anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

wywolywanie zdjec

katia20
Początkujący

wywolywanie zdjec

witam.chcialam zapytac o taka rzecz ,czy wielkosc pikseli wplywa na jakosc wydrukowanego zdjecia?bo kupilam sobie papier do foto i szczerz mowiac liczylam na lepszy efekt.wydrukowalam trzy kolorowe zdjecia i tak wlasnie nie bardzo wyszly i jedno czarno-biale ale z mniejsza liczba pikseli i wydaje mi sie ze jest lepsze.tylko ze teraz nie wiem czy chodzi o piksele czy o to czy o to ze zdjecie bylo czarno-biale?

22 ODPOW. 22
katia20
Początkujący

jednak jestem sierota.wlasnie sie dopatrzylam ze jest cos takiego jak "preferencje drukarki"i tam sa wlasnie takie ustawienia jak mi wyslales.ide wiec próbowac dalej drukowac,moze bedzie lepiej?

Creatoor
Początkujący

Lajam napisał(a):

kilka lat temu powiedziałem HP :c10 i nigdy więcej ;)


Bez przesady, do drukowania listów jest dobra :c7
A tak na poważnie - do zdjęć faktycznie tylko Epson.
Rozmawiałem przed chwilą z kolegą, który ma dostęp do urządzenia o którym piszesz. Przysłał mi coś takiego:
"F2420 zostało wyposażone w oszczędnościową wersję nowego mechanizmu drukującego dwoma rozmiarami kropli. Oszczędność (w istocie rzeczy tylko na kosztach produkcji) polega na zastąpieniu głowicy wbudowanej w urządzenie głowicą zintegrowaną z nabojem. W pełnej wersji z takich samych kropli drukuje się w rozdzielczości 2400x9600 dpi, ale w oszczędnościowej możliwe do uzyskania jest tylko 1200x4800.
Pojawiają się problemy z intensywnością kolorów. Nie udały się ani stopnie w RGB ani CMY. Tylko test odcieni szarości zasłużył na pozytywną ocenę. Problemy z kolorami odbiły się także na jakości fotografii."

Więc to raczej wrodzona wada urządzenia a nie wina ustawień.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

I jeszcze pytanie - w jakiej rozdzielczości masz zdjęcie, które chcesz drukować?
dla formatu 13x18 (to jest format 3/4, czyli ze zdjęcia z alfy trzeba obciąć kawałek z dłuższego boku - my używamy formatu 2:3) powinna być rozdzielczość 1500x2100 pikseli.
Jak masz mniej (dużo mniej) to obraz będzie złej jakości.

------------------------------
fotoamator
katia20
Początkujący

panowie wszystko jasne weszlam w te preferencje drukarki i tam poustawialam co trzeba i efekt jest zadowalajacy.jeszcze tylko musze popracowac nad ostroscia zdjec bo sa jakby troche zbyt mdle i bedzie dobrze.na te piksele tez zwroce uwage bo nigdy sie nad tym nie zastanawialam. nie jest to jakies wielkie arcydzielo ale wnuczka dla babci juz sie wydrukuje.dziekuje za podpowiedzi.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Kasiu, jak zamieszczasz pliki w galerii, to po zmniejszeniu, wyostrzasz je, prawda?
No więc, przygotowując pliki do wydruku, należy je wyostrzyć bardziej. Oczywiście tak, żeby nie przesadzić. Trzeba eksperymentalnie się tego nauczyć.

------------------------------
fotoamator
katia20
Początkujący

co znaczy obciac zdjecie z dluzszego boku, nie bardzo jestem pewna czy dobrze rozumuje?przykladowo bok pionowy to bok "A" , a pozoimy to bok "B" wiec ktory obcinam , bok "B" ?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

kasiunia napisał(a):

co znaczy obciac zdjecie z dluzszego boku, nie bardzo jestem pewna czy dobrze rozumuje?przykladowo bok pionowy to bok "A" , a pozoimy to bok "B" wiec ktory obcinam , bok "B" ?


Czy konieczne jest wprowadzanie.....praktycznie wzorów geometrycznych? :smileyhappy:

Jak zrobisz zdjęcie, to nie jest ono kwadratowe...ma dwa boki i jeden z nich jest dłuższy...
W zależności od tego w jakiej pozycji trzymasz aparat jest on albo poziomy, albo pionowy.

katia20
Początkujący

ciesz sie ze nie wstawiam swoich rysunkow.

katia20
Początkujący

czyli co mam odciac? bo sie troche pogubilam.a jak zaczne eksperymętowac to mi papieru zabranie.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

kasiunia napisał(a):

ciesz sie ze nie wstawiam swoich rysunkow.


Nawet nie wiesz jak bardzo jestem szczęśliwy z tego powodu :smileyhappy: