anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Uszkodzone pliki .arw

oldguest
Początkujący

Uszkodzone pliki .arw

Witam,
mam kilka uszkodzonych plików arw, czy istnieje jakieś narzędzie/soft który potrafi odtworzyć chociaż część zdjęcia?

16 ODPOW. 16
profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

franek4always napisał(a):

Nigdy również nie wykonuję dodatkowego formatowania po zgraniu zdjęć, wg. mnie taka czynność to "nadgorliwość" skracająca tylko żywotność pamięci.

Ale dzięki braku tej nadgorliwości masz uszkodzone RAWy http://klubkm.pl/forum/images/smilies/sorry.gif

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Starosta napisał(a):

Ale dzięki braku tej nadgorliwości masz uszkodzone RAWy Image

Marku, tego nie możesz być pewien - przyczyna mogła być zupełnie inna. I niezawiniona.

------------------------------
fotoamator
oldguest
Początkujący

Odtworzyłem usunięte pliki z karty softem do odzyskiwania i wszystkie pliki są OK. Wniosek z tego, że musiało być jakieś "zakłócenie" podczas transmisji USB aparat->komputer. Karta, jak i system plików na niej był jak najbardziej w porządku.

Pozostaje jednak w dalszym ciągu pytanie o to czy jest jakaś metoda odzyskiwania zdjęć z uszkodzonych plików arw?

robert4you
Początkujący

franek4always napisał(a):

Odtworzyłem usunięte pliki z karty softem do odzyskiwania i wszystkie pliki są OK. Wniosek z tego, że musiało być jakieś "zakłócenie" podczas transmisji USB aparat->komputer. Karta, jak i system plików na niej był jak najbardziej w porządku.

Pozostaje jednak w dalszym ciągu pytanie o to czy jest jakaś metoda odzyskiwania zdjęć z uszkodzonych plików arw?



Jeżeli pliki są OK to co chcesz odzyskiwać. Mnie soft do naprawy ARW nie jest znany i myślę że jego stworzenie nie jest proste głównie ze względu na prostotę budowy takiego pliku - mała ilość informacji dodatkowych o pliku.

oldguest
Początkujący

robert4you napisał(a):

franek4always napisał(a):

Odtworzyłem usunięte pliki z karty softem do odzyskiwania i wszystkie pliki są OK. Wniosek z tego, że musiało być jakieś "zakłócenie" podczas transmisji USB aparat->komputer. Karta, jak i system plików na niej był jak najbardziej w porządku.

Pozostaje jednak w dalszym ciągu pytanie o to czy jest jakaś metoda odzyskiwania zdjęć z uszkodzonych plików arw?



Jeżeli pliki są OK to co chcesz odzyskiwać.



Na chwilę obecną nic nie chce odzyskiwać, napisałem tylko, że pozostaje otwarte pytanie i tyle.

adi2009
Poszukiwacz

Witam wszystkich.

Również borykam się z uszkodzonymi plikami arw i jpg.

Po wyjęciu karty z aparatu i podłączeniu do komputera wszystko działało bez zarzutu. Po ok tygodniu podłączam pamięć do komputera, pliki są na karcie, można je kopiować na inne nośniki danych, "ważą" ile trzeba a nie jestem w stanie na żadnym komputerze ich otworzyć. Otrzymuje komunikat "Nie można otworzyć pliku. Nieobsługiwany format pliku". Czy macie jakiś pomysł jak temu zaradzić?

 

 

 

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj adi2009, zanim zgłosi się z odpowiedzią ktoś z forumowiczów, podaję namiary na Sony Support, gdzie można zasięgnąć porady w kwestiach technicznych: 
tel. +48 223060694
E-mail: customersupport.pl@eu.sony.com
albo formularz online:
http://services.sony.pl/supportmvc/pl/contact 
Pozdrawiam, Agnieszka_J