowiłem używać tylko MSticków sony i mam do a55 MSHX 16G 30 Mb/s, ona chyba ma określoną temperaturę pracy od minus kilkudziesięciu stopni, w każdym razie po kilku godzinach przebywania na porannym mrozie rzędu -18 do -12 aparat i karta b. dobrze się dogadywały.
Karta to jest ostatnia rzecz, na której powinno się oszczędzać :c10

MikiPL-----
Początkujący

Witam. Biorę po uwagę zakup karty SanDisk SDHC Extreme Pro, która według specyfikacji producenta pracuje od -25 stopni C. Czy ktoś może używa takiej karty :) ?

profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

MikiPL napisał(a):

Witam. Biorę po uwagę zakup karty SanDisk SDHC Extreme Pro, która według specyfikacji producenta pracuje od -25 stopni C. Czy ktoś może używa takiej karty :) ?


Ja używam :smileymrgreen: i zapewne wiele innych osób z forum