anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Alpha A7 II + Sony E 18-55 mm problem z ostrością

profile.country.PL.title
kadrewi1
Poszukiwacz

Sony Alpha A7 II + Sony E 18-55 mm problem z ostrością

Witam,

Mam dosyć spory problem, kupiłem kilka dni temu zestaw Sony Alpha A7 II (nowy) i do tego obiektyw Sony E 18-55 mm f/3.5-5.6 OSS SEL-1855 (używany) głównie do filmowania.

 

Zarówno przy zdjęciach jak i filmach (przy tych gorzej) obraz wygląda źle, jest rozmyty, mętny, widać bardzo duży szum. Na zdjęciu nie widać np. producenta zeszytu, czy zwoi , co w przypadku drugiego aparatu lumix g7 nie jest problemem.

Testowałem chyba wszystkie ustawienia aparatu i nie przyniosło to rezultatu. Ręczne ustawianie ostrości też nie daje pożądanego efektu.

 

DSC00027.JPG

 

 

W obu przypadkach użyty był AF ustawiony na środek kadru

 

Możecie doradzić co jest przyczyną takich zdjęć/filmów. Czy jest to wina obiektywu, aparatu czy moich umiejętności.
To mój pierwszy post - proszę o wyrozumiałość :slight_smile:

 
10 ODPOW. 10
Vektor111
Nowicjusz

 Mam niestety to samo na A7 II z Tamronem 28-75 f2.8. Autofocus to porażka w tej puszce niestety. Bawię się fotografią jakieś 20 lat i dużo puszek różnych producentów mam za sobą tak cyfrowych jak i analogowych i gorszy af to był chyba tylko w zenicie(brak af). Chyba, że ja robię coś nie tak. Gdy strzelam serię obiektu w ruchu to nawet jak niby jest śledzony obiekt prawidłowo to może 1 na 10 zdjęć jest w miarę ostre przy f poniżej 4 to już nie ma szans nic fajnie strzelić bez MF. Zdjęcia dziecka podczas zabawy wolę robić na mf. Dodam, że ten sam obiektyw z nowszą puszką działa w miarę poprawnie chociaż też d. nie urywa. Jeżeli ktoś miał podobny problem z tamronem 28-75 f2.8 i A7 II i go rozwiązał to proszę o jakąś podpowiedź.