anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektywy

tom12000
Początkujący

Obiektywy

Witam , jakie obiektywy (chodzi mi o starsze z MINOLTY ) pasują do ALFY.Posiadam i robiłem do tej pory zdjęcia CANON-em i zastanawiam się nad kupnem cyfry CANON 1000 D lub ALFA np.300 ew 350.

19 ODPOW. 19
RobakG
Początkujący

co do szkieł od analoga pasują do cyfry !robione pod cyfrę nie pasują do analoga!
niestety lampy błyskowe od analoga nie pasują do puszek cyfrowych :cry:
ja przesiadłem sie z canona analogowego na cyfrowego 40D ,ale zostawiłem na wszelki wypadek puszkę na klisze i teraz mi sie przydała jak mi cyfra padła po 6 miesiącach(zajechana migawka) :D

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Lajam napisał(a):

Uwierz mi, dla kogoś kto zaczyna C1000D wystarczy w zupełności. :)


a200/300 tym bardziej :smileyrolleyes:
a stabilizacja się przyda
;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

RobakG napisał(a):

co do szkieł od analoga pasują do cyfry !robione pod cyfrę nie pasują do analoga!
niestety lampy błyskowe od analoga nie pasują do puszek cyfrowych :cry:
ja przesiadłem sie z canona analogowego na cyfrowego 40D ,ale zostawiłem na wszelki wypadek puszkę na klisze i teraz mi sie przydała jak mi cyfra padła po 6 miesiącach(zajechana migawka) :D


Nic z tego nie rozumiem! Mógłbyś dla jasności wypowiedzi używać języka polskiego? Zdania zaczynamy z Dużej litery, używamy interpunkcji i nie trzeba czytać 5 razy tekstu, żeby domyśleć się o co autorowi chodzi. Trochę szacunku dla czytających!.
A lampy od analoga pasują do cyfry i na odwrót. Stara lampa minolty np. HS5600D bez problemu działa z cyfrą i ze starymi analogami. Lampy SONY, będą działały ze starym analogiem Minolty. Jeszcze starsze lampy np HS5400, też będzie działać z cyfrą (chociaż z najnowszymi analogami już niekoniecznie), ale w ograniczonym zakresie (aparat w trybie M, ustawiamy przysłonę, w lampie ustawiamy podział błysku i na wyświetlaczu odczytujemy odległość - uciążliwe to trochę, ale ja już tak 4 rok pracuję i da się).

------------------------------
fotoamator
WOiOwnik
Początkujący

Miło to słyszeń Panie Tadeuszu; czyli jeden wydatek na przyszłość mniej ;)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

WOiOwnik napisał(a):

Miło to słyszeń Panie Tadeuszu; czyli jeden wydatek na przyszłość mniej ;)


Do czasu, aż uciążliwość używania przeważy "niedogodność" wydania sporej kasy na nową lampę :smileymrgreen:

------------------------------
fotoamator
RobakG
Początkujący

Jak to coś zmieni to mogę pisać z dużej litery.Mi się wydaje że swój post napisałem krótko i na temat.Gość się pytał o sprzęt canona więc odpowiedziałem że lampa od analoga nie pasuje do cyfry bo tak canon ma,jedynie w manualu można się pobawić ale to jest kłopotliwe i jeśli komuś zależy na szybkości to taka lampa odpada!!!Ja swoją sprzedałem za parę groszy i dołożyłem do lampy która komunikuje się w pełni z moim aparatem.
Jeśli chodzi o obiektywy to te od analogów pełno klatkowych pasują do aparatów cyfrowych , ale są tez obiektywy oznaczone Canon EF-S-i te nie da się podpiąć pod analoga. :nerd:
i to tyle!
Pozdrawiam!

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

I wszystko jasne!

Dziękuję za zrozumienie w kwestii piśmiennictwa http://klubkm.pl/forum/images/smilies/uklon.gif

------------------------------
fotoamator
RobakG
Początkujący

Chciałem dodać jeszcze że stare lampy do analogów mają za wysokie napięcie na stopce co może zniszczyć elektronikę cyfrówki!!!!!!

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=10603

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

RobakG napisał(a):

Chciałem dodać jeszcze że stare lampy do analogów mają za wysokie napięcie na stopce co może zniszczyć elektronikę cyfrówki!!!!!!

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=10603" target="_blank


Mam wrażenie, że nie dotyczy to lamp Minolty/Sony.

------------------------------
fotoamator
witmann
Początkujący

Tutaj: http://www.botzilla.com/photo/strobeVolts.html spoooore zestawienie lamp i ich napięć na stopkach.