anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pierścienie pośrednie

profile.country.en_PL.title
bronaspl
Poszukiwacz

Pierścienie pośrednie

Wiecie może czy ktoś już produkuje pierścienie pośrednie na bagnet Nexa?
Jakoś przeszukując e-bay nie znalazłem...

20 ODPOW. 20
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

mario333 napisał(a):

Te co widziałem były w zestawie z dwoma dodatkowymi pierścieniami: jeden z bagnetem na Nexa a drugi z gniazdem na bagnet obiektywu Sony E

Coś pokręciłeś :c18
NEX ma bagnet Sony E...

------------------------------
fotoamator
mario333-----
Początkujący

Chodziło mi o to, że jeden z pierścieni tego zestawu jest taki jak obiektyw Sony E w części tylnej (część wpinana do body), a drugi pierścień jest taki jak część na Nexie (do którego wpina się obiektyw Sony E).

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

mario333 napisał(a):

Chodziło mi o to, że jeden z pierścieni tego zestawu jest taki jak obiektyw Sony E w części tylnej (część wpinana do body), a drugi pierścień jest taki jak część na Nexie (do którego wpina się obiektyw Sony E).


:smileythumbsup: Chyba już rozumiem - pierścienie pośrednie są prawdopodobnie na M42 (lub coś podobnego), a te przejściówki są po to, by całość zamontować do NEX-a.

------------------------------
fotoamator
mario333-----
Początkujący

Całość można zamontować do body Nexa a z drugiej strony można dopiąć obiektyw np. Sony E 18-55 OSS. Odnalazłem aukcję na Allegro :c25 . Napiszcie czy można wstawić link :c65

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Możesz wstawić. Proszę bardzo :)

mario333-----
Początkujący
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Myślę, że zakup tych pierścieni to trochę topienie pieniędzy.

Wypada się tylko zgodzić z tym, co napisał kilka postów wyżej piotruso.

mario333-----
Początkujący

Jednak za pewien czas powinny się pojawić pierścienie z przeniesieniem elektryki :c45 i wtedy jak najbardziej (oby tylko nie były drogie). A gdyby te miały styki to już bym je testował.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Znacznie lepiej kupić pierścienie E>M42 i do tego jakieś szkiełko manualne M42. Wyjdzie znacznie taniej i na nic nie trzeba czekać ;)

mario333-----
Początkujący

:c87