anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-42W655A Słaba jakość TVN Player

drviper
Poszukiwacz

KDL-42W655A Słaba jakość TVN Player

Wczoraj kupiliśmy KDL-42W655A (dokładnie: KDL-42W655ABAEP). Na decyzję mocno wpłynęło to, że ma obsługę TVN Player. Niestety jakość obrazu z TVN Player jest bardzo słaba. Początkowo myślałem, że to przez połączenie na WiFi, ale podłączyliśmy telewizor po kablu Ethernet i słaba jakość nie uległa poprawie. Dla porównania na komputerze te same programy mają bardzo wysoką jakość np. wczorajszy Mam talent. Stąd pytania:

1. Co jest powodem słabej jakości (Internet 50mbit, bardzo niski ping, więc dobrze), telewizor nie może sobie poradzić z jakością?
2. Jak można zmienić jakość wyświetlanych programów z tvnplayer na tym telewizorze na lepszą?

3. Ciężko się szuka w tej aplikacji bo wygląd dostosowano do interfejsu telewizorów Sony, a nie do znanego mi z telefonu wyglądu czy z samsunga, gdzie jest to dużo prostsze, czy planujecie zmienić to na lepsze?

Przyznam szczerze, że zawiodłem się kupując ten telewizor z powyższych względów

54 ODPOW. 54
profile.country.PL.title
Raskol
Użytkownik

Szanowny Panie

Dziękujemy za kontakt z firmą Sony.

Niestety nie mamy wpływu na aplikacje oferowane przez dostawców internetowego wideo. Możemy jedynie przekazać w imieniu klientów Państwa sugestie.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, bądź jeśli problem występuje proszę o informację zwrotną mailem lub kontakt telefoniczny pod podanymi poniżej danymi kontaktowymi:

Telefon: 801 382 462

E-mail: customersupport.pl@eu.sony.com

Nasze linie są otwarte w godzinach 09:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku.

Z wyrazami szacunku,

********
SONY SUPPORT TEAM
SUPPORT: http://www.sony.pl/support/pl

Sony Europe Limited (Sp. z o.o.), Oddział w Polsce
Ul. Ogrodowa 58 - 00-876 Warszawa - Poland

 

Edytowane: Przykro mi, ale umieszczanie danych personalnych (jak w tym przypadku - imienia i nazwiska osoby pracującej dla Sony Support) jest sprzeczne z zasadami forum. Pozdrawiam, Barbara_K.

Albertus123
Poszukiwacz

ODPOWIEDŹ TVN:

 

"Witam,

 

Dziekuję za szczegółowe informacje. Zostały one przekazane do działu technicznego. Skontaktujemy się jak tylko zgłoszenie zostanie rozwiązane."

 

Przynajmniej jest jakas nadzieja a nie spychanka jak w SONY.

avurob
Poszukiwacz

Kilka dni temu byla aktualizacja w moim TV serii W8 i po niej wróciły PLiterki w menu TVN Playera, ale jakość się nie poprawiła 😞

profile.country.PL.title
Raskol
Użytkownik

podbijam problem, może coś sony napisze w końcu na jakim etapie są ustalenia z TVN ?

piobodz
Poszukiwacz

Mam ten telewizor od 2 tygodni, wcześniej był KDL-32W4000 i jakość obrazu była po prostu nieporównywalna! W 42W655A jakość obrazu jest generalnie taka sobie, kolory przejaskrawione i nieprawdziwe a często (doprowadza mnie to do szału!!!) widać taką zielonkawą poświatę...Słabe to jest, nędza. Wyrzuciłem pieniądze w błoto.

 

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Jeśli chodzi o jakość obrazu w nowym W655, radzę, posiedzieć dłuższy czas przy ustawieniach obrazu. Ten model zapewnia naprawdę dobry jakościowo obraz, ale trzeba go ustawić - pobawić się kontrastem, podświetleniem, gammą, etc.

piobodz
Poszukiwacz

Posiedziałem i......wreszcie jest....! Trzeba było wrócić do ustawień fabrycznych, trochę to zmodyfikować i teraz widać!! Ufff..........

 

avurob
Poszukiwacz

Kolego piobodz, porouszyles kwestię w z złym temacie, który nie dotyczy Twojego problemu, a kwestii, która jeszcze nie jest rozwiązana i jest jasno określona w pierwszym poście. Jakimś cudem odpowiedź Mylagosa na Twój problem znalazła się pod pierwszym postem, oznaczona NA ZIELONO jako ROZWIAZANIE PROBLEMU 😕

 

Prośba do Ciebie, zebys lepiej dobierał tematy, a do moderatorów u USUNIĘCIE tego rozwiązania, bo to nie jest rozwiązanie problemu z tego tematu.

 

Kilka dni temu dopytalem o odpowiedz na problem - mam czekać:

https://www.facebook.com/SonyPolska/posts/642933519113498?comment_id=4741893&offset=0&total_comments...

 

Napisałem też przypomnienie do TVN Player, to w odpowiedzi na maila (poniżej była zacytowana wczesniejsza koresponencja sprzed jakiegos czasu) zapytali mnie, czy "problem pozostaje po reinstalacji aplikacji oraz ręcznej zmianie jakości."... 😕

 

Może jak wstawią ręczną zmianę jakości, to problem zniknie, ale po tym pytaniu widać, ze raczej olali zapytanie.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,

w kwestii słabej jakości materiałów z TVN Player bardzo dużo rozmawia się na forach, również u innych producentów. Słaba jakość kanału TVN nie dotyczy tylko telewizorów Sony, ale również innych. Niektórzy zwracają uwagę, że w ten sposób TVN obecnie promuje jednego producenta. U niego wszystko działa gładko, nowe materiały są udostępniane w pierwszej kolejności. Wiele osób już od dawna pisze do TVN, dostają podobne odpowiedzi do Twojej - a efektów brak. Nie wiem na ile to ma pokrycie w rzeczywistości. To są domysły Internautów, jednak mające pokrycie w działaniach tego dostawcy. Moim zdaniem TVNowi powinno zależeć na jak najlepszej jakości materiałów. Zwiększa się w wtedy atrakcyjność kanału, co za tym idzie oglądalność i $. W takim przypadku powinni pracować nad polepszeniem jakości. Chyba, że kwestie $ są rekompensowane w inny sposób. Faktem jest, że to jest biznes, a w biznesie jak wiadomo wszystko szybko się zmienia. Dziś jeden producent ma szczególne względy u TVN, jutro może mieć inny. Pokazuje też to przeszłość, np. sposób wdrażania TVN Player do telewizorów. Ich początkowa jakość materiałów. Moim zdaniem pozostaje pisać do nich, może coś się w końcu zmieni. Chyba, że w końcu usługa TVN Player zostanie zastąpiona przez inną, równie atrakcyjną z lepszą jakością...

avurob
Poszukiwacz

Dzieki za odpowiedz. Uważam, że to producenci TV powinni cisnąc TVN ( w imieniu zawiedzionych klientów), zeby ogarnęlo tę kwestię. Mam wrażenie, jakby firma Sony nie zdawala sobie z sprawy istniejącego problemu - to z jakiego sprzetu korzystają pracownicy Sony?! Albo to "zaskoczenie" i niewiedza to element taktyki - Sony nie ma interesu w tym, zeby uzytkownicy oglądali TVN Player. Z kolei TVN Player ten interes powinno mieć i nie zdaje sobie sprawy (przynajmnniej tak sie zachowuje), ze traci widzów, bo to żadna przyjemnosc oglądać cokolwiek w tak marnej jakości.