anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

co z śrubokrętem ??

profile.country.PL.title
brancelo
Poszukiwacz

co z śrubokrętem ??

Witam serdecznie, tak od dłuższego czasu zastanawiam się w jakie szkła inwestować w naszym systemie. Największe pytanie gdzie mam dużo niewiadomych to jest to czy za kilkanaście lat jak sony będzie wypuszczało kolejne puszki , amatorskie, profesjonalne bardziej lub mniej to czy ja posiadając szła o przeniesieniu napędu AF typu śrubokręt będę miał puszkę, która taki napęd ustawiania ostrości będzie miała ?? Jak wiadomo nikon już zrobił chyba pierwszy krok w tym likwidując taki napęd w swoim amatorskim produkcie D40. Jak to będzie wyglądało u nas ?? Pytam bo nie wiem w co inwestować a szkła które mi się podobają np zeiss 85 czy 135 to śrubokręt przecież. Koszta takiego obiektywu są bardzo duże i przy moim amatorskim użytkowaniu to zakup na całe życie. Jak myślicie, w którą stronę to pójdzie ? Pozdrawiam.

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Tadziu przy obecnym tempie jakie ma technika to za 10 lat będziemy mieli A900x2 w czymś co będzie aparatem, telefonem, gps-em, odtwarzaczem wszystkiego i ciul wie czego jeszcze
i nie ma się co zastanawiać co będzie za rok czy dwa bo tego nikt nie wie
trzeba żyć teraźniejszością i kupować to co jest na rynku i na co nam pozwala nasz budżet

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

SZFENDAK napisał(a):

Tadziu przy obecnym tempie jakie ma technika to za 10 lat będziemy mieli A900x2 w czymś co będzie aparatem, telefonem, gps-em, odtwarzaczem wszystkiego i ciul wie czego jeszcze
i nie ma się co zastanawiać co będzie za rok czy dwa bo tego nikt nie wie
trzeba żyć teraźniejszością i kupować to co jest na rynku i na co nam pozwala nasz budżet


Karolu, ale to nie do mnie ten tekst :smileyhappy:
A za 10 lat, jak dożyję, będę sobie w kapciach albumy ze zdjęciami oglądał. I czasem pójdę sobie coś pstryknąć ;)

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

brancelo napisał(a):

no właśnie, czyli wniosek taki że należy naprawdę dokładnie przemyśleć zakup takich szkieł jak np zeiss 85 (1,4); 135 (1,8); 135 (2,8) stf,



akurat tego ostatniego to grzeje czy w korpusie jest silnik czy nie ;)



brancelo napisał(a):

Jak wiadomo nikon już zrobił chyba pierwszy krok w tym likwidując taki napęd w swoim amatorskim produkcie D40.



Olek chyba jednak pomyliłeś kierunek w wyciąganiu wniosków na podstawie D40, w przypadku tego modelu brak śrubokręta jest jak najbardziej uzasadniony ze względów ekonomicznych.
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że producenci dążą do obniżania kosztów - zwłaszcza modeli z najniższej półki - w Nikonie zadano sobie pytanie czy taki silnik jest potrzebny?
Odpowiedź była szybka i jedyna, biorąc pod uwagę, że modele pokroju D40 sprzedaje sie w setach z obiektywem (z silnikiem), oraz że znikomy procent nabywców dokupi jakikolwiek dodatkowy obiektyw do niego (a już starą konstrukcje ze śrubokrętem to promile albo mniej) to chyba łatwo dojść do wniosku, że ten silnik jest zbędny.

Przekładanie przypadku D40 jest mocno nieuzasadnione co pokazuje model D90, czy tam zrezygnowano z silnika wewnętrznego?

Wracając na nasze podwórko, obawy, że korpusy Sony przeznaczone dla zaawansowanych czy profi fotografów zostaną pozbawione silnika są nieuzasadnione, niewykluczone, że za parę lat, gdy pojawi sie i rozpowszechni sie nowy kit (18-70) z napędem SSM, powstanie jakaś alfa z najniżej półki pozbawiona śrubokręta.

Ja śpię spokojnie :)

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

nowy kit nawet ma być 18-55 :-) -> btw. skąd wiesz, że SSM?
a wraz z nim 55200, 30m2.8, 50f1.8 -> wszystkie z silniczkami.
Nie można tez powiedzieć, że są to obiektywy profi.
Można natomiast powiedzieć, że 85 czy 135 są bardzo dobrymi, drogimi obiektywami i dla nich raczej nie zabraknie silniczka. Zreszta w puszkach profi nie ma potrzeby obniżania wagi o kolejne kilka gramów i powodowanie by aparat wsunął się do kieszeni.
moim zdaniem, Sony może rozdzielić półkę dla początkujących (brak silniczka, może i komory lusra, APS, szkła dtpf) na profi (silnik, lustro, pryzmat, FF), ale to jest tylko moje zdanie. świadczyc może o tym reanimacja 55-200. Po co? http://klubkm.pl/forum/images/smilies/sorry.gif chyba tylko po to by pozbawić entry level silniczka.

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

gnembon napisał(a):

nowy kit nawet ma być 18-55 :-) -> btw. skąd wiesz, że SSM?



przecież to widać na zdjęciach wydmuszek.

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

ale nie widać, że akurat silniki SSM tam są. Mogą być zwykłe, tanie pierścieniowe, takie jak w kwanonach.

wratislavian
Początkujący

brancelo napisał(a):

Jak wiadomo nikon już zrobił chyba pierwszy krok w tym likwidując taki napęd w swoim amatorskim produkcie D40.



i d60

profile.country.PL.title
brancelo
Poszukiwacz

no, dzięki Panowie w końcu za konstruktywną ocenę sytuacji, o to mi chodziło:-) Chciałem poznać wasze zdanie i przypuszczenia. Pozdrawiam serdecznie.

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

brancelo napisał(a):

Chciałem poznać wasze zdanie i przypuszczenia.



Pewnie doprecyzujemy temat na targach w Łodzi ;)