anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sigma 17-70 mm f/2.8-4.5 DC Macro

bipi-----
Początkujący

Sigma 17-70 mm f/2.8-4.5 DC Macro

Sigma 17-70 mm f/2.8-4.5 DC Macro

chciałbym się dowiedzieć czy ktoś ma może ten obiektyw i co o nim sądzicie bo przymierzam sie do kupna tego obiektywu ale najpierw chciał bym poznać waszą opinie o nim.
z góry dzięki

29 ODPOW. 29
bipi-----
Początkujący

a może coś takiego??
Sigma 24-60 mm f/2.8 EX DG
Sigma 24-70 mm f/2.8 EX DG Macro
Tamron SP AF 28-75 mm f/2.8 XR Di LD

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

jak chcesz kupić tanie makro to kup sobie taki obiektyw http://www.allegro.pl/item588130787_viv ... 5_2_8.html
bo ma przełącznik M/A
do tego komplet pierścieni do M-42 i jeszcze przejściówka sony/minolta-M-42 z blokadą bolca
zamkniesz się w cenie do 200zeta

profile.country.pl_PL.title
65mario
Początkujący

Witam!
Podobno dobrym szklem jest ten Tamron:http://www.euro.com.pl/obiektywy2/tamron-sp-af-17-50-mm-f-2-8-xr-di-ii-ld-aspherical-if-sony-minolta.bhtml
Ja go nie testowalem ale ludzie go chwala. W Euro jak zamowisz w sklepie z przesylka do sklepu to zaplacisz 5 zl za przesylke a w stosunku do 28-75 masz szeroki kat. Ma troche aberracji ale podobno do zniesienia.
Ja zostalem przy kicie a do makro dokupilem Raynoxa DCR 250. Nie jest zle ale to polsrodek.
Na Alllegro mozna czasami trafic Cosine AF 100/3.5 z mocowaniem Minolty i z soczewka. Taki zestaw ma odwzorowanie 1:1.

Pozdrawiam
MK

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

ale soczewka to jeszcze bardziej "półśrodek" niż Raynox.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

ale Raynox to też soczewka :nauseated_face:

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

to grupa soczewek

3 soczewki w 2 grupach.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

czyli "obiektyw" z soczewek na obiektywie

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

po angielsku "lens" to soczewka, ale tez obiektyw.
na raynoxa składa sie apochromat i s.skupiajaca (poprawcie mnie jak się mylę) i jakością jak i ceną trafia pomiędzy soczewki do macro i obiektyw dedykowany, poza tym da się uzyskać dużo powiększenia. Na 300mm z systemowych długich zumów będzie to ok. 2.65:1, przy Sigmie apomakro i tamronie ok 2.9:1.

bipi-----
Początkujący

ponieważ mieszkam w niewielkiej miejscowości wiec nie mam możliwości pójścia do sklepu i rozglądnąć się za czyśmy konkretnym lub uzyskać porady od sprzedawcy na te tematy, dlatego tak mi zależy na waszych propozycjach i opiniach
liczę na waszą pomoc

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Ja używam tej sigmy (17-70) dość często. Kupiłem ją żeby pozbyć się kita (wydruk A3 fotografii z kita nie jest zadowalający).
Różnice w stosunku do kita - ostrzejszy, jaśniejszy i zdecydowanie lepiej wykonany. Jest cięższy - fakt, ale akurat ciężkimi obiektywami jakoś mi się lepiej robi zdjęcia.
Sigma ma wolniejszy AF w stosunku do kita - było to pierwsze co rzuciło się w oczy. Problem łapania ostrości i pomyłki wydają się być w obu przypadkach takie same. Mało kontrastowe obiekty, czy kiepskie oświetlenie i oba obiektywy gubią lub szukają ostrości AF.
Wcześniej wspomniano, że przy 17mm i świetle f/2.8 pojawia się mydło - w moim modelu tego nie zauważyłem. Już od 17mm jest dobrze a przymknięta do f/4.0 generuje bardzo dobrej jakości zdjęcia. Dzieje się tak do f/16 - bardziej nigdy nie przymykałem.
Zwykle też używam tego szkła przy 17mm, bo to najszerszy kąt jakim dysponuję. Myślę o Sigmie 10-20, bo 17mm to jednak trochę mało (dla mnie mało).

Ważna rzecz - ten model często cierpi na usterkę sprzęgła AF - objawia się ona w różnym czasie użytkowania od kilku dni po zakupie do kilku miesięcy. U mnie wystąpiła po 5 miesiącach. Odesłanie słoika do serwisu załatwiło sprawę w ramach gwarancji. Po wymianie elementu nie słyszałem, żeby się ta wada powtarzała.
Ta sigma potrafi aberrować, co może nieco wkurzyć - zwłaszcza przy dużym formacie wydruku.
To chyba tyle na temat tego szkła. Możesz popatrzyć w galerii - mam tam kilka zdjęć wykonanych tą sigmą. Osobiście nie narzekam na nią.
Mogła by się zaczynać od 10mm i kończyć na 70mm oraz mieć stałe światło f/2.8. Wtedy też zapewne średnica filtra zamiast 72mm wynosiła by ponad 80mm. Coś za coś - fizyki nie oszukasz...