anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Który Metz?

Magda------
Początkujący

Który Metz?

Witam! Chciałam się poradzić w sprawie lampy błyskowej. Sony HVL- AM 42 trochę mi cenowo odjechało ostatnio, więc zastanawiam się nad dwoma innymi: Metz 36 Af-4 oraz Metz 36 C-2. Taktuję fotografię hobbysycznie i lampę chcę kupic, żeby trochę się rozwinąć z umiejętnościami i żebym w razie czego mogła zrobić zdjęcia np. na ślubach znajomych. Co doradzacie?
Obecnie mam Alpha 100, obiektyw 18-200 i zamiar dokupienia jasnego.

16 ODPOW. 16
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

Metz 48 AF 1

Magda------
Początkujący

Dlaczego? Będzie taka duża różnica między tymi, które wymieniłam?

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

36 C2 nie ma nawet na stronie Metza, czyli to jakiś stary model. 36 AF 4 ma kiepsko obracany palnik. Metz 48 był nawet tańszy od Sonego 42 więc jak napalałaś się na niego, to jest to normalny odpowiednik.
ma takie same funkcje, tylko mocniejsza i tańsza

!!!trzeba sobie upgradować firmware, bo Wireless nie zadziała!!!

Magda------
Początkujący

Ok. A na czym polega ta kiepskość obracania? Bo jeżeli to jedyna wada, no to... Jest różnica w liczbach przewodnich, ale zastanawia mnie czy one dają takie duże różnice, skoro np. w lampach Nikona (takich z zakresu 500- 1500zł) największa liczba przewodni to 34, więc może 36 w Metzu mi wystarczy i przy okazji zaoszczędzę trochę grosza na jasny obiektyw.

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

obawiam się, ze to jest starszy model, bez Wirelessa, główka obracana do góry nie przyda się w zdjęciach pionowych. Jak chciałaś kupic sobie S42 to masz na M48

Magda------
Początkujący

Zgadza się, mam na tę droższą, ale celowo zadałam pytania dotyczące tej tańszej, bo jasny obiektyw też warto mieć i pomyślałam, że może do moich zastosowań wystarczy ta tańsza, a resztę dołożę do nowego obiektywu.
Nie napisałeś nic (dotyczy 36 AF-4) o wadach typu niedoświetlone zdjęcia, za słaba moc itp., więc pomyślałam, że nie jest taka zła i dlatego tak się dopytuję. Chcę poprostu dobrze wydać pieniądze.

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

jak chcesz tylko powiększyć moc wbudowanej lampy, to 36 powinna wystarczyć, ale jak chcesz podejść kreatywnie (bezprzewodowo, różne kierunki) to polecam 48. Sam nie wiedziałem, czy mi się to do końca przyda, ale teraz bawię się jak dziecko http://klubkm.pl/forum/images/smilies/hihi.gif

Magda------
Początkujący

Dzięki za wszystkie informacje. Ja traktuję fotografię tylko jako hobby... które wciąga. Wahałam się przed kupieniem pierwszej lustrzanki, ale teraz nie wyobrażam sobie robienia zdjęć czymś innym. Muszę jeszcze pomyśleć co dla mnie będzie dobre. Ale jeżeli nikt tu nie dopisze, że Metz 36 AF-4 nie poradzi sobie np. w kościele, to chyba bardziej się będę skłaniać ku niemu. Więc nadal czekam na zdanie innych.

Magda------
Początkujący

To jeszcze może zapytam o to jak lampy Sigmy (konkretnie EF-500 DG ST) radzą sobie z systemem Alpha. Wiem, że z Metzem nie ma klopotów i wszystko działa, a z Sigmą? Będę wdzięczna za wszelkie informacje.