anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zestaw do fotografi krajobrazu

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
jocamruk
Poszukiwacz

Zestaw do fotografi krajobrazu

Witam . Jaki zestaw polecacie do fotografowania krajobrazu ? Głównie wędrówki w górach , ale i małe górskie wioski w Alpach ? Sony A7r III ? Da radę ? Co do tego ?

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Fotografia krajobrazu - pojęcie dosyć szerokie :slight_smile: 

A7R III jak najbardziej będzie dawał sobie radę z taka rozdzielczością każdy detal wyciągniesz. A co do tego no to w zależności od budżetu jakiś szeroki kąt na przykład FE 12-24/2,8 GM albo 16-35/2,8 GM może 12-24/4 G (będzie lżejszy) do tego pewnie cos bardziej uniwersalnego może 24-105/4 G i ewentualnie jasną stałkę ale nie za ciężką skoro w po górach biegasz (ja używam często 35/2,8 ZEISS moze nie najjaśniejszy ale maleńki :slight_smile: )

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ja mogę dodać, że do krajobrazu przydaje się także dłuższy obiektyw. Duża ogniskowa spłaszcza perspektywę, co z większej odległości przekłada się na bardzo ciekawe kadry. Mamy kilka obiektywów wartych rozważenia:

Dość uniwersalny obiektyw 24-240 jako spacerzoom, tele 70-200G czy 70-300G. 
Można tez rozważyć propozycje Tamrona i Sigmy. 

Pozdrowienia!

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Fotografia krajobrazu - pojęcie dosyć szerokie :slight_smile: 

A7R III jak najbardziej będzie dawał sobie radę z taka rozdzielczością każdy detal wyciągniesz. A co do tego no to w zależności od budżetu jakiś szeroki kąt na przykład FE 12-24/2,8 GM albo 16-35/2,8 GM może 12-24/4 G (będzie lżejszy) do tego pewnie cos bardziej uniwersalnego może 24-105/4 G i ewentualnie jasną stałkę ale nie za ciężką skoro w po górach biegasz (ja używam często 35/2,8 ZEISS moze nie najjaśniejszy ale maleńki :slight_smile: )

 

profile.country.PL.title
jocamruk
Poszukiwacz

Dziękuję za informacje i pomoc

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ja mogę dodać, że do krajobrazu przydaje się także dłuższy obiektyw. Duża ogniskowa spłaszcza perspektywę, co z większej odległości przekłada się na bardzo ciekawe kadry. Mamy kilka obiektywów wartych rozważenia:

Dość uniwersalny obiektyw 24-240 jako spacerzoom, tele 70-200G czy 70-300G. 
Można tez rozważyć propozycje Tamrona i Sigmy. 

Pozdrowienia!