anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

  Płyta z nowym chipem to raczej niemożliwe , to jest cały wieloprocesorowy SoC MediaTek . Pisałem tu już dużo wcześniej który to model Mediateka, trzeba by odgrzebać . MediaTek wycofał go z produkcji już dawno temu pochodzi chyba z 2015 roku żałosne ale prawdziwe, Sony wcisnęło niezły bubel to tych tv , ale moim zdaniem to raczej wina niedopracowanego softu/sterownika pod dany region lub kodowanie . Sony nic z tym nie zrobi dopóki MediaTek tego nie poprawi a to raczej nierealne . To tak jakbyś czekał aż Dell naprawi/poprawi/zaktualizuje sterowniki do karty graficznej nVidii . To jest odwrotnie . 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Mirecire, a może jakieś linki skąd info iż procek jest z 2015? Poza tym soft pisze Sony więc nie rozumiem po co mieliby czekać na ruch ze strony media teca...

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

No sterowników do dekodera od MediaTek napewno nie pisze Sony :))) chyba proste jak drut . Przejrzyj wstecz cały wątek gdzieś tam podałem konkretny numer tego SoC MediaTek , i jest on z 2015 lub 2016 . SoC to jeden układ w którym znajduje się wiele modułów i procesorów w tym właśnie tuner DVB C i to kupiło Sony od MediaTek . 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Dobra to, że procek był z 2015 czy 16 moim zdaniem nie ma znaczenia skoro był dobrym układem to go zastosowali zresztą do tv po co lepszy to nie smartfon, ale nie o tym to skoro tak jest jak piszesz to dlaczego jedna jedyna aktualizacja 5660 to naprawiła? Czyżby mediatek maczał w tym swoje paluchy?

profile.country.PL.title
Truman_Show
Użytkownik

Po lekturze tego wątku przypuszczam, że to jednak nie aktualizacje psują TV. Raczej wpływa to ilość "motogodzin". Wyraźnie widać w opisach, że telewizory zaczynają pikselować po ok. 9-12 mies. od początku użytkowania - zarówno od nowości, jak po wymianie płyty. Przecież wszyscy, którzy kupili TV po 5660 mają nowsze softy a problem pojawia się dopiero po kilku miesiącach? Czy jest ktoś, kto może potwierdzić, że używa TV na 5660 dłużej niż rok inie ma pikseli?

profile.country.PL.title
Truman_Show
Użytkownik

Dla mnie to typowy przykład nieudolnego "spisku żarówkowego". Miało padać po gwarancji ale coś nie pykło. Ja wydatek przeboleję, poużywam jakiś czas dużego tabletu (dobrze, że jest aplikacja tv smart go) ale przy kolejnych zakupach wiem jaką markę odhaczyć.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

No i właśnie tak jak tu koledzy piszą coś się magazynuje i moim zdaniem tamten soft niby naprawczy , nie naprawiał jedynie coś przeczyścił ale znowu szambo wybiło . Nawet ktoś tu pisał że był po wymianie płyty miał ten dobry soft ale po czasie też zaczęło pikslowac  . Podejrzewam że to było tylko przeczyszczenie i on nawet nie pojawił się w OTA tylko pierwsze były tu umieszczane jako plik do USB i chyba był z niemiec gdzie też była z tym aferą 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

I generalnie to nas nie powinno interesować z czego jest zrobiony i jak. Nie powinno nas tu być a TV powinien działać normalnie i Sony powinno zapewnić żeby działał w 100% bo kaskę wzięli. Wkurw wziął się z tego że Sony olało problem i oszukuje pisząc przy każdym update we wcześniejszych naprawach że problem pikselizacji rozwiązano. Przecież  to zwykłe kłamstwo 

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Coś słyszałem od serwisanta, że ma być wypuszczona inna poprawiona sprzętowo płyta główna z jakąś modyfikacją. Nie wiem czy to prawdziwa informacja, może warto zadzwonić do SONY i zadać im to pytanie.

profile.country.PL.title
Persu87
Użytkownik

Jak dobrze pamiętam po wymianie płyty wgrali mi soft który powodował innym problemy.Problem nie występował, więc albo poprawili soft na serwerqch albo to wada hardware. Przed wymianą płyty serwis wgrywał ni jeszcze bete oprogramowania co pomogło do kolejnego update które znowu popsuło. XH90 chodzi już 2 lata bez pikselozy z modulem CI, ale jakość obrazu raz lepsza raz gorsza.Nie wiem cxy to slaby bitrate z Vectry czy wina tv.Obstawiam dostawcę bo 4k tvp sport wyglądało epicko.