anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Xperia XA WYGIĘTY EKRAN

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Marta9469
Nowicjusz

Sony Xperia XA WYGIĘTY EKRAN

Witam wszystkich, chciałabym się z Wami podzielić moim nie zadowoleniem dotyczącym firmy SONY, otóż reklamowałam telefon Sony XA w sklepie, w którym go kupilam ponieważ kiepsko trzymała bateria, telefon został wysłany do serwisu w-support jakież było moje zdziwienie gdy reklamacja została odrzucona z powodu odejścia szybki od obudowy. Oczywiście od razu napisałam odwołanie od tej decyzji nawet otrzymałam oświadczenie od sklepu iż telefon w momencie przyjmowania nie posiadał żadnych wygięć (oczywiście ponownie reklamacja została odrzucona) postanowiłam napisać do firmy Sony z nadzieją że pomogą w rozwiązaniu problemu niestety też stwierdzili iż jest to błąd po mojej STRONIE oraz że jedynym rozwiązaniem jest zapłacić 400 zł by serwis w-support mógł naprawić usterkę w postaci odejścia szybki od obudowy!! Także przestrzegam wszystkich przed tą firmą oraz serwisem!!! 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, na tym forum nie ma telefonów polecam zajrzeć na https://talk.sonymobile.com/ albo na sony mobile polska na facebooku.

 

A tak z mojego doświadczenia, jak się wysyła sprzęt do serwisu, to przed oddaniem sprzętu robi się jego zdjęcia, dzięki temu uniknie się takich sytuacji. Co do decyzji serwisu i Sony Mobile Polska wcale się nie dziwie, że właśnie tak odpisali. Serwisy innych firm zrobiłyby to samo. Szczerze wątpie żeby w serwisie ktoś wygiął telefon, prędzej paczka została rzucona na ziemie w firmie kurierskiej, albo faktycznie ekran się wygiął od noszenia telefonu w kieszeni spodni. Miałem Z3 (dwie sztuki w  obu ekran został wypchnięty bo ramka telefonu się wygięła), mam huawei P9 i pomimo tego, że P9 nosze w dodatkowym pokrowcu, to od noszenia w kieszeni spodni po roku można wyczuć, że ekran lekko wystaje po jednej stronie telefonu. Niestety mamy mode na super cienkie i super wielkie telefony i wygięcie się ramki w telefonie jest kwestią czasu w każdym modelu na rynku (chyba, że nosi się telefon w kieszeni marynarki ewentualnie w torebce)...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, na tym forum nie ma telefonów polecam zajrzeć na https://talk.sonymobile.com/ albo na sony mobile polska na facebooku.

 

A tak z mojego doświadczenia, jak się wysyła sprzęt do serwisu, to przed oddaniem sprzętu robi się jego zdjęcia, dzięki temu uniknie się takich sytuacji. Co do decyzji serwisu i Sony Mobile Polska wcale się nie dziwie, że właśnie tak odpisali. Serwisy innych firm zrobiłyby to samo. Szczerze wątpie żeby w serwisie ktoś wygiął telefon, prędzej paczka została rzucona na ziemie w firmie kurierskiej, albo faktycznie ekran się wygiął od noszenia telefonu w kieszeni spodni. Miałem Z3 (dwie sztuki w  obu ekran został wypchnięty bo ramka telefonu się wygięła), mam huawei P9 i pomimo tego, że P9 nosze w dodatkowym pokrowcu, to od noszenia w kieszeni spodni po roku można wyczuć, że ekran lekko wystaje po jednej stronie telefonu. Niestety mamy mode na super cienkie i super wielkie telefony i wygięcie się ramki w telefonie jest kwestią czasu w każdym modelu na rynku (chyba, że nosi się telefon w kieszeni marynarki ewentualnie w torebce)...

profile.country.PL.title
Nevisis
Nowicjusz

On się wygina pod wpływem ciepła :slight_smile: Sam mam ten model i ten sam problem.

profile.country.PL.title
filip22999
Nowicjusz

 
profile.country.PL.title
filip22999
Nowicjusz

Naprawiles to? jezeli tak to gdzie i czy nic nie uszgodzono?


@Nevisis