anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

FLEKTOGON MC auto 35mm f/2.4

profile.country.pl_PL.title
BuBu__
Początkujący

FLEKTOGON MC auto 35mm f/2.4

Witam, mam problem z obiektywem Carl Zeiss Flektogon 35/2.4. Jest to stary obiektyw z mocowaniem m42 i byłam niezmiernie szczęśliwa, kiedy podarował mi go mój dziadek, tym bardziej, iż nigdy nie był uzywany.
Jednak nie wiem, czy to faktycznie problem z obiektywem czy po prostu ja się do końca nie znam, ale ustawiając go choćby na nieskonczonośc, wyostrzony obraz mam na odległości zaledwie 20 cm... więc właściwie mogę nim robić zdjęcia macro.
->np takie http://www.fotothing.com/photos/0f3/0f3 ... 2a_d71.jpg" target="_blank
Czy ktoś mógł by mi coś poradzić, ewentualnie wyprowadzić z błędu?

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

może być że to M39 ale bardziej prawdopodobne że to jednak pierścień makro 13

profile.country.pl_PL.title
BuBu__
Początkujący

Dzięki serdeczne za odpowiedzi! Jak tylko wrócę do domu do poczytam :)
Ale nawet jeśli z obiektywem coś jest nie tak, to chociaż mogę robić nim zdjęcia macro, pozdrawiam ;)

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

to jest najmniejszy pierścień makro z zestawu m42 u mnie ciężko schodzi tu pewnie też się zaklinował jak go zdejmiesz obiektyw będzie działać poprawnie

profile.country.pl_PL.title
BuBu__
Początkujący

pawelszymanski6 napisał(a):

to jest najmniejszy pierścień makro z zestawu m42 u mnie ciężko schodzi tu pewnie też się zaklinował jak go zdejmiesz obiektyw będzie działać poprawnie


Mój tatuś, 57 lat, ale dałradę, ściągnął, dzięki serdeczne!! Po prostu sama bym na to nigdy nie wpadła.
Możesz śmiało domagać się ode mnie zaproszenia na piwo, jeszcze raz dzięki!
Ogólnie wszystkim dziękuję za pomoc i chęć rozwikłania mojej zagadki ;)