anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

EX720 - kilka pytań

stelek
Początkujący

EX720 - kilka pytań

Witam,
Od kilku dni jestem szczęśliwym (odpukać!) posiadaczem Bravii EX720. W zasadzie wszystko jest OK, ale kilka rzeczy nie działa taka jak bym chciał, więc może tutaj uda mi się uzyskać jakąś pomoc.

1) TrackID - nie działa w ogóle. Problem taki sam jak w istniejącym już wątku: http://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=215&t=9498. Czy ta opcja komukolwiek, kiedykolwiek działała, czy też jest ona po prostu niedostępna w Polsce (podobnie jak np. Vidzone na PS3)?

2) Skype - czy dobrze rozumiem, że żeby uruchomić tę opcję muszę dokupić specjalną kamerę do telewizora Bravia? Powiem szczerze, że spodziewałem się, że to zadziała po podłączeniu zwykłej kamery internetowej. Niestety wypróbowałem 3 różne (w tym dwie firmy Sony) i funkcja nie działa.

3) Nagrywanie na USB - czy dobrze rozumiem, że jest to ograniczone do sygnału DVB-T? Jeśli nie, to bardzo proszę osobę, której udało się tego użyć o podanie przepisu na sukces. No a jeśli rzeczywiście działa tylko dla DVB-T to chyba średnio przydatne...

4) Sieć - "Aktywuj rozszerzone funkcje". O co tutaj chodzi? Zrejestrowałem się i chyba nic się nie wydarzyło. Czy coś powinno się było wydarzyć - ewentualnie czy wydarzy się w przyszłości?

5) Picasa - jak powiększyć zdjęcie tak żeby zajmowało cały ekran?

6) Youtube - czy można zrobić coś, żeby Youtube przestał traktować mnie jako użytkownika z Polski? Obecnie "najczęściej oglądanym" są zamieszki po meczu o Puchar Polski. Jakoś wątpie, żeby to było najczęściej oglądane "na świecie". Czy jest sposób na wyłączenie "terytorialności" w Youtube?

7) DLNA - czy istnieje SZCZEGÓŁOWY spis formatów i codeców wspieranych przez DLNA w mojej Bravii? Obecnie telewizor ma kilka różnych zachowań zależnie od pliku wybranego w PS3 Media Serverze:
a) albo go odtwarza prawidłowo
b) albo go nie odtwarza i podaje jeden z komunikatów, np. "nieobsługiwana rozdzielczość"
c) albo się resetuje

😎 Sterowanie przez HDMI - czy istnieje możliwość takiego włączenia sterowania przez HDMI, aby włączenie PS3 powodowało włączenie Bravii i NIC WIĘCEJ? Obecnie po włączeniu sterowania przez HDMI pilot od Bravii staje się padem (Home działa jak PS Button), co w ogóle mi nie odpowiada.

Z góry dziękuję za wszelkie rady i odpowiedzi (może wypowie się ktoś z Sony?). Pozdrawiam...

T.S.

20 ODPOW. 20
stelek
Początkujący

9) DLNA - czy istnieje możliwość zwiększenia rozdzielczości/jakości "podglądu" dla filmów widocznych na liście plików na serwerze? Same filmy odtwarzają się super, ale "thumbnail" jest zdecydowanie gorszej jakości niż na PS3...

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

ad2. Dobrze rozumiesz - potrzeba kamerki CMU-BR100
Ad3. Działa z ogólnie z DVB, czyli z DVB-T, DVB-C i DVB-S.
Ad.6 Youtube - być może wybranie podczas instalacji kraju innego niż Polska zmienia również lokalizację.
Ad.8 Obawiam się, że nie ma takiej możliwości. Moim zdaniem jest to proste do opanowania.

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

ad1) TrackID niedługo będzie działać. Taką informację uzyskał jeden z użytkowników forum w innym temacie. Usterka jest już naprawiana przez Sony.

4292-----
Początkujący

Ja również od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem serii EX72 - dokładnie EX721.
Obraz jest naprawdę przyzwoity - również skalowanie z jakości SD. Bałem się o wbudowaną kartę wifi, ale jest i działa bezproblemowo.

