anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-42W655A Słaba jakość TVN Player

drviper
Poszukiwacz

KDL-42W655A Słaba jakość TVN Player

Wczoraj kupiliśmy KDL-42W655A (dokładnie: KDL-42W655ABAEP). Na decyzję mocno wpłynęło to, że ma obsługę TVN Player. Niestety jakość obrazu z TVN Player jest bardzo słaba. Początkowo myślałem, że to przez połączenie na WiFi, ale podłączyliśmy telewizor po kablu Ethernet i słaba jakość nie uległa poprawie. Dla porównania na komputerze te same programy mają bardzo wysoką jakość np. wczorajszy Mam talent. Stąd pytania:

1. Co jest powodem słabej jakości (Internet 50mbit, bardzo niski ping, więc dobrze), telewizor nie może sobie poradzić z jakością?
2. Jak można zmienić jakość wyświetlanych programów z tvnplayer na tym telewizorze na lepszą?

3. Ciężko się szuka w tej aplikacji bo wygląd dostosowano do interfejsu telewizorów Sony, a nie do znanego mi z telefonu wyglądu czy z samsunga, gdzie jest to dużo prostsze, czy planujecie zmienić to na lepsze?

Przyznam szczerze, że zawiodłem się kupując ten telewizor z powyższych względów

54 ODPOW. 54
profile.country.pl_PL.title
tomdm2
Poszukiwacz

Panowie, ma-sa-kra :anguished:

odpaliłem specjalnie FAKTY, aby sprawdzić jak to wygląda, po tym co piszecie,
które oglądałem live w przerwie meczu Belgii z Algierią od 19-stej we wtorek. Na żywo na starszym modelu 26V4500 (pierwszy model z DVB-T MPEG4 z 2008) obraz wyglądał normalnie,czyli dobrze.
Odpalone wieczorem z BIV na 24EX320. Po prostu szok. Materiał robi wrażenie nagranego X lat temu z użyciem podłej kamery VHS. Nienaturalnie duża kompresja obrazu "odrzuca" od TV.

Wcześniej TVN Player-a nie odpalałem za często, bo nie oglądam ich dosyć płytkich i miałkich seriali (tym bardziej z odtworzenia), kiedyś zdarzyło sie odpalić Kubę i też nie powalało jakością (ze 2 lata temu?),
więc jestem zdołowany, że wciskają taką jakościową chałę, porównując to do dosyć regularnie odpalanych treści z VOD TVP i IPLA-i.

Ipla dosyć uczciwe podeszła do tematu rozdzielając dostępny kontent na jakość SD - większość kupowanych od innych TV (dużo od TVP) popularnych seriali i jakość HD robionych na wyłączność ich rodzimego Polsatu - to jest zrozumiałe i przejrzyste.

Teraz kilka słów, co do komercyjnej strony tej sytuacji - zgodze się z wpisem Zimnego (pozdrawiam :smileywink:)
z poprzedniej strony i również to zauważyłem. Nie czarujmy się - dla wprawnego oka rejestrującego to, co się działo od kilku lat na obu antenach to żadne zaskoczenie/zdziwienie.

W latach 2011/12 we wszelkiego rodzaju śniadaniówkach TVN-u brylowały topowe produkty i akcesoria Sony, łącznie z umieszczonym na "honorowym miejscu" TV serii HX zakotwionym w listwie/łódce multimedialnej dołączanej do kompletu TV, będącej prekursorem dzisiejszych bezprzewodowych soundbarów z NFC.

Kto żyw, mógł się wtedy przed Euro 2012 łapać na promocję TV Bravii serii EX z dołączanym modułem CAM do odbioru (istniejącej wtedy jeszcze) platformy N poprzez DVB-S zamiast osobnego pudła z tunetem satelitarnym - wtedy nowość. Umowa trwała prawdopodobnie do końca lata 2012, gdzie od początku jesiennej ramówki nagle zaczęły brylować wszelkiej maści TV i tablety serii Galaxy znanego koreańskiego prodcenta - mówiąc kolokwialnie Sony wylecialo z TVN-u - bynajmniej z "lokowania produktu" na wizji :smileywink:.

Dalej luźno rozważając / rozumując mamy wiosnę 2012, gdzie Sony będąc juz wcześniej technicznym partnerem TVP przed zbliżającym się Mundialem w RPA w 2010 (jak i technicznym partnerem FIFA realizującym mundial w promowanej wtedy silnie technologii (Full HD) 3D) zaczyna mocno wspierać i promować z TVP przed Euro 2012 nowinkę w postaci platformy hybrydowej TVP, czyli TV (wybrane modele)+podłączony Internet = dostęp do treści przygotowanych specjalnych serwisów na TV z wykorzystaniem pilota. Hybryda się rozwija(ła) cały czas, Sony dalej aktywnie wspomagało rozwój DVB-T w Polsce, dalej  współpracuje z TVP i "lokuje swoje produkty" między innymi na wizji w popularnym lokalnym castingu muzycznym The Voice Of ...

To taka moja (może błędna) teoria na masakryczną jakośc materiałów z TVN Player-a w Sony Bravia Internet Video. Nie sądzę, aby w krótkim czasie coś radykalnie uległo poprawie w tym temacie. Jakość dostępnych materiałów od TVP (i częściowo IPLA) w BIV bije na głowę, to co udostępnia tam TVN. Jak pisali poprzednicy, na pewno nie pozostaje to bez znaczenia na sposób postrzegania tej stacji przez widzów, co z pewnością przekłada się też na wyniki oglądalności wśród posiadaczy Bravii.

Na koniec - zauważyłem także, że jakość reklam w tej usłudze również jest zróżnicowania - nie wszystkie są już super jakości i wyłapałem kilka z dużą kompresją, co od razu przełozyło się na mierną jakość obrazu.

Tomasz
mocus3
Poszukiwacz

czy jest możliwość instalacji flash playera na tym telewizorze?

salmek61
Poszukiwacz

Mam ten sam problem z odbiorem tvn player, obraz tragiczny. Czy może coś wiadomo ze zmianą na lepsze? Wcześniej miałam LG, obraz był super ale problem był z oprogramowaniem i słabo chodziły i you tube i tvn player, wię sobie "polepszyłam" A może ktoś wie o co chodzi z aplikacją AXN? bo u mnie tam jest tylko jeden film

woojto
Poszukiwacz

Ha ha, to jest jakiś śmiech na sali, wczoraj chciałem obejrzeć zaległy odcinek Top Model na Tvn playerze w moim 60 calowym Sony kdl-60w855. To co ujrzałem po uruchomieniu programu to jakiś ponury żart. Jakość tego programu to nawet nie bylo SD, to była jakaś rozpikselizowana kupa w rozdzielczości 300x200... Który mamy rok 2000??

Na szczęście do telewizora mam podpięty android box za 200zł i na nim w tvn player jest normalnie rozdzielczość 720p co jak widać w telewizorze kupionym za 6k zł jest niemożliwe do osiągnięcia.. Już nigdy w życiu nie włącze aplikacji TVN player na tym telewizorze i współczuje osobom, które nie mają alternatywnego źrodła do oglądania ich treści...

stojak123
Użytkownik

To jest śmiech na sali. Zauważyłem,że sony ma takie podejście ( KUP I SIĘ MART). Każdy problem odsyłają do innych dostawców usług. W/g nich ze sprzętem jest wszystko ok. A gdy problem jest po stronie tv to radzą przywrócenie ustawień fabrycznych. Za każdym razem ta sama śpiewka. Na pewno następny tv nie będzie sony. I wszystkim tez to radzę.