anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL 40EX402 Problem z dekoderami cyfrowego polsatu.

profile.country.pl_PL.title
Jagarnao
Początkujący

KDL 40EX402 Problem z dekoderami cyfrowego polsatu.

Witam.

Mam nietypowy problem. Telewizor jak w tytule. Dekodery HD2000 , HD6000, Samsung DSB-H370G. Kabel HDMI 1,4

Na wszystkich 3 dekoderach podpietych kablem HDMI do gniazda HDMI obojętnie którego nie uzyskuje obrazu na wymienionym TV. W modelach HD 2000 i HD 6000 pojawie sie tylko menu dekodera mogę zmieniać ustawienia nawet udalo się uzyskać dźwięk po zmianie w menu dekodera na auto, w samsungu nie udało sie juz nic bo nie pojawia sie nawet menu. Wkurzony ta sytuacja przytargałem od teścia TV samsunga i sprawdziłem czy dekodery moze sa uszkodzone, ale nie wszystko działało od pierwszego kopa. Wkurzony jeszcze bardziej złapałem mój  TV pod pache i zniosłem do teścia by podłączyć pod tuner TV naziemnej MANTA DVBT01 przez HDMI okazało sie ,że mój TV pokazał obraz przez kabel teścia jak i kabel dostarczony z dekoderami. Całkowicie nie wiem o co tu chodzi musze oglądac program poprzez eurozłącze. POMOCY

11 ODPOW. 11
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,

jeśli sprawdziłeś telewizor i przewody, wszystko działa - można je wyeliminować. Pozostaje dekoder, instalacja antenowa.

Jeśli na ekranie tv po podłączeniu dekodera pojawia się okno menu dekodera, jest przesyłany dźwięk i nie zacina się - instalacja antenowa powinna być prawidłowa. Dla upewnienia się, wejdź w ustawienia anteny i sprawdź jakość sygnału.

Proponuję wejść w ustawienia dekodera i przywrócić ustawienia fabryczne. Jeśli nie pomoże pozostają opcje dekodera, a w nim nie ma wielu ustawień. Niestety nie znam dekoderów Polsatu, także spróbujemy różnych ustawień. Jeśli masz instrukcję do nich, zobacz czy z przedniego panelu (tam gdzie jest wyświetlane info o kanale itp.) jest jakiś przycisk od zmiany rodzaju sygnału. Część dekoderów innych dostawców ma coś takiego, np. w Nce nazywa się "RES" i ma on wpływ na tego typu zachowanie. W niektórych przypadkach na pilocie może być napis "HDMI", "Obraz" czy coś w tym rodzaju. Przycisk przytrzymujesz przez 2-3 sek. Jeśli jest, zmień na HDMI 1080i. Polecam również wejść w ustawienia obrazu i dźwięku i tam dostosować parametry obrazu do telewizora (w tym rozdzielczość 1080i).

Jeśli ciągle nie pomaga, wyłączyłeś sterowanie HDMI w tv, tv odbiera na innych urządzeniach, karta w dekoderze jest umieszczona poprawnie - spróbuj wymienić dekoder Polsatu na inny. Albo jest jakiś konflikt, albo coś nie tak w dekoderze. Punkty sprzedaży raczej nie będą robiły problemu.

Kasiuuuuuuu
Nowicjusz

Mega dzięki za tą odpowiedz. Juz nie mialam zielonego pojecia co robic. Menu,info itd sie wyswietlalo a dzwieku i obrazu nie bylo. Wyszukiwalam kanaly na nowo z 10x aktualizacje sprawdzalam i nic, a tu taki strzal w dziesiatke jesli chodzi o Twoje instrukcje.
Jeszcze raz mega dzieki :slight_smile: