anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

EX720 - kilka pytań

stelek
Początkujący

EX720 - kilka pytań

Witam,
Od kilku dni jestem szczęśliwym (odpukać!) posiadaczem Bravii EX720. W zasadzie wszystko jest OK, ale kilka rzeczy nie działa taka jak bym chciał, więc może tutaj uda mi się uzyskać jakąś pomoc.

1) TrackID - nie działa w ogóle. Problem taki sam jak w istniejącym już wątku: http://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=215&t=9498. Czy ta opcja komukolwiek, kiedykolwiek działała, czy też jest ona po prostu niedostępna w Polsce (podobnie jak np. Vidzone na PS3)?

2) Skype - czy dobrze rozumiem, że żeby uruchomić tę opcję muszę dokupić specjalną kamerę do telewizora Bravia? Powiem szczerze, że spodziewałem się, że to zadziała po podłączeniu zwykłej kamery internetowej. Niestety wypróbowałem 3 różne (w tym dwie firmy Sony) i funkcja nie działa.

3) Nagrywanie na USB - czy dobrze rozumiem, że jest to ograniczone do sygnału DVB-T? Jeśli nie, to bardzo proszę osobę, której udało się tego użyć o podanie przepisu na sukces. No a jeśli rzeczywiście działa tylko dla DVB-T to chyba średnio przydatne...

4) Sieć - "Aktywuj rozszerzone funkcje". O co tutaj chodzi? Zrejestrowałem się i chyba nic się nie wydarzyło. Czy coś powinno się było wydarzyć - ewentualnie czy wydarzy się w przyszłości?

5) Picasa - jak powiększyć zdjęcie tak żeby zajmowało cały ekran?

6) Youtube - czy można zrobić coś, żeby Youtube przestał traktować mnie jako użytkownika z Polski? Obecnie "najczęściej oglądanym" są zamieszki po meczu o Puchar Polski. Jakoś wątpie, żeby to było najczęściej oglądane "na świecie". Czy jest sposób na wyłączenie "terytorialności" w Youtube?

7) DLNA - czy istnieje SZCZEGÓŁOWY spis formatów i codeców wspieranych przez DLNA w mojej Bravii? Obecnie telewizor ma kilka różnych zachowań zależnie od pliku wybranego w PS3 Media Serverze:
a) albo go odtwarza prawidłowo
b) albo go nie odtwarza i podaje jeden z komunikatów, np. "nieobsługiwana rozdzielczość"
c) albo się resetuje

😎 Sterowanie przez HDMI - czy istnieje możliwość takiego włączenia sterowania przez HDMI, aby włączenie PS3 powodowało włączenie Bravii i NIC WIĘCEJ? Obecnie po włączeniu sterowania przez HDMI pilot od Bravii staje się padem (Home działa jak PS Button), co w ogóle mi nie odpowiada.

Z góry dziękuję za wszelkie rady i odpowiedzi (może wypowie się ktoś z Sony?). Pozdrawiam...

T.S.

20 ODPOW. 20
4292-----
Początkujący

Dzięki arik. Powalczyłem w weekend i doszedłem do rozwiązania. W dekoderze miałem ustawione na skalowanie do "rozszerzony" - w tv też - i to był powód. Wyłączyłem skalowanie w dekoderze a pozostawiłem w tv. Teraz jest OK.

p.s. czy korzystacie z funkcji wykrywanie nieobecności? Jak dla mnie, to raczej jest bez sensu. Kto oglądając TV chodzi, tak żeby czujnik wykrył ruch :slight_smile:

MARIUSZEK32
Początkujący

p.s. czy korzystacie z funkcji wykrywanie nieobecności? Jak dla mnie, to raczej jest bez sensu. Kto oglądając TV chodzi, tak żeby czujnik wykrył ruch :slight_smile:


A według mnie czujnik obecności to fajna sprawa, bo pozwala zaoszczędzić na energii. Gdy widza nie ma w pobliżu to telewizor przełączy się w tryb czuwania. Poza tym czujnik światła, który dostosowuje jasność obrazu do warunków panujących w pomieszczeniu też jest świetnym pomysłem.

4292-----
Początkujący

No tak, tylko, że jak ja oglądam TV to przeważnie leżę na kanapie i wtedy czujnik obecności nie wyłapuje widza. Co do czujnika światła - jest przydatny.

MARIUSZEK32
Początkujący

Nie wyłapuje? dziwne. Czujniki te powinny wykrywać nie tylko ruch ale i ciepło ciała przed telewizorem, bo zastosowano w nich technologię podczerwieni. Ja jak oglądam na leżąco to od razu zasypiam :slight_smile:

4292-----
Początkujący

Może jestem za zimny :slight_smile:

profile.country.pl_PL.title
sieka90
Początkujący

Może jestem za zimny :slight_smile:



z tego wychodzi że ja też jestem za zimny :cry:

kratylos
Nowicjusz

witam

w niedziele stałem się za użytkowaniekiem tego telewizora - właściwie to żona go wybrala a ja bardzje łaskawym okiem patrzyłem na Sharpa no ale intuicja ja nie zawiodła z televizora jestem zadowolony to moj pierwszy sprzęt tej marki...

