anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

doradzcie please

mikael-----
Początkujący

doradzcie please

wiec mialem juz zamawiac sigme 10-20 a tu trafia mi sie uzywka tamron 11-18 za ok 1100zl. i minolta 28-75 2.8 za ok 1100 zl . wiem ze szeroka sigma jest lepsza od tamrona ale minolta zastapilaby kita i nie wiem co robic , czy ta minolta jest warta tej ceny ?

3 ODPOW. 3
Pavelo-----
Początkujący

Minolta raczej kita (Sony 18-70) nie zastąpi. Przemnóż ogniskowe Minolty x 1,5 wyjdzie 42 i 112,5. A to już nie bardzo kitowy zakres (po przeliczeniu w kicie 27 i 105). W ten sposób pozbywasz się szerokiego kąta. Poza tymobiektyw ok.
Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
mitech
Poszukiwacz

Te dwa szkła zastąpią ci z powodzeniem kita co do ogniskowych. A co jakości nawet go przewyższą. Ponadto KM 28-75/2,8 ma stałe światło od pełnej dziury co da możliwość robienia zdjęć w gorszych warunkach oświetlenia fotografowanej sceny.Miałem ten obiektyw i byłem zadowolony. Cena za jaką możesz go kupić jest również atrakcyjna. Chodzi on w granicach 1350 -1500 zł. Co do 11-18 Tamrona mam ten obiektyw w wykonaniu KM i wprawdzie go teraz nie używam bo do A900 ,że tak powiem nie jest dedykowany. Ale jak miałem aparat APS-C to dawał bez problemu radę. Cena tego obiektywu obecnie jest również wyższa od ceny za jaka możesz kupić :nauseated_face:

mikael-----
Początkujący

niestety poszly :smileyevil: