anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zamiennik kostki fs-1200

3464-----
Początkujący

Zamiennik kostki fs-1200

Witam,
czy ma ktos moze praktyczne doswiadczenia z taka kostka: http://fripers.pl/product_info.php/info/p599_Kostka_synchro_z_gniazdem_PC_do_lamp_Sony_Minolta.html, ktora podobno jest zamiennikiem minoltowej kostki fs-1200? podlaczalem za jej pomoca rozne lampy ale nie udalo mi sie ich wyzwolic czy to przez stopke czy gniazdo synchro. Ciekawi mnie z jakimi lampami w praktyce ona wspolpracuje.

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

tak się może wydarzyć jeśli lampa jest wyzwalana niskim napięciem
po prostu należy zamienić w kostce połączenie wyzwalania
jest ono realizowane w naszych aparatach za pomocą złącza półprzewodnikowego(tranzystor) i ważna jest polaryzacja tak jak przy zasilaniu inaczej nie wyzwolisz lampy
i jeszcze jedna bardzo ważna uwaga na stopkach starych lamp występuje wysokie napięcie (350-400V) a nasz aparat wytrzyma ok.12V i nastąpi spalenie owego tranzystora w aparacie
można we własnym zakresie wykonać separator napięć(transoptor, optotriak) koszt ok.5-10zeta

3464-----
Początkujący

zalezy mi na wspolpracy z w miare nowymi lampami Sunpackiem, albo HVL42, tak ze nie musial bym kombinowac z separatorem.
Ogolnie rzecz biorac chchcial bym moc wyzwolic lampe bezprzewodowo (ale bez wykorzystania blysku sterujacego aparatu), albo przewodowo - kabel synchro - oczywiscie w manualu. Kombinowalem z wyzwalaczami ktore sprawdzaja sie przy lampach studyjnych, ale na razie bez rewelacji. A moze sa jakies dedykowane wyzwalacze radiowe do naszych lamp?
Rozwiazaniem moze byc jeszcze kabel TTL ktory ma niewatpliwa zalete... TTL :) , ale ograniczeniem z kolei jest jego dlugosc.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

To niestety pozostaje Ci użycie połączenia kablowego choć krótkie
firmowe dają się łączyć, niestety koszt wzrasta drastycznie
jestem "wymyślacz" więc takie połączenie zrobiłem wykorzystując telefoniczne kable słuchawkowe spiralne(dł.nawet do 20m) + typowe złączki RJ, całość kosztowała mnie około 70 zeta i trochę roboty

3464-----
Początkujący

dzieki, w takim razie zainwestuje w kabel TTL, podoba mi sie patent z kablem telefonicznym, przewody cienkie wiec ewentualne spadki napiecia nie powinny miec wplywu, a i estetycznie bedzie wygladalo.
Tez nie jestem zwolennikiem bezsensownego wydawania kasy :) i uwazam, ze gumka od majtek, dobry klej i uszczelka okienna nadaja sie rownie dobrze do wielu zastosowan jak niektore firmowe dynksy z blyszczacymi cybancikami :D