anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wybór obiektywu .

Ciastuss
Początkujący

Wybór obiektywu .

Witam

Posiadam 2 kitowe obiektywy lecz przyszedł czas na zmiany : ).
Zastanawiałem się nad 50mm F1.4 lecz długo myślałem i nie jestem pewny czy mi jest on potrzebny i czy mi wystarczy . Potrzebuje obiektywu bardziej uniwersalnego , natura , portrety itp. Tak więc włączyłem przeglądarkę , włączyłem stronę sony i znalazłem taki obiektyw Sony 16-80 f/3.5-4.5 ZA Carl Zeiss Vario Sonnar T* . Czy spełni on moje oczekiwania ?

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

jeśli potrzebujesz uniwersalnego szkiełka polecam Sony 16-105 ;)
jest tańszy od "małego karola" (16-80) i ma lepszy zakres.

nie mniej jednak stałeczka 50mm 1.4 to świetne szkiełko. Bardzo jasne. Ostre.
Warto mieć 50tkę ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Dodam, że warto zanabyć 16-105 zamiast Zeissa i za zaoszczędzoną kaskę dokupić pińdziesionę.
A ten 16-105 jest caaałkiem przyzwoity :) No, chyba, że tylko ja na taki egzemplarz trafiłem ;)

------------------------------
fotoamator
Ciastuss
Początkujący

Myślę że zrobię tak jak mówi Tadeusz , tylko teraz pozostaje czekać na jakąś okazję na Allegro bo w 2400 za oba sie nie wyrobię w sklepie :d

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tak sobie patrzę na Twoje zdjęcia i może byś jednak zastanowił się czy jest na razie sens kupować lepsze niż kit szkło?

Moim zdaniem powinieneś sobie jakieś książki o fotografii kupić najpierw i dużo się uczyć.
Zakup nowego szkiełka niewiele Ci da poza świadomością "posiadania lepszego".

Proszę nie przyjmuj tego jako moich złych intencji, ale jako dobrą radę.

Druga sprawa - wybrałeś sam obiektyw tylko 2mm szerszy i 10mm dłuższy niż kit - szczerze Ci mówię, wiele nie zyskasz na zakresie.

Przemyśl jeszcze sprawę, w tym roku wejdą nowe, budzetowe szkiełka np. 50/1.8 - może warto jednak zaczekać?

Ciastuss
Początkujący

Przyjmę to jako radę :D szkło prędzej czy pózniej kupię a najwcześniej za dwa miesiące , teraz robię małe rozeznanie 😛 ps. Lajam a jaką książkę byś polecił ?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ciastuss napisał(a):

Przyjmę to jako radę :D szkło prędzej czy pózniej kupię a najwcześniej za dwa miesiące , teraz robię małe rozeznanie 😛 ps. Lajam a jaką książkę byś polecił ?


LINK

Tu wątek o książkach jest, poczytaj ;)