anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
krkajko
Użytkownik

NOWA AKTUALIZACJA. Oprócz pogorszenia parametrów obrazu (jakość była 92% jest 63%) nic się nie zmieniło. Pikselizacja jak była tak jest nadal.

profile.country.PL.title
Truman_Show
Użytkownik

Zaktualizowałem, włożyłem moduł i nic. Pikseluje tak, jak przed aktualizacją. 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Coś tam piszą o wbudowanym tunerze kto wie może to ma jakiś wpływ na pikseloze...

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Krkajko co masz na myśli, że gorszy? Siła sygnału czy jakoś obrazu?

profile.country.PL.title
krkajko
Użytkownik

Sygnał 100 a jakość teraz

63-65

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Ja tam żadnej różnicy nie widzę , jestem na dekoderze streamingowym ale zostawili mi antenę więc niekodowane mogę oglądać z tunera w tv i też różnicy nie widzę . Na Pure Stream 4k w BraviaCore też tak jak było . Poprawiają ciągle ten channel editor jakby kuzwa ktoś z tego korzystał . Jeśli muszę korzystać z dekodera bo moduł nie działa to po jakiego wała mi channel editor . Czy tam ktoś w Sony ma jeszcze jakieś szare komórki ? 

profile.country.PL.title
tommyfp
Użytkownik

Potwierdzam żepo aktualizacji piksele nada występują. moduł cam z multimedii.
https://www.sony-asia.com/electronics/support/lcd-tvs-android-x90j_x91j_x92j_x93j_x94j-series-50-75-...

w Azji byli mniej wylewni jeśli chodzi o wersję oprogramowania. Jedyne korzyści to:

  • Improves general performance of the TV

Dodam że update wgrałem ręcznie z pendrive-a

Bardzo mnie ciekawi czy wymiana płyty głównej przez serwis na nową pozwala wgrywać najnowszą wersję softu i nie mieć pikseli.
Może wypuścili jakieś poprawione płyty główne z innym chipem odpowiadającym za pracę modułu.
Bardzo mnie ciekawi czy któryś z forumowiczów który wymieniał płytę główną wgrał sobie najnowszy soft i nie ma pikseli. Nie znalazłem tu żadnego wpisu który na to wskazuje.

profile.country.PL.title
Cooper69
Poszukiwacz

Miałem wymienianą płytę główną w marcu tego roku. Wszystko było ok do ostatniej aktualizacji. Wezwałem UPC i po testach ewidentnie znowu problem PO STRONIE SONY. Technik również posiada ich telewizor więc eksplorował temat. Pikseluje cały czas. Resety, najnowszy soft, wyjmowanie karty CI nic nie daje!

profile.country.PL.title
tommyfp
Użytkownik

Rozumiem że kolega po wymianie płyty w marcu 2023 wgrał sobie najnowszy soft wtedy dostępny? i wszystko było OK? Czy wgrywany był update z czerwca 2023 a potem z sierpnia 2023? Czy pikseloza powróciła dopiero po ostatniej aktualizacji grudniowej?

Ja kupiłem tv we wrześniu zeszłego roku i wgrywałem wszystkie updaty. Dopiero ta z czerwca 2023 zepsuła obraz. Potem ani ta która pojawiła się w sierpniu 2023 ani ta z grudnia 2023 nie naprawiła pikselozy.

profile.country.PL.title
krkajko
Użytkownik

U mnie to samo. Też kupiłem we wrześniu.