anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

co z śrubokrętem ??

profile.country.PL.title
brancelo
Poszukiwacz

co z śrubokrętem ??

Witam serdecznie, tak od dłuższego czasu zastanawiam się w jakie szkła inwestować w naszym systemie. Największe pytanie gdzie mam dużo niewiadomych to jest to czy za kilkanaście lat jak sony będzie wypuszczało kolejne puszki , amatorskie, profesjonalne bardziej lub mniej to czy ja posiadając szła o przeniesieniu napędu AF typu śrubokręt będę miał puszkę, która taki napęd ustawiania ostrości będzie miała ?? Jak wiadomo nikon już zrobił chyba pierwszy krok w tym likwidując taki napęd w swoim amatorskim produkcie D40. Jak to będzie wyglądało u nas ?? Pytam bo nie wiem w co inwestować a szkła które mi się podobają np zeiss 85 czy 135 to śrubokręt przecież. Koszta takiego obiektywu są bardzo duże i przy moim amatorskim użytkowaniu to zakup na całe życie. Jak myślicie, w którą stronę to pójdzie ? Pozdrawiam.

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Polityki firmy raczej mało kto zna w tym względzie
wydaje mi się ze możesz śmiało inwestować w obecny system bo zanim nastąpi jakaś zmiana może minąć kilka lat a sprzedać zawsze można

profile.country.PL.title
brancelo
Poszukiwacz

rozumiem ale w takim momencie jak wszyscy będą wiedzieli że proces likwidowania śrubokręta w puszkach się zaczął to wartość takich szkieł bardzo spadnie? !

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

dokładnie,
bardzo dobrze postawione pytanie.

Ale niestety nikt ci nie udzieli odpowiedzi. Zwłaszcza, jak ją zna http://klubkm.pl/forum/images/smilies/sorry.gif

profile.country.PL.title
brancelo
Poszukiwacz

no właśnie, czyli wniosek taki że należy naprawdę dokładnie przemyśleć zakup takich szkieł jak np zeiss 85 (1,4); 135 (1,8); 135 (2,8) stf, tego pierwwszego już mam ale obecnie nie jestem do końca przekonany czy właściwy wybór dokonałem.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

to że nikon w swojej jednej puszce nie wsadził śrubokręta nie oznacza ze wszystkie pozostałe należy wyrzucić do kosza bo jakoś nadal wszyscy używają z a ceny jakoś dziwnie dzięki temu nie spadły
nawet gdyby w naszym systemie pojawiły się obiektywy i puszki bez śrubokręta to nie oznacza że stary system bagnetowy jest fuj zobacz ilu ludzi używa Minolt chociaż od wprowadzenia pierwszej Alfy minęło sporo czasu
myślę że jeśli Sony zdecydowało by się na to to minie ze 2 -3 lata a w między czasie na rynek pewnie wejdą ze 3-4 nowe puszki ze śrubokrętem
więc albo czekać albo kupować i robić to co lubimy czyli fotografować

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

SZFENDAK napisał(a):

i robić to co lubimy czyli fotografować


a no właśnie !
w tym cały sęk, że nie szukając taki "problemów" na siłę, łatwiej jest się skupić na zdjęciach, a nie planach zakupowych ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
brancelo
Poszukiwacz

tu chodzi o pieniądze, może Tobie łatwo one przychodzą ale mi nie i wolę wiedzieć wszystko, najgorsze to życie w niewiedzy.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ale widzisz - nikt Ci nie odpowie na Twoje pytania....tym bardziej nikt cCi tego nie
zagwarantuje.....

jedyne co można było i co zostało Ci polecone to byś kupował i po prostu fotografował - ale jak chcesz, może pisać, pytać......
....a kadry uciekają ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

brancelo napisał(a):

tu chodzi o pieniądze, może Tobie łatwo one przychodzą ale mi nie i wolę wiedzieć wszystko, najgorsze to życie w niewiedzy.


Nikomu łatwo nie przychodzą - jedyna rada: poczekaj z dziesięć lat, coś będzie wiadomo. Tylko kto będzie przez ten czas robił zdjęcia?

------------------------------
fotoamator