anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Lampa błyskowa do sony alfa 350

kamil1114
Początkujący

Lampa błyskowa do sony alfa 350

Jaką polecacie mi lampę błyskową zewnętrzną do lustrzanki sony alfa 350 ? Najlepiej jak by była jak najtańsza i firmy sony. Chciałbym żeby mogła działać bezprzewodowo i żeby miała wyświetlacz , na którym mógłbym ustawiać dodatkowe funkcje. Z góry dziękuję.

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

każda lampa sony (hvl) działa w trybie WL

polecam Ci hvl 42.
Przy czym nie ma wyświetlacza. Ale nie wiem czy to jest wada. Jak dla mnie ma to swoje zalety :rolling_eyes:
no i cena jest przyjazna ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

Również polecałbym hvl 42. Nie tylko przyjazna cena ale także przyjazna obsługa. Natomiast panel (bo jak to nazwać?) który ma z tyłu zamiast wyświetlacza zapewnia dostęp do wszystkich funkcji/ustawień więc brak "prawdziwego wyświetlacza" nie jest żadną wadą ;)

kamil1114
Początkujący

Cena nie jest zła , w sumie fajna lampa. A jakąś z wyświetlaczem LCD byś polecił (bardziej zaawansowaną) , bo jak już kupię lampę , to raczej nie planuje kupować następnej.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

jeśli tylko możesz sobie pozwolić to kup hvl 58.
Kapitalna lampa. Jedyna z tak oryginalnym sposobem obracania palnika.

od HVL 42 jest lepsza:
-większa moc
-ma ten Twój LCD :P
-odbłyśnik (wysuwana kartka)
-szybciej się obraca palnik (nie trzeba wciskać przycisku zwolnienia blokady)
-szybciej się ładuje
itp.
ogólnie na plus (cenowy też oczywiście :slight_smile: )

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
kamil1114
Początkujący

A jest jakaś pośrednia lampa miedzy hvll 42 , a hvl 58 ? Bo roznica w cenie jest duza. Hvl 42 jest po 700 zł , a hvl 58 1600 zł. Najlepiej jakby była po około 1100 zł. A hvl 42 jest mocniejszą od wbudowanej lampy ? Dziękuję Wam za pomoc i przepraszam za błędy , ale pisze z iphona

profile.country.pl_PL.title
mitech
Poszukiwacz

kamil1114 napisał(a):

A jest jakaś pośrednia lampa miedzy hvll 42 , a hvl 58 ? Bo roznica w cenie jest duza. Hvl 42 jest po 700 zł , a hvl 58 1600 zł. Najlepiej jakby była po około 1100 zł.


Nie wiem czy dla Ciebie będzie pośrednia ale warto pomyśleć nad HVL36 :smileymrgreen:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

mitech napisał(a):

kamil1114 napisał(a):

A jest jakaś pośrednia lampa miedzy hvll 42 , a hvl 58 ? Bo roznica w cenie jest duza. Hvl 42 jest po 700 zł , a hvl 58 1600 zł. Najlepiej jakby była po około 1100 zł.


Nie wiem czy dla Ciebie będzie pośrednia ale warto pomyśleć nad HVL36 :nauseated_face:


Tylko, że HVL36 jest słabsza od HVL42.
A lampa wbudowana ma liczbę przewodnią 12m.
A w powyższych lampach te cyferki to właśnie ich liczby przewodnie, ale przy najdłuższej ogniskowej jaką obsługują. Przy szerszych kątach są oczywiście nieco słabsze :)

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

kamil1114 napisał(a):

A hvl 42 jest mocniejszą od wbudowanej lampy ?



HVL 42 - liczba przewodnia 42, HVL 36 - liczba przewodnia 36 ... i analogicznie reszta.
Lampa wbudowana - LP = 12 (o ile mnie pamięć nie myli). Pomijając możliwość różnorodnego wykorzystania lampy zewnętrznej, różnica w "mocy" jest znaczna...

Tadeusz mnie ubiegł :smileyhappy:

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

Jak nie musi być Sony, to mam i polecam metza 48. Pewnie jak bym miał Sony 42 to też bym polecał ;-). Ale funkcje 42ki, cena - generalnie niższa, współpraca - pełna (w sumie jedyna polecana firma do lamp niefirmowych), troszkę mocniejsza i ma odbłyśnik.

Ale jak musi być Sony - to bierz Sony.