anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
daszulc
Użytkownik

Twój post wraz ze zdjęciem jest z lutego 2022. Z wiadomości użytkowników wynika, że pikseloza po aktualizacji 5660 pojawiała się mniej więcej po roku. W TV mojej żony, która jak pisałem używa TV głównie do korzystania z Youtube pikseloza już się zaczyna również powoli pojawiać, czyli jakieś rok i 8 miesięcy po aktualizacji 5660. Oba TV aktualizowałem mniej więcej w tym samym czasie, z tym, że w moim występowała już pikseloza, a w jej TV jeszcze nie. Nie wymienialiśmy płyt głównych. Myślę, że zależy to także od intensywności oglądania programów TV. Telewizory były zakupione w październiku 2021. W moim TV pikselizacja jest na tyle dokuczająca, że wyjąłem kartę i oglądam tylko programy niekodowane i jest OK. Zastanawiam się na dekoderem, ale nie mam na to jakiegoś specjalnego parcia. Jedyne co, to oczekuję z niecierpliwością, że Sony może się wreszcie weźmie za robotę...

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Ja kiedyś wszedłem na identyczne forum Sony tylko niemieckie i mają te same problemy i Sony stosuje ten sam myk czyli wymiana płyty głównej . Jak dzwonisz do Sony ue, to udają zdziwionych „jak to wymieniają płytę główną przecież pracujemy nad update , wymiana płyty nie pomoże „ i tak już mija rok jak programiści IQ1 w assemblerze chyba piszą prostą jak świński ogon aktualizacje :slight_smile: ja po powrocie do dekodera tylko tym razem już do stream bez kabla antenowego , widzę że jednak upieranie się przy module to tylko ze względu na jednego pilota ale takie wygody jak 7 dni wstecz czy pauza , cofanie itd są nie możliwe w tym TV bo Sony nie ma własnego odpowiednika TimeShiftu ani TimeMachine… lipa po podłączeniu dysku SSD jedyne co możesz to sobie coś nagrać i tyle . Ja nawet jak naprawią co raczej jest niemożliwe i pisałem już kilka razy dlaczego… to już do modułu nie wracam . W LG w sypialni mam moduł ale tam mam dysk SSD i właśnie LG ma TimeMachine i tam ma to sens . Generalnie Sony wciska ściemę i tyle  

profile.country.PL.title
krkajko
Użytkownik

Trzeba napisac pozew zbiorowy do sądu . Może to rozwiązało by sprawę.

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Nic do nie da na grupie na FB też tacy byli mieli prawników i cisza...

profile.country.PL.title
tommyfp
Użytkownik

Czyli wygląda na to nikt nie jest w stanie potwierdzić że na najnowszej wersji 6.7283 z 31 sierpnia 2023 nie ma pikselizacji z modułem CAM?

Tak jak napisałem - u mnie pojawiło się w dokładnie w momencie czerwcowej aktualizacji. Nie po jakimś tam bliżej nieokreślonym czasie jak opisują inni forumowicze. Jeśli pikselizacja związana byłaby z czasem to zapewne ktoś by się znalazł kto by napisał że na najnowszej wersji wszystko mu śmiga.

Ciekawy też jestem co mówią na ten temat serwisanci którzy wymieniają tą płytę główną. - Nie róbcie aktualizacji bo to zepsuje telewizję odbieraną przez moduł ? Czy bardziej coś w stylu wymieniliśmy Panu - ale i tak za jakiś czas się pojawi.
Ja się bardzo mocno zastanawiam nad wymianą płyty gdyż przy wizycie serwisanta wgrałbym najnowszy soft - i co - od razu uwali odbiór kanałów? I powiem mu przywieź mi Pan kolejną płytę abym mógł ją zepsuć?

Wkurzający temat.

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Bardzo mały procent w PL używa kart CI, coraz mniejszy procent ludzi wogóle ogląda TV, a jak ogląda to albo przez aplikacje UPCTVGO, orange, Play itp a coraz więcej ogląda się treści przez platformy streamingowe lub zewnętrzne dekodery. Dlatego SONY z tym nic nie robi.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

To jedno a drugie np. UPC odradza moduł obecnie i pyta jaki TV, mają na stronie zakładkę na której jest bardzo krótka lista „zgodnych TV” znają doskonale problemy Sony z modułem . Doradzają tylko do multiroom i też na zasadzie że technik najpierw sprawdza czy tv się nadaje .  Na infolinii Sony też dobrze znają problem ale mówią że zgłoszeń jest bardzo mało , za mała skala problemu dla Sony, to może być ledwo kilka procent użytkowników. Ja obecnie jestem na dekoderze bo w aplikacji UPC TV Go nie można oglądać kilku kanałów : Ale Kino, wszystkich Canal+ i chyba coś jeszcze ale tak jest dobra alternatywa , taki softwarowy dekoder i ma 7dni wstecz pauza itd no i obsługujesz pilotem od TV. 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

O jakich zmianach piszą co ona wnosi?

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

IMG_2274.png