anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

55hx755 problemy z nagrywaniem na HDD

profile.country.pl_PL.title
mozdzer
Nowicjusz

55hx755 problemy z nagrywaniem na HDD

1. telewizor jak w tytule, najnowszy soft

2. korzystam wyłącznie z sygnału satelitarnego, dekodowanie poprzez moduł CAM (telewizja n, pełny support przez SONY)

3. telewizor poprawnie pracuje z wyłączeniem funkcji nagrywania na HDD. Jeżeli podczas normalnej pracy telewizora naciskam REC to jest wszystko ok. Nagrywa odtwarza, itd. Problem pojawia się w momencie zaprogramowania nagrania w okresie kiedy telewizor jest wyłączony, czyli stand-by. Nagrania nie są nagrywane, a w liście błędów wyskakuje komunikat: "nagranie wycofane, brak podłączonego dysku HDD"

4. testowałem temat na 3 różnych dyskach, różnych producentów w tym jeden z zasilaniem zewnętrznym - zawsze ten sam efekt

5. temat był zgłoszony do serwisu SONY (pomijam fachowość pracowników biura, czas reakcji, itd. totalne rozczarowanie i dramat, ale to już inna sprawa.....)

6. wymienili płytę główną (podobno była uszkodzona), zero rezultatu, dzieje się dokładnie to samo

7. dalsza analiza problemu przez dział serwisowy SONY tj. dział do zadań szczególnych (2 miesiące i dziesiątki e-maili i ponagleń)

8. wreszcie jest odpowiedź: problem leży w moim dysku (w zasadzie trzech, które testowałem) i polega na tym, że "kaseta" dysku niewłaściwie obsługuje "uśpienie" samego dysku i dlatego telewizor nie "widzi" go jak próbuje coś na nim nagrać, a akurat dysk jest jeszcze w stand-by

9. SONY (w tym szacowny serwis) zarówno w korespondencji, jak również w dokumentacji technicznej nie określa jakie dyski i jakich producentów poprawnie pracują z jego produktem oraz nie podaje minimalnych wymagań technicznych koniecznych do spełnienia przez dysk celem jego poprawnej współpracy z telewizorem. Sytuacja zatem wygląda następująco: klient nie wie jaki dysk winien zakupić do produktu, aby w pełni korzystać z cech telewizora podawanych przez SONY (pomijam fakt, że nikt nie zapytał się jakich dysków używam i czy rzeczywiście się "usypiają")

10. inna usterka: telewizor często wyświetla czarny ekran i komunikat: "brak możliwości dekodowania sygnału". Nic nie pomaga poza wyłączeniem z gniazdka i ponownym włączeniem - totalna porażka i brak jakiejkolwiek odpowiedzi serwisu SONY (na formu w kilku wątkach przewija się ten problem)

11. kolejna ciekawa cecha telewizora: po każdorazowym włączeniu następuje irytujący proces sprawdzania zgodności z modułem CAM, a potem miła plansza z logo telewizji n - (przed zmianą softu na aktualny tego nie było i działo się to tylko raz po pierwszym włączeniu telewizora, lub zaniku napięcia)

12. system EPG - zdaje się, że nigdzie nie zapisuje się w telewizorze i efekt jest taki, że po włączeniu telewizora sa dziesiątki luk w programach - strasznie to irytuje. Serwis SONY twierdzi, że telewizor jest ok, a winnym jest dostawca sygnału satelitarnego, czyli TVN (telewizja n, czy tam teraz nC+) i ręce umywają. Problem w tym, że ten telewizor posiada potwierdzoną przez SONY pełną zgodność z Cyfra i n, czyli teraz nC+....... Również i ten problem przewija się na tym formu jak i w całej sieci


Generalnie to jestem rozczarowany ww. usterkami. Jeżeli ktoś może coś doradzić, to będę czuł się zobowiązany, ponieważ SONY umywa ręce ;(


pozdrawiam forumowiczów,


Message was edited by: -Nagata-

Post został edytowany z uwagi na użycie niecenzuralnego słownictwa.

Tagi (2)
5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Przykro mi, że trafiłeś akurat na takich fachowców z serwisów, bo zazwyczaj w miarę sprawnie działąją a do tego skutecznie.

Co do dysków - czy mają one dodatkowe zasilanie czy tylko czerpią napięcie z USB? Na kilku forach przejawiał się taki temat (nie tylko w tym modelu ale u różnich producentów), że dyski z zasilaniem tylko z USB nie zawsze dobrze współgrają w trybie nagrywania pod TV.

Czy serwis Sony poprawiał coś z modułem CAM czy tylko wymienili Ci płytę główną aby poprawić działanie dysków?


Szkoda, że Twój egzemplarz ma takie usterki, bo HX75 to dobra maszynka z fajnym 3D.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.PL.title
mps1973
Nowicjusz

Dzień Dobry,

posiadam telewizor Sony Bravia KDL-50W706B od 10 miesięcy. Początki były bardzo obiecujące. Super obraz, odbiór telewizji cyfrowej (Cyfrowy Polsat) bez problemów i innych pare fajnych rzeczy. Niestety po kilku już aktualizacjach oprogramowania oraz wpomnianych 10 miesiącach użytkowania mam podobne objawy ze swoim modelem jak opisujesz.

