anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaki obiektyw do a300???

profile.country.pl_PL.title
turekus
Początkujący

Jaki obiektyw do a300???

Witam,
Jestem w dziedzinie lustrzanek początkujący i czytając te wszystkie fora mam metlik w glowie jaki obiektyw wybrać :? Posiadam od niedawna aparat sony a300 z kitowym szkłem 17-80 i sigmą 70-300 DG macro. Mam pytanko jakie radzicie mi szkiełko do krajobrazu a jakie na wesele? Mam kika na uwadze ale nie wiem na jakie się zdecydować. Na szkła planuję wydać jakieś 3500-4000zł. No i jaką lampę tak do 700zł. Z góry dziekuje za rady ;) Pozdrawiam

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Czego najbardziej Ci brakuje w tym zestawie co masz?
Bo zakres masz pokryty :)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

polecam w lampkę więcej zainwestować (hvl58)
koniecznie jakaś stałeczka (np.50mm)
i dodatkowy aku

grip też by się przydał, bo jest ZDECYDOWANIE wygodniej ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
turekus
Początkujący

Dziekuje za rady :) Zainwestowałem w lampę, jednak narazie hvl42 powinna mi starczyc, gripa i drugi akumulator :D Ta stałeczka 50mm to do jakich zdjęc najlepiej wypada i jakich firm? Myślałem o czymś takim żeby zastapić kita, jakie macie zdanie o Tamron 17-50 2.8 :question:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

kita zostaw (ew. zamień na 16-105)....
a 50tka jest dobra do wielu zastosowań....jest mała, jest jasna, jest szybka.....nie jest ani za długa, ani zbyt szeroka....
do ścisłego portretu (twarz) się średnio nadaje, ale za to do portretu od pasa jest okej.....
no i ogólnie co stałka, to stałka ;)

to jaką 50tkię kupisz, zależy od Twoje budżetu. Jeśli Cię stać to kupo sony 50mm 1.4 - jest jaśniejsza niż ten który zaraz wymienię i jest nowy (gwarancja, pierwszy właściciel etc)....Jeśli budżet nie pozwala, to Minolta AF 50m 1.7 - jest ponad połowę tańsza, jest ciut ciemniejsza.
Jedni lubią bokeh minolty, inni wolą ten z sony - bo to kwestia gustu ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer