anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektywy

tom12000
Początkujący

Obiektywy

Witam , jakie obiektywy (chodzi mi o starsze z MINOLTY ) pasują do ALFY.Posiadam i robiłem do tej pory zdjęcia CANON-em i zastanawiam się nad kupnem cyfry CANON 1000 D lub ALFA np.300 ew 350.

19 ODPOW. 19
profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

Wszystkie z bagnetem Minolta AF
A Canon 1000D jest bardzo kiepską konstrukcją, ma starą matryce z Canona 350D i jest wykanstrowany z kilku przydatnych funkcji np niema punktowego pomiaru światła ( jeśli dobrze pamiętam). Już lepiej kup Sony a200 jest tańsza a według mnie jest znacznie wartościowszą konstrukcją.

tom12000
Początkujący

Problem lekki jest w tym że posiadam tele i kit canona oraz lampę . Przesiadając się na ALFA musiałbym dokupywać te rzeczy . Myślałem bardziej o ALFA 300 lub 350. 1000 D posiada pomiar punktowy.

profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

oki dawno już test na optycznych czytałem więc mogło mi się coś pomieszać :)

tom12000
Początkujący

spoko , problem mój polega na tym czy pozbywać się analogów , obiektywów , lampy , pierścieni itp. na rzecz ALFY . W ALFIE pociąga mnie stabilizacja w korpusie , monitorek ruchomy , ( ponoć ) lepsze szkło w KIT .

profile.country.PL.title
gegra71
Poszukiwacz

JasioS ma racje w Canonie 1000D brak punktowego pomiaru światła.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

JasioS napisał(a):

Wszystkie z bagnetem Minolta AF
A Canon 1000D jest bardzo kiepską konstrukcją, ma starą matryce z Canona 350D i jest wykanstrowany z kilku przydatnych funkcji np niema punktowego pomiaru światła ( jeśli dobrze pamiętam). Już lepiej kup Sony a200 jest tańsza a według mnie jest znacznie wartościowszą konstrukcją.


:|
Jasio, C1000D to nie jest kiepska konstrukcja. Naprawdę niefajnie się czyta takie dziwne opinie szczególnie, że zapewne oceniasz sprzęt na podstawie tylko danych technicznych i jakichś tam opinii i niezbyt wiarygodnych testów w sieci. Do tego nie bardzo się orientujesz...choćby w kwestii matrycy, która nie jest z 350D, który miał 8MPix - C1000D ma 10Mpix. Rozumiem, że jako użytkownik Sony i będąc na forum Sony chcesz polecać Alfy, ale proszę nie deprecjonuj innych aparatów, szczególnie że nie kierujesz się w swej opinii doświadczeniem.

Dla amatora to jak najbardziej dobry sprzęt, podobnie jak A200, D60 i inne.
Nie ma co wyśmiewać braku punktowego pomiaru światła - amator raczej nie będzie raczej korzystał z punktowego pomiaru światła, szczególnie że pozostałe tryby działają poprawnie. Poza tym szukanie takich słabości to żaden argument. To tak jak zarzucanie braku możliwości podglądu głębi ostrości w A200. To nie jest najistotniejsza sprawa.

Sam stojąc przed takim wyborem, kierowałbym się przede wszystkim ergonomią aparatu i dostępnością akcesoriów no i przede wszystkim szkieł. Bo dziś praktycznie wszystkie aparaty dają bardzo podobną jakość obrazu. Za A300/350 na pewno przemawia stabilizacja obrazu w korpusie oraz naprawdę dobrze i szybko działające Live View.

tom12000 - Jeśli masz osprzęt Canona to zastanów się czy nie lepiej ich sprzedać jeśli chcesz przejść na system Sony. Jeśli używałeś analoga te szkła niekoniecznie mogą być dobre we współpracy z cyfrową matrycą. ;)

czorny-----
Początkujący

Lajam napisał(a):


Dla amatora to jak najbardziej dobry sprzęt, podobnie jak A200, D60 i inne.
Nie ma co wyśmiewać braku punktowego pomiaru światła - amator raczej nie będzie raczej korzystał z punktowego pomiaru światła, szczególnie że pozostałe tryby działają poprawnie. Poza tym szukanie takich słabości to żaden argument. To tak jak zarzucanie braku możliwości podglądu głębi ostrości w A200. To nie jest najistotniejsza sprawa.

Sam stojąc przed takim wyborem, kierowałbym się przede wszystkim ergonomią aparatu i dostępnością akcesoriów no i przede wszystkim szkieł. Bo dziś praktycznie wszystkie aparaty dają bardzo podobną jakość obrazu. Za A300/350 na pewno przemawia stabilizacja obrazu w korpusie oraz naprawdę dobrze i szybko działające Live View.



To są święte słowa. Aparaty o których mowa dają tak bardzo podobną do siebie jakość obrazu, że na pierwszym miejscu przy wyborze któregoś z nich jak dla mnie stawiałbym właśnie na ergonomię i cenę. Niższa cena to dla niemajętnych możliwość dokompletowania do body lepszego szkła, a to właśnie od obiektywu zależeć będzie w większej mierze niż od body jakość obrazu i komfort pracy.

MSLAWEK1
Początkujący

Witam... :)Widzę,że rozmowa o aparatach i obiektywach...Sory co do sony i obiektywów minolty jestem "zielony"...jednak co do Canona 1000D hmmm porażka...lepszy jest 350D mimo,że "antyczny"...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

MSLAWEK1 napisał(a):

jednak co do Canona 1000D hmmm porażka...lepszy jest 350D mimo,że "antyczny"...


Co nie znaczy, że C1000D nie da się robić zdjęć.
Rozumiem, że piszesz to z perspektywy już bardziej zaawansowanego użytkownika. Uwierz mi, dla kogoś kto zaczyna C1000D wystarczy w zupełności. :)