anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

TUMAX 368 AFZ

adamo535605
Początkujący

TUMAX 368 AFZ

Witam,czy może ktoś mi podpowiedzieć coś więcej na temat TUMAXA 368 AFZ(cena w porównaniu do sony hvl 42 jest powalająca).Może ktoś ją ma lub widział w realu.Jaka jest różnica klas pomiędzy Sony HVL 42 a TUMAX 368 AFZ.

16 ODPOW. 16
witmann
Początkujący

Przy Tumaxie zdarzają się problemy z jakością wykonania stopki, przez co lampa może źle kontaktować. Tutaj spory wątek z testem po drodze: http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t ... ight=tumax" target="_blank
Robiony na Minolcie, może w przypadku Sony byłoby lepiej. Na pewno nie zdecydowałbym się na tę lampę bez możliwości wypróbowania przed zakupem.

A co do różnicy między Tumaxem a Sony - Sony po prostu działa. To zupełnie inna liga :)

adamo535605
Początkujący

Dzięki za informacje na temat tego Tumaxa-skutecznie zostałem wyleczony.Tak na marginesie to mam sony A300.Jednak jak dobrze ma działać to niestety,ale trzeba podnieść poprzeczkę.Chodzi mi po głowie też Metz 48 AF-jest trochę mocniejszy od Sony HVL 42 i ma wejście USB . Cena jest podobna (Metz o około 100-kę tańszy),ale może nie kombinować i kupić tę wyżej wymienioną sony.Tylko z drugiej strony jak ten Metz jest lepszy i do tego tańszy? Może ktoś ma tego Metza i może mi coś więcej podpowiedzieć na jego temat-BĘDĘ WDZIĘCZNY.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Ten Metz jest ok.Nawet chyba ma więcej możliwości niż 42-ka

adamo535605
Początkujący

Czytam o mim i co raz bardziej zaczyna mi się podobać,ale może jeszcze ktoś coś o nim więcej wie -jak współpracuje z alfami,może ma jakieś wady?

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Lamp Metz-a używa kolega Mitech i Gnembon może oni się wypowiedzą co do słuszności wyboru. Osobiście zastanawiam się nad Metzem 54mz-4 bo korci ten drugi palnik ;)

adamo535605
Początkujący

Z tego co wyczytałem na kkm,to M48 też ma dwa palniki.Mam jeszcze jedno pytanie,czy po zakupie tego egzemplarza(minolta/sony) wystarczy go założyć na alfę i będzie działać,czy potrzebna jest jeszcze jakaś stopka ?

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

Metz48 nie ma drugiego palnika, tylko ma czerwoną diodkę do podświetlania AF przy słabym świetle (działa). Funkcjonalnie niczym się nie różni od S42. Po wgraniu nowego sotfwaru działa perfect z alfetkami (po to mu USB). Nie miałem doświadczenia dużego z S42, ale M48 polecam.

adamo535605
Początkujący

Dzięki za małe rozjaśnienie mózgu(jak masz to wiesz).Z Twojej wypowiedzi rozumiem,że żadna dodatkowa stopka nie jest potrzebna żeby założyć M48 bezpośrednio na alfę?

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

Jak kupisz M48 ze stopką Sony to nie ;-)