mam jednak kilka pytań

1. silnik X-Reality czym on się różni od silnika Bravia3, i od silnik X-Reality Pro? Jakie korzyści dla mnie w porówaniu do dotychczasowego silnika stosowanego w 2010
2. czy jest mozliwość przypisania danej sceny do danego kanału ? w jaki sposób telewizor wybiera rodzaj sceny przy ustawieniach automatycznych
3. macie jakies pomysły na lepszą kalibrację kolorów niz fabryczna?
4. jak w przegladarce przesunąć stronę do dołu bez przeskakiwania po elementach na stronie ?
5. jak wylogować użytkowanika facebooka?
6. czym czyscic matryce aby było to dla niej bezpieczne ale i skuteczne - mam male dziecko które czasami lubi dotknąc ekranu palcem...
7. gdy wpisuje txt pilotem np w przegladarce to czy istnieje mozliowsc skasowania tylko 1 litery a nie wszystkiego co sie do tej pory skasowało.

4292-----
Początkujący

Ad. 2 też się nad tym zastanawiałem :)
Ad. 3. ja na razie stosuję ustawienia fabryczne.
Ad. 4. chyba nie da rady.
Ad. 6. ja czyszczę specjalnymi preparatami i ba. miekką ściereczką (są w zestawie).
Ad. 7. chyba czerwonym przyciskiem (ten do telegazety) - na pewno którymś z nich.

Ja mam również pytanie dot. trybu 24p True Cinema. Czy gdziekolwiek w menu jest on podany (włączanie, wyłączanie)? Czy włącza się on jedynie w przypadku wyboru sceny na kinowy?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Może jestem za zimny :slight_smile:



Hehe, Panowie, to ja jestem Zimny ;)

Czujnik nie zawsze się przydaje, ale są sytuacje i rodziny którym takie coś się przyda. Weźmy rodzinkę z dziećmi, albo osoby które nie przysypiają przy telewizorze, a oglądają z odpowiedniej odległości, siedząc na fotelu, czy sprzątając w domu i słuchając kanału muzycznego. Czujnik wykrywa takie osoby i wyłączy ekran jak pójdziemy do kuchni po np. herbatkę, czy kto co preferuje ;) Nie jestem w stanie obliczyć ile prądu zaoszczędzimy, ale w skali półrocza, czy roku roku trochę tego będzie.

Ja mam również pytanie dot. trybu 24p True Cinema. Czy gdziekolwiek w menu jest on podany (włączanie, wyłączanie)? Czy włącza się on jedynie w przypadku wyboru sceny na kinowy?


Tryb 24p True Cinema włącza się automatycznie w przypadku odebrania sygnału 24p - czyli np. z płyt Blu-ray.

kratylos napisał(a):

1. silnik X-Reality czym on się różni od silnika Bravia3, i od silnik X-Reality Pro? Jakie korzyści dla mnie w porówaniu do dotychczasowego silnika stosowanego w 2010


Nie ma jeszcze dokładnego porównania tych silników. W teorii X-Reality jest to kompilacja różnych procesów obróbki obrazu - redukcje szumów, korekty obrazu, wygładzanie, IP Conversion - co ma wpływ m.in. na odczucie płynności obrazu i inne procesy wpływające na jakość obrazu.

Różnica między X-Reality a X-Reality PRO jest dosyć duża. Wersja PRO posiada chip XCA7 LSI (chip porównywalny wydajnością z chipami zastosowanymi w wysokiej klasy kartach graficznych) . Dzięki niemu obraz przechodzi przez Database comparison i Super Bit‐Mapping. Super Bit-Mapping powiększa paletę barw. Po obróbce ekran wyświetla 14 bit kolorów. Database comparison porównuje sygnały zapisane w pamięci, wykorzystuje wzorce i pomaga poprawić jakość.

kratylos napisał(a):

2. czy jest mozliwość przypisania danej sceny do danego kanału ? w jaki sposób telewizor wybiera rodzaj sceny przy ustawieniach automatycznych



Z tego co się orientuję, nie ma takie możliwości. Do danego wejścia można, ale do kanału raczej nie. Sprawdzę to jeszcze, bo nie jestem w 100% pewien.

kratylos napisał(a):

3. macie jakies pomysły na lepszą kalibrację kolorów niz fabryczna?



Jak tylko będę miał dostęp do tego modelu, stworzę osobny temat z propozycjami ustawień obrazu.


kratylos napisał(a):

6. czym czyscic matryce aby było to dla niej bezpieczne ale i skuteczne - mam male dziecko które czasami lubi dotknąc ekranu palcem...



Ściereczka z mikrofibry. Można wcześniej chuchnąć na ekran.

4292-----
Początkujący

Zimny napisał(a):


Ja mam również pytanie dot. trybu 24p True Cinema. Czy gdziekolwiek w menu jest on podany (włączanie, wyłączanie)? Czy włącza się on jedynie w przypadku wyboru sceny na kinowy?


Tryb 24p True Cinema włącza się automatycznie w przypadku odebrania sygnału 24p - czyli np. z płyt Blu-ray.



Dzięki - teraz załapałem :)