anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A330 - uszkodzony błysk flesza

profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

A330 - uszkodzony błysk flesza

na początek :c15 :c30 :c78 :c32 :c78

a teraz do sedna sprawy..

Chyba padł mi błysk z mojej A330.. :c9
może opisze to tak. Przed paroma minutami pstrykam sobie fotki, potrzebowałem flesza, włączam, zrobiło około 5 zdjęć a przy kolejnym zdjęciu przed samym błyskiem najpierw coś jakby strzeliło (kojarzy mi się tak jakby świetlówka strzeliła i poszła ...) później był normalnie błysk doświetlający ale właściwy błysk już był taki sobie.. kolejna próba i to samo tylko już chyba w ogóle nie było końcowego błysku.. teraz już też nie pstryka, w ogóle nie ma ani błysku doświetlającego ani w ogóle nic, zero, jakby nie miałem wcale lampy błyskowej.. :(

wiem, że pewnie polecicie serwis i tak też pewnie trzeba będzie zrobić, ale piszę bo takie mały pytania.

1. według Was to tylko błysk (jakaś tam żaróweczka) czy coś więcej z aparatem że nie chce się błysk odpalić?
2. oczywiście mam nadzieję że gwarancja takie coś obejmuje?
3. jeżeli nie to ile może wynieść naprawa? może ktoś miał podobny problem i wie mniej więcej?
4. jak długo będę czekał po wysłaniu aż aparacik do mnie wróci? bo za tydzień wyjeżdżam za granicę i nie wiem czy wysyłać, czy czekać? choć pewnie czekać.. (trzeba będzie focić bez lampy..)
Jak będzie coś jeszcze to dopisze.

Pozdrawiam :c20

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
43 ODPOW. 43
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

niefajnie....zwłaszcza przed wyjazdem
Jest spora szansa na naprawę gwarancyjną, ale nikt - nawet serwis - się nie wypowie bez oględzin.

Ja na Twoim miejscy wysłałbym aparat po wakacjach. Mimo, że nasz serwis jest bardzo szybki, to może się tak zdarzyć, że serwis będzie musiał czekać (tydzień, dwa?) na części potrzebne do naprawy Twojego aparatu. Po co ryzykować ?

Zatem moja rada: nie przejmuj się, jedź na wakacje, baw się, nie ograniczaj się - ja nie mam lampy wbudowanej (a850) i żyję i fotografuję :nauseated_face:
A po powrocie z wakacji wejdź na stronę http://www.e-csi.pl i postępuj zgodnie z instrukcjami tam zawartymi.

Pozdrawiam,
kris

PS
przywieź fajne kadry :thumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Wyrazy współczucia na początek...

12MaRTiN90 napisał(a):

1. według Was to tylko błysk (jakaś tam żaróweczka) czy coś więcej z aparatem że nie chce się błysk odpalić?
2. oczywiście mam nadzieję że gwarancja takie coś obejmuje?
3. jeżeli nie to ile może wynieść naprawa? może ktoś miał podobny problem i wie mniej więcej?
4. jak długo będę czekał po wysłaniu aż aparacik do mnie wróci? bo za tydzień wyjeżdżam za granicę i nie wiem czy wysyłać, czy czekać? choć pewnie czekać.. (trzeba będzie focić bez lampy..)



1. tylko serwis po oględzinach może to stwierdzić (ew. wróżka... bez oglądania :c20 )
2. jeśli nie ma ewidentnego uszkodzenia mechanicznego to zapewne tak (serwis jest w stanie stwierdzić ile razy błyskano - nie powiem, czy sam palnik jest objęty gwarancją z racji zużycia :c40
3. każdy przypadek może być inny - tylko serwis Ci może dokładnie wycenić
4. wysyłać - po wcześniejszym kontakcie np. telefonicznym - najdalej na trzeci dzień powinieneś mieć aparat po naprawie.


