anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

adapter sony alfa 700 /m42

profile.country.pl_PL.title
krycha13
Początkujący

adapter sony alfa 700 /m42

Witam , wszystkich na forum , pierwszy raz jestem na forum sony .

Mam nie typową sprawę , potrzebuję adapter który słuzyłby do mocowania obiektywów M-42 do aparatu SONY ALFA 700. Dzięki niemu miałbym możlowość użycia starych obiektywów od aparatów Zenit, Practica itd. W praktyce poprostu chcę podłączyć moją alfę do teleskopu i wrócić do fotografii nieba , Kiedys fotografowałem zenitem , ale jest już wysłużony no i nie jest cyfrowy niestetety :slight_smile: Jeżeli ktokolwiek wiedziałby coś na ten temat będę zobowiązany.

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Na allegro jest tego trochę. :)
http://www.allegro.pl/search.php?string ... &country=1

Są takie z "elektroniką" i wtedy mamy potwierdzenie ostrości, tylko że cena jest kosmiczna za taki kawałeczek metalu.
Są także wersje budżetowe bez elektroniki.

profile.country.pl_PL.title
krycha13
Początkujący

Dzięki za pomoc , nie wiedziałem ,że minolta ma taki sam bagnet jak alfa, coś wybiorę z tego , ceny jeszcze nie są zawrotne w porównaniu z np; filtrami lub konwerterami sonny ;) teraz napewno wrócę do astrofotografii , pozdrawiam

JABU121
Początkujący

Polecam wersję z elektroniką za około 170 zł używam od roku zwykłego pierścienia M42 z mocowaniem minolta/sony bo taki musisz kupić, i bardzo brakuje mi potwierdzenia ostrości rok temu nie było jeszcze wersji sony z potwierdzeniem(właśnie zainwestowałem w szkła ale jak tylko będzie troszkę kasy to zmieniam).Obiektywy ,lunety itd. z mocowaniem m42 dają o wiele ciemniejszy obraz w wizjerze dlatego dużym problemem jest w miarę szybko i trafnie nastawić, ostrość.Naprawdę warto wydać to parę złotych dla komfortu pracy i satysfakcji z jej efektu. MOJA PROPOZYCJA POLECAM
http://www.allegro.pl/item486865661_ada ... y_m42.html" target="_blank

profile.country.pl_PL.title
krycha13
Początkujący

Czyli jesteś pewien ,że zakupując taki właśnie adapter będę miał 100% pewność iż zadziała z moim teleskopem? Mam pierścień adaptacyjny na m42 czyli na np. Zenita lub Praktikę , więc po zamontowaniu adaptera do body w alfie powinno pasować .

witmann
Początkujący

Pasować będzie, nie ma problemu. Zastanawiam się tylko czy do teleskopu potrzebne jest potwierdzenie ostrości. Wydaje mi się, że nie, ale doświadczenia w astrofotografii nie mam ;)

JABU121
Początkujący

Tak czy siak ostrość trzeba nastawić czy to komar czy pierścienie saturna a z czasem adepter może przyda się do jakiegoś starego lecz doskonałego obiektywu makro za niewielkie pieniądze itd.przecież trzeba się rozwijać.

profile.country.pl_PL.title
krycha13
Początkujący

No to może sprawię sobie takie cudo i zobaczymy w praktyce jak będzie działał. Dzięki za porady . Jak będą jakieś fajne foty to wrzucę do obejrzenia i oceny , pozdrawiam :nerd:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

krycha13 napisał(a):

Dzięki za pomoc , nie wiedziałem ,że minolta ma taki sam bagnet jak alfa, ...


Ja tylko w kwestii formalnej: To SONY ma taki sam bagnet jak Minolta (czyli bagnet A).
Po prostu Minolta sprzedała dział lustrzanek właśnie SONY i można powiedzieć, że SONY jest dzieckiem (wnuczkiem) Minolty. Choć oczywiście obecne konstrukcje "alf" są zupełnie nowe i z minoltą ma już tylko bagnet wspólny (no i inżynierów ;) ).
Jedynie alfa100 była odpowiednikiem minolty dynax 5D, z drobnymi zmianami: 10Mpx zamiast 6, ISO z przycisku na gałkę i tp. kosmetyczne zmiany.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
krycha13
Początkujący

Oczywiście , Panie Tadeuszu ma pan rację ,źle to ująłem . Aczkolwiek to diametralna różnica jakby na to nie patrzyć. ale dziękuję za objaśnienie . Wracając do sprawy adaptera czy podziela Pan opinie innych o zaletach tego adaptera oprócz ceny ? Pozdrawiam