anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Który Metz?

Magda------
Początkujący

Który Metz?

Witam! Chciałam się poradzić w sprawie lampy błyskowej. Sony HVL- AM 42 trochę mi cenowo odjechało ostatnio, więc zastanawiam się nad dwoma innymi: Metz 36 Af-4 oraz Metz 36 C-2. Taktuję fotografię hobbysycznie i lampę chcę kupic, żeby trochę się rozwinąć z umiejętnościami i żebym w razie czego mogła zrobić zdjęcia np. na ślubach znajomych. Co doradzacie?
Obecnie mam Alpha 100, obiektyw 18-200 i zamiar dokupienia jasnego.

16 ODPOW. 16
profile.country.pl_PL.title
zorki-----
Początkujący

Co do lamp Sigmy, to nie polecałbym ich jakoś zbytnio.... Lampa Sigmy która jakoś się dogaduje z aktualnymi modelami alf, niekoniecznie będzie chciała współpracować z modelem AD 2010. Model 500 DG ST nie obsługuje m.z. najlepszej funkcji systemu czyli bezprzewodowego błysku. Jedyna firma niezależna godna polecenia to Metz, właśnie modele 48 AF-1 i 58 AF-1, które obsługują wszystkie funkcje i mają możliwość samodzielnej aktualizacji firmware.
Jeśli Twój budżet na HVL 42 czy Mecablitza 48 AF-1 digital jest zbyt skromny, to jeśli jesteś w stanie zrezygnować z obracanego palnika, rozejrzyj się za nie produkowaną już HVL 36 lub jej minoltowską poprzedniczką 3600 HSD

Magda------
Początkujący

Dzieki! Tak tez przypuszczałam, że Metz lepszy, ale zawsze warto z kimś skonsultować.

Magda------
Początkujący

Po przemyśleniu sprawy stwierdziłam, że Metz 48 AF-1 będzie dobry. Jednak w sklepie facet przekonywał mnie do Sigmy EF-500 DG ST. I znowu mi zamieszał w głowie. Cenowo wychodzi korzystniej i twierdzi, że nie ma problemów ze współpracą z Alpha 100. W jednym z postów czytałam, że z podobną Sigmą w wersji "Super" nie do końca wszystko grało. Czy to jest reguła? Będę wdzięczna za porady.

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

podejrzewam, że jemu ta Sigma zbywała na półce bo nie miał komu opchnąć http://klubkm.pl/forum/images/smilies/hihi.gif.
Metz supportuje zmiany w metodzie pracy systemów lamp w różnych systemach, weźmy choćby lampkę Metza 48 ktorej musiałem wgrać nowy software by działał WL z A350. Obawiam się, że Sigma tego nie zapewnia.

Magda------
Początkujący

Trochę późno, ale dziekuję za pomoc. Ostatnio byłam zajęta i nie wchodziłam na forum.

jaro27
Początkujący

Witam.Podepne sie pod temat,bo tez szukam lampy.A co powiecie o Metz Mecablitz 36 AF-3M?Pozdro

profile.country.pl_PL.title
zorki-----
Początkujący

Niekoniecznie zadziała z alfami, bo była projektowana w dobie Minolty I KonikiMinolty. W tej chwili Metz oferuje wersję ze zmodernizowaną elektroniką 36 AF-4 digital.