Niestety jak na razie mam problem ze skalowaniem formatu obrazu. Przy ustawieniu auto (w ustawieniach) często ścinane są brzegi obrazu (np. połowa napisu TVN). Przy ustawieniu formatu "pełny" jest OK, ale co zmiana kanału to ponownie nie zapamiętuję ustawienia i wali na "rozszerzony", który właśnie ścina część obrazu. Też tak macie?

Drugie pytanie dotyczy w sumie pierwszego :rolling_eyes: Czy TV zapamiętuje ustawienia (np. formatu obrazu lub audio) dla każdego wyjścia (np. DVD, konsola, etc.)? Wydaje mi się, że gdzieś trzeba to zapisać?

Trzecia sprawa" czy jest jakaś opcja do włączenia, żeby TV samemu "wyczuwał", że zostaje włączona np. konsola XBOX 360 i automatycznie przełączył się na inne wyjście hdmi (tak żeby tego nie robić ręcznie)?

Z bravią walczyłem dopiero wczoraj wieczorem, więc z góry przepraszam za ewentualnie laickie pytania :c20

Ondyne
Początkujący

ad7) DLNA - czy istnieje SZCZEGÓŁOWY spis formatów i codeców wspieranych przez DLNA w mojej Bravii?

Niestety, ale nie znalzłem nic więcej niż tutaj: http://support.sony-europe.com/tutorial ... DL-40EX720

Tak właściwie, to niewiele z tego wynika, bo np. "DivX (supported in some regions only)"

Ondyne
Początkujący

Coś źle wkleiłem. Miało być:

http://support.sony-europe.com/tutorial ... DL-40EX720

profile.country.pl_PL.title
arik92
Użytkownik


Niestety jak na razie mam problem ze skalowaniem formatu obrazu. Przy ustawieniu auto (w ustawieniach) często ścinane są brzegi obrazu (np. połowa napisu TVN). Przy ustawieniu formatu "pełny" jest OK, ale co zmiana kanału to ponownie nie zapamiętuję ustawienia i wali na "rozszerzony", który właśnie ścina część obrazu. Też tak macie?



Na forum HDTV przeczytałem, że nie korzystasz z wejścia antenowego tylko zewnętrznego dekodera. Jak możesz to napisz jaki to tuner i jakim kablem masz podłączony tuner z TV.
TV przeskakuje w tryb "Rozszerzony" dlatego, że tuner wysyła mu informacje, że nadawana transmisja jest w formacie 4:3. Natomiast funkcja "Domyślny tryb 4:3" jest zapewne ustawiona na "Rozszerzony", jest pewnie jeszcze opcja "4:3" i "wył". Spróbuj ustawić ją "wył" i zobacz jak będzie.


Drugie pytanie dotyczy w sumie pierwszego Czy TV zapamiętuje ustawienia (np. formatu obrazu lub audio) dla każdego wyjścia (np. DVD, konsola, etc.)? Wydaje mi się, że gdzieś trzeba to zapisać?


Gdy wejdziesz do ustawień obrazu lub dźwięku to powinna tam być opcja "Wejścia docelowe". Jeśli chcesz dla tego wejścia osobne ustawienia to ustawiasz na "Bieżący", a gdy dla kilku wejść chcesz takie same ustawienia to ustawiasz na "Wspólne". Osobne ustawienia można ustawić dla ATV, DTV, AV, HDMI, Component itd.

4292-----
Początkujący

Dzięki arik92.

Dekoder mam PACE HD PVR (z cyfry), więc powinien byc dobrej jakości. Kabelek hdmi - markowy, ale niezbyt drogi - za ok. 50 zł. (chyba hama). W dekoderze mam ustawienia co do formatu obrazu. Może z tym coś się gryzie. Popróbuję wieczorem i dam znac.

Jeszcze raz dzięki.

profile.country.pl_PL.title
arik92
Użytkownik

To napisz później jakie są ustawienia w PACE dotyczące formatu obrazu.