Edit. widzę, że kris radzi poczekać - tak będziesz miał aparat w 100%, ale skontaktuj się z serwisem - można spróbować się jakoś dogadać, że w przypadku przeciągającej się naprawy (brak części), odeślą Ci (pewnie na Twój koszt). Ale decyzję i tak musisz sam podjąć.
A serwis i tak konieczny.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

Kris, Tadeusz póki co dziękuję bardzo za podpowiedzi :c20

co zrobić, co zrobić.. z jednej strony bym wysłał i gitara z drugiej tak ja kris pisze co będzie jak przez jakieś nie spodziewane problemy się nie wyrobią.. będę bez aparatu.. a przecież bez fleszu też można focić, a że jeszcze powinny być dobre warunki (mam nadzieję) to też może i lampa nie potrzebna będzie :c3
więc chyba czekam i później będzie kontakt z serwisem :c3

takie pytano.
według Was lampa zewnętrzna będzie działała? co prawda jeszcze jej nie mam, ale zakup jest planowany, może trzeba będzie go po prostu przyśpieszyć 8-)

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

12MaRTiN90 napisał(a):

takie pytano.
według Was lampa zewnętrzna będzie działała? co prawda jeszcze jej nie mam, ale zakup jest planowany, może trzeba będzie go po prostu przyśpieszyć 8-)


teoretycznie tak, ale ja Ci gwarancji nie dam, bo:
- nie wiem co dokładnie poszło w Twoim aparacie (może przepięcie poszło po większej części elementów np. po stopce lampy ? )
- nie jestem serwis

Jak i tak masz kupić, to czemu by nie spróbować ? Z drugiej zaś strony nie ma się co żyłować.....liczysz, że będziesz używać lampy błyskowej na wakacjach? Pytam, bo różne są wakacje :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

kris napisał(a):

12MaRTiN90 napisał(a):

takie pytano.
według Was lampa zewnętrzna będzie działała? co prawda jeszcze jej nie mam, ale zakup jest planowany, może trzeba będzie go po prostu przyśpieszyć 8-)


teoretycznie tak, ale ja Ci gwarancji nie dam, bo:
- nie wiem co dokładnie poszło w Twoim aparacie (może przepięcie poszło po większej części elementów np. po stopce lampy ? )
- nie jestem serwis

Jak i tak masz kupić, to czemu by nie spróbować ? Z drugiej zaś strony nie ma się co żyłować.....liczysz, że będziesz używać lampy błyskowej na wakacjach? Pytam, bo różne są wakacje :D



przelicze dostępne środki (many many :D ) i się zobaczy :)
brać tą nową HVL-F43 :smileyquestion:

a to będą takie i wakacje i praca, a później dalej wakacje, gdzie myślę, że lampa powinna być nie potrzebna

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

12MaRTiN90 napisał(a):

przelicze dostępne środki (many many :D ) i się zobaczy :)
brać tą nową HVL-F43 :question:


a jest już dostępna do ręki?
Jeżeli ja bym wybierał, a różnica w cenie nie zabiłaby innych, ważnych wydatków to brałbym 43, bo nie trzeba naciskać by obracać palnik, bo palnik obraca się w jedyny słuszny sposób, bo jest uszczelniona, bo ma lepszy podział mocy, bo.....potrzeba kolejnych powodów ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

kris napisał(a):

12MaRTiN90 napisał(a):

przelicze dostępne środki (many many :D ) i się zobaczy :)
brać tą nową HVL-F43 :question:


a jest już dostępna do ręki?
Jeżeli ja bym wybierał, a różnica w cenie nie zabiłaby innych, ważnych wydatków to brałbym 43, bo nie trzeba naciskać by obracać palnik, bo palnik obraca się w jedyny słuszny sposób, bo jest uszczelniona, bo ma lepszy podział mocy, bo.....potrzeba kolejnych powodów ?



hmm w internecie znalazłem dostępność więc myślę że jest, może się myle..

i rozumie, że jest lepsza 8-)

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Dodam tylko, że jeśli byś się wstrzymał z naprawą do "po urlopie" (może i słusznie... :c18 ), a chciał jednak kupić lampę zewnętrzną, to sugeruję sprawdzić w sklepie, czy ona będzie działać - bo, jak kris pisze:

kris napisał(a):

teoretycznie tak, ale ja Ci gwarancji nie dam, bo:
- nie wiem co dokładnie poszło w Twoim aparacie (może przepięcie poszło po większej części elementów np. po stopce lampy ? )
- nie jestem serwis



W każdym razie, udanych wakacji, nawet jeśli bez lampy (chwilowo) :smileythumbsup:

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

dzięki Tadeusz :c20

przemyśle, przelicze i zobaczymy co będzie z nową lampą 8-) bo wiem tyle, że przed wyjazdem nie wysyłam aparatu do serwisu ;)

jeżeli można to prosiłbym żeby wątek nie był zamykany, może będę coś tam jeszcze pisał, albo relacje zdam :c20

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____