anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

adapter sony alfa 700 /m42

profile.country.pl_PL.title
krycha13
Początkujący

adapter sony alfa 700 /m42

Witam , wszystkich na forum , pierwszy raz jestem na forum sony .

Mam nie typową sprawę , potrzebuję adapter który słuzyłby do mocowania obiektywów M-42 do aparatu SONY ALFA 700. Dzięki niemu miałbym możlowość użycia starych obiektywów od aparatów Zenit, Practica itd. W praktyce poprostu chcę podłączyć moją alfę do teleskopu i wrócić do fotografii nieba , Kiedys fotografowałem zenitem , ale jest już wysłużony no i nie jest cyfrowy niestetety :slight_smile: Jeżeli ktokolwiek wiedziałby coś na ten temat będę zobowiązany.

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Do tej pory używałem zwykłej przejściówki ale, że wzrok już nie ten, efekty bywały różne ;)
Z tego topicu dowiedziałem się o adapterach z potwierdzaniem ostrości. Myślę, że może to być niezła rzecz. Chociaż cena...
Jednak dla posiadaczy starych, dobrych i jasnych obiektywów to może być dobre rozwiązanie. Szczególnie do macro, a jeśli do tego naprawdę działa priorytet przysłony ("A") to jest super.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
krycha13
Początkujący

No właśnie cena jest dość duża ale zważywszy na to iż zakup jest jednorazowy to jakoś to przełknę. Dzięki temu adapterowi chcę spróbować podłączyć moją alfę 700 do teleskopu typu Newtona 150 .Kiedyś robiłem zdjęcia tylko za pomocą super zenita i zdjęcia mam naprawdę niezłe . Pozdrawiam