Na razie jedynie obraz pozostał bardzo dobrej jakości ale reszta do zmiany.

1. Nagrywanie na dysk nie działa w momencie gdy telewizor jest wyłączony. Testowałem dwa dyski twarde, Pierwszego producenta nie znam oraz drugi Western Digital My Password 320GB. Około pół roku temu wszystko działało bez problemów. Na dysk nagrywał programy nawet w środku nocy przy wyłączonym telewizorze. Teraz nagrywa wyłącznie jeśli telewizor jest włączony. Dysk ten sam. Przy wyłączonym telewizorze z zaprogramowanym nagrywaniem, pomarańczowa dioda sygnalizacyjna świeci się około 5 minut po czym gaśnie a telewizor traci ustaioną informację o nagrywaniu. Nie pomagają żadne zmiany ustawień.

2. Też korzystam z modułu CAM tylko jest to u mnie Cyfrowy Polsat. Rzeczywiście na 10 uruchomień telewizora w okołu 8 przypadkach telewizor wyświetla komunikat, że audycja jest zakodowana i nie może jej wyświetlić po czym po upływie 20 sekund program normalnie wskakuje. Przypomina to rozgrzewanie się starych telewizorów pracujących jeszcze na lampach :).

3. Bardzo często też wyskakuje testowanie poprawności modułu CAM, tak jakby tracił informację o aktywności karty abonenckiej Cyfrowego Polsatu.

4. Fakt, informacje z EPG są ładowane za każdym razem od nowa. Irytuje mocno to, że potrzeba sporo czasu zanim pojawią się informacje o programach.

5. Po uruchomieniu po dłuższej przerwie np. 30 minutach telewizor startuje jak komputer z windowsem :). Potrzebuje co najmniej minuty za uruchomienie zanim zacznie reagować na przyciski pilota.

Według mnie jest to związane z amatorskim podejściem programistów przygotowujących oprogramowanie do telewizorów Sony. To jest przecież przede wszystkim telewizor i nie musi, co więcej nawet nie powiniem mieć funkcjonalności takiej jak komputer. Coraz dłuższy start po każdej aktualizacji jest bardzo irytujący i jeśli się tu nic nie zmieni pozostanie zmiana producenta przy zakupie kolejnego telewizora lub wymianie tego.

Pozdrawiam techników Sony.

profile.country.PL.title
firefighter1975
Poszukiwacz

Posiadam 55W955B CI+ Polsatu i mam to samo, nie nagrywa w standby z programatora albo zaczyna kilka godzin wcześniej. Po naciśnięciu REC podczas oglądania twierdzi, że sygnał jest zabezpieczony przed nagraniem, wtedy wystarczy że przeskoczę na inny kanał i wrócę s powrotem i nagrywa bez problemu. Obłęd. Telewizor zakupiłem w zeszłym roku i do lutego wszystko chodziło, nagrywał tak jak ustawiłem, po aktualizacji w lutym zaczął nagrywać co któryś program, a po aktualizacji z marca 2015 jest trup. W liście błędów jest komunikat "konflikt nagrania ...lub godzina zakończenia programu minęła" WTH? Był u mnie dwa razy serwis i kicha, telewizor błędów systemowych nie ma więc wina niby modułu CAM, tylko jaka skoro wcześniej działał, a ewidentnie po updatach firmware było coraz gorzej. Kupiłem go m.in. dla tej funkcji żebym mógł zobaczyć to co mnie interesuje po powrocie do domu, a tak mam 55 calowy monitor do komputera za kupę kasy cool.

profile.country.PL.title
firefighter1975
Poszukiwacz

I nic, od czerwca seriws SONY nie raczył odpowiedzieć, super podejście. Dzisiaj (29.09.2015) zadzwoniłem, wyjaśnienie - nie działa bo SONY nie jest dostawcą sygnału i nie odpowiada za to :slight_smile: no chyba jakiś żart. 

To tak jakby mechanik mówił "silnik nie działa bo nie moje paliwo". Nie ma nawet informacji jaki jest ewentualnie zgodny sprzęt.

Rozwiązanie: podłączyć tuner, to po co w TV jest wejście na CI+ i nagrywanie na HDD skoro proponowane jest podłączenie tunera SAT z HDD- super zalecenie, w takim razie po co kupować TV SONY za kilka tysięcy skoro mogę kupić dobry monitor za tą cenę i podłączyć tuner SAT.

Liczę na refleksję SONY i jakąś odpowiedź na zgłoszenie serwisowe z czerwca.

 

Pozdrawiam.

Olek_bolek
Nowicjusz

Sony coś mataczy. Problem wynika z błędów ich firmware i nie ma związku z modułem dekodującym. Mam identyczny problem na dwóch telewizorach Sony, odbierających wyłącznie zwykły naziemny sygnał. Od kilku lat oba nagrywały bez problemów. Od kilku miesięcy "Konflikt z innym nagraniem programatora lub godzina zakończenia już minęła". Żeby chociaż udostępnili stary firmware, umożliwiający downgrade do starszej, poprawnie działającej wersji.