anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL 40EX402 Problem z dekoderami cyfrowego polsatu.

profile.country.pl_PL.title
Jagarnao
Początkujący

KDL 40EX402 Problem z dekoderami cyfrowego polsatu.

Witam.

Mam nietypowy problem. Telewizor jak w tytule. Dekodery HD2000 , HD6000, Samsung DSB-H370G. Kabel HDMI 1,4

Na wszystkich 3 dekoderach podpietych kablem HDMI do gniazda HDMI obojętnie którego nie uzyskuje obrazu na wymienionym TV. W modelach HD 2000 i HD 6000 pojawie sie tylko menu dekodera mogę zmieniać ustawienia nawet udalo się uzyskać dźwięk po zmianie w menu dekodera na auto, w samsungu nie udało sie juz nic bo nie pojawia sie nawet menu. Wkurzony ta sytuacja przytargałem od teścia TV samsunga i sprawdziłem czy dekodery moze sa uszkodzone, ale nie wszystko działało od pierwszego kopa. Wkurzony jeszcze bardziej złapałem mój  TV pod pache i zniosłem do teścia by podłączyć pod tuner TV naziemnej MANTA DVBT01 przez HDMI okazało sie ,że mój TV pokazał obraz przez kabel teścia jak i kabel dostarczony z dekoderami. Całkowicie nie wiem o co tu chodzi musze oglądac program poprzez eurozłącze. POMOCY

11 ODPOW. 11
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Przede wszstkim zachowaj spokój, bo to źle może skończyć się dla sprzętu :wink: - sam czasem rzucam pilotami po domu ... he he he.

Przepraszam z góry za wyliczenia, czego sam nie lubię ale tak będzie szybciej i bardziej przejrzyście:

1. porzycz od Teścia kable HDMI 1  i sprawdź instalację u siebie

2. jeśli na Teścia kablu działa to spróbuj podłączyć swój odwrotnie (zamień wtyki) bo są HDMI kierunkowe.

3. dekoder podłączasz w następujący sposób: http://www.sony.pl/support/pl/topics/connect/high-definition/HD_11

4. kable rzecz jasna muszą być dobrze dociśnięte w wejścia - mocno ale z wyczuciem aby nic nie uszkodzić

5. wybierz źródło sygnału w Twoim TV.

6. sprawdź czy Teścia TV będzie działał u Ciebie z Twoimi dekoderami, które są podpięte pod Twój sygnał. Prawdopodobnie tutaj leży przyczyna.

Daj znać jak wyniki prób i błędów. Bedziemy myśleli dalej jak Cię uratować :smileyhappy:.

Message was edited by: stubbs.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
user_from_PL
Początkujący

Skoro widzisz czarny ekran, ale pojawia sie menu, to moze problem w ustawieniach konwersji/wyjscia wideo z twojego dekodera. Wejdz w menu dekodera i sprawdz, czy nie masz np. ustawionych 60Hz, 24fps, albo rozdzielczosci, ktorej nie lubi twoj TV, np 4K.  A czy masz włączone wysyłanie obrazu na HDMI?

Spróbuj też podać sygnał na inne wejście HDMI w TV.

profile.country.pl_PL.title
Jagarnao
Początkujący

Na wszystkich wejsciach jest to samo czyli menu dekodera widać w nim ustawione typ telewizora 16:9 skalowanie ekranu pan&scan rozdzielczość 1080i. Co dziwne po podłaczeniu przez hdmi nie działa przycisk options i home telewizora

profile.country.pl_PL.title
lopeezzz
Początkujący

Witam.

Miałem pdobny problem z dekoterem Polsatu HD5000 i telewizorem KDL40EX500...

W moim przypadku wystarczyło w menu telewizora (ustawienia wejść zewnętrznych) wyłączyć funkcję sterowanie przez HDMI.

Niestety teraz nie mogę sterować PS3 za pomocą pilota od telewizora ale... za to oglądam Cyfrowy Polsat przez HDMI :smileywink:.

Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
user_from_PL
Początkujący

Odłącz dekoder, wejdź w TV do Home -> Ustawienia -> Wejścia zewnętrzne -> Ustawienia HDMI -> tam sprawdź i napisz jakie masz ustawienia HDMI.

Podejrzewam, że może masz aktywne sterowanie po HDMI i Klawisze strowania -> Kl. strojenia i menu.

Jeśli coś z tego włączone, to wyłącz.

profile.country.pl_PL.title
Jagarnao
Początkujący

Więc tak

Sterowanie przez HDMI wł.

Auto.wyłącz.urządzeń wł.

Auto.włączanie TV wł

Klawisze ster.urządzeniem Klawisze menu

profile.country.pl_PL.title
lopeezzz
Początkujący

Wyłącz sterowanie przez HDMI, reszta automatycznie powinna się dezaktywować...

profile.country.pl_PL.title
Jagarnao
Początkujący

Wyłączyłem i nadal to samo widac menu dekodera ,dzwięk lecz zamiast obrazu ciemność.Home i Options juz działają.

profile.country.pl_PL.title
user_from_PL
Początkujący

Ja taki obrazek miałem, jeśli podłaczyłem dekoder HD do Recordera DVD. Wtedy kanały HD dawały "ciemność", jednak SD się wyświetlały. Połączenie miałem wtedy po kablu Euro.

Czy na pewno masz odłączony kabel Euro?

Czy próbowałeś na innym kablu HDMI?

Czy ciemność (jedynie menu) masz na kanałach HD i SD, czy tylko na HD? Sprawdzałeś na jakimś SD, np TVP Info albo TV Puls?