anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pierścienie pośrednie

profile.country.en_PL.title
bronaspl
Poszukiwacz

Pierścienie pośrednie

Wiecie może czy ktoś już produkuje pierścienie pośrednie na bagnet Nexa?
Jakoś przeszukując e-bay nie znalazłem...

20 ODPOW. 20
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Takich z przeniesieniem automatyki to chyba jeszcze nie ma.
A jak bez, to przecież można zastosować od systemu, którego obiektyw się używa (M42, M39...)

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_PL.title
bronaspl
Poszukiwacz

Tadeusz napisał(a):

Takich z przeniesieniem automatyki to chyba jeszcze nie ma.
A jak bez, to przecież można zastosować od systemu, którego obiektyw się używa (M42, M39...)



Mam pierścienie m39 i całkiem fajnie się sprawują...ale mój ostatni nabytek do nex'a ma mocowanie nikon-s... zewnętrzny bagnet. A chyba ani dla tego nikona ani dla contaxa ani dla kijewa nie było pierścieni pośrednich... jak dla mnie mogły by być nexowe bez przenoszenia styków...

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

:D Niezły egzotyk :thumbsup: Myślę, że Chińczycy zmontują takie pierścienie - kwestia czasu :thumbsup:

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

bronek napisał(a):

...ani dla kijewa nie było pierścieni pośrednich...


Skoro są pierścienie z mocowaniem P6, to do Kiev 60 oraz 88CM można ich używać.

profile.country.en_PL.title
bronaspl
Poszukiwacz

Deviant napisał(a):

bronek napisał(a):

...ani dla kijewa nie było pierścieni pośrednich...


Skoro są pierścienie z mocowaniem P6, to do Kiev 60 oraz 88CM można ich używać.



Wiesz, chodziło mi raczej o tego dalmierzowego Kijewa np. 4... i chyba do dalmierzy pierścienie pośrednie były raczej niepopularne jeśli w ogóle były.

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Niestety nie pomogę - nie mam wiedzy w temacie Dalmierzy.

mario333-----
Początkujący

bronek napisał(a):

Tadeusz napisał(a):

Takich z przeniesieniem automatyki to chyba jeszcze nie ma.
A jak bez, to przecież można zastosować od systemu, którego obiektyw się używa (M42, M39...)



Mam pierścienie m39 i całkiem fajnie się sprawują...ale mój ostatni nabytek do nex'a ma mocowanie nikon-s... zewnętrzny bagnet. A chyba ani dla tego nikona ani dla contaxa ani dla kijewa nie było pierścieni pośrednich... jak dla mnie mogły by być nexowe bez przenoszenia styków...




Witam,
Odświeżę trochę ten wątek.
Widziałem takie pierścienie dziś na Allegro, ale bez przenoszenia elektryki, jednak takie są chyba bezużyteczne. Bo ustawianie ostrości jak ustawianie ostrości (na ekranie Nexa jak dla mnie rewelacja) ale jak ustawisz ze szkłem Sony E przysłonę? :c18 Nie da się (ale poprawcie mnie jeśli się mylę)

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

mario333 napisał(a):

bronek napisał(a):


Mam pierścienie m39 i całkiem fajnie się sprawują...ale mój ostatni nabytek do nex'a ma mocowanie nikon-s... zewnętrzny bagnet. A chyba ani dla tego nikona ani dla contaxa ani dla kijewa nie było pierścieni pośrednich... jak dla mnie mogły by być nexowe bez przenoszenia styków...




Witam,
Odświeżę trochę ten wątek.
Widziałem takie pierścienie dziś na Allegro, ale bez przenoszenia elektryki, jednak takie są chyba bezużyteczne. Bo ustawianie ostrości jak ustawianie ostrości (na ekranie Nexa jak dla mnie rewelacja) ale jak ustawisz ze szkłem Sony E przysłonę? :c18 Nie da się (ale poprawcie mnie jeśli się mylę)




Ale widziałeś pierścienie pośrednie do NEX-a (z mocowaniem Sony E i bez przeniesienia elektroniki tzn. bez styków)? Jeżeli tak to zastosowanie tych pierścieni jest mocno ograniczone. Koledzy w cytowanym przez Ciebie fragmencie rozmawiają o obiektywach manualnych, z manualnie sterowaną przysłoną. W tym wypadku jeżeli zastosujesz nawet pierścienie z mocowaniem NEX, potem podpinasz przejściówkę na inny obiektyw niesystemowy z manualnym sterowaniem i wszystko będzie działać tak jak podpięty obiektyw niesystemowy do NEX-a. Natomiast jeżeli podepniesz obiektyw systemowy z mocowaniem Sony E do pierścieni bez styków to przysłona będzie nieruchoma (tylko nie mam NEX-a więc nie mogę sprawdzić czy będzie na stałe otwarta czy zamknięta).
Tak więc i pierścienie z mocowaniem NEX-owym mają sens ale jeżeli nie będą kosztowały dużo.

mario333-----
Początkujący

Jak najbardziej zgadzam się z tym co powiedziałeś :c22 . Te co widziałem były w zestawie z dwoma dodatkowymi pierścieniami: jeden z bagnetem na Nexa a drugi z gniazdem na bagnet obiektywu Sony E. Oba montowało się do rządanej kombinacji skręconych pierścieni (więc trochę z tym zachodu). Do takiego zestawu z pewnością można dopiąć adapter Sony E/M42 (M39), lub jakiś inny i stosować rewelacyjne manualne stałki, mające regulację przysłony. Potwierdziłeś również to, że przy takich pierścieniach stosowanie szkieł z mocowaniem E jest ograniczone (brak regulacji przysłoną). Zapewne niektórzy użytkownicy Nexów będą niecierpliwie czekali na pojawienie się wspomnianych dystansów z przeniesieniem elektryki i nie ukrywam że ja również :c69