anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Poddaje się ocenie.

BreakTheSilence
Nowicjusz

Poddaje się ocenie.

Kilka moich fotek zrobionych w wolnym czasie ,którego zawsze mało. :(
NA początek zachody,które pewnie będą skrytykowane,za to że są zachodami :D
Liczę na ocenę,krytykę,porady,wskazówki

Robię zdjęcia amatorsko od kilku miesięcy,
z kompaktu przesiadłem się na lustrzankę,różnica ogromna :nauseated_face:
Jakbym wiedział od razu bym kupił lustrzankę,ale dzięki temu mam teraz dwa aparaty 8-)

19 ODPOW. 19
BreakTheSilence
Nowicjusz

koteczek11 wiem,że nawet najlepsi korzystają,technika dla ludu w końcu ;)
A kadrowanie jest super,jednak ja jestem jakoś zwolennikiem tego,żeby nauczyć się robić zdjęcie tak pięknie skadrowane,żebym nie musiał poprawiać na komputerze.
Może kadr mi nie wychodzi,bo skupiam się,by kolory mi dobrze wyszły na zdjęciu i by nie było przepaleń itd.
Praktyka i jeszcze raz praktyka i czekać na efekty.
Przy tym fachowe porady i spostrzeżenia jak najbardziej na miejscu,każde zostaje mi w pamięci.

Porucznik_Jaszczuk cieszę się,że podoba Ci się kolorystyka,mi również :D
Popracuje nad kadrowaniem,bo widzę,że na razie to mój największy problem.
Nie chodzi mi o to,że nie chcę mi się używać kompa do poprawek,po prostu nie chcę poprawiać fotografii,chcę się nauczyć robić zdjęcia tak,by kadr wychodził dobrze.
Zapamiętam,by wystrzegać się centralnych kadrów w przypadkach w których jest nieodpowiedni.
Jestem tylko amatorem i wszelkie pomyłki nie są mi obce. ;)

Dziękuje Wam pięknie za komentarze.

Pyzik-----
Początkujący

IMHO poza zglębieniem zasad kompozycji, przede wszystkim powinieneś także zacząć szukać bardziej interesującego, odpowiedniego dla tematu i matrycy światła. W przypadku tego typu zdjęć krajobrazowych to właśnie jakość światła w największym stopniu determinuje to, czy końcowy efekt jest godny uwagi.

WOiOwnik
Początkujący

w mojej opinii fotografii "B" nie przeszkadza kadr centralny, bardziej ta mroczna czeluść u dołu ( kadrowanie wskazane).....

A co dodawania praw autorskich do zdjęcia..... Chodzi Ci o znaki wodne?? Takie coś zrobisz w każdym programie działającym na warstwach.... gimp to chyba oferuje??

misia9111
Początkujący

Mi fotki się bardzo podobają. :D
Co do fotki pszczółki jest bardzo fajne a co do zachodów słońca sa trochę oklepane ale chyba każdy jak ma okazję zrobić ładną fotkę to z niej korzysta :)
Serdecznie pozdrawiam :)

BreakTheSilence
Nowicjusz

Pyzik po pierwsze bardzo ciekawa galeria,poświęcasz się fotografii to widać. ;)
Na pewno przyswoje Twoje spostrzeżenia i będę się starał jak tylko się da i na ile będę miał czas,bo widać,że masz pojęcie o tym o czym mówisz(piszesz).
Dzięki wielkie za wpis.

WOiOwnik obiecuję wystrzegać się czeluści jak tylko się da :D
Co do znaków wodnych ;) Już znalazłem coś takiego w PSP i CorelDraw.
A skoro GIMP ma taką funkcję to skorzystam i sprawdzę.
Pięknie dziękuje za informację jak również za komentarz.


misia9111 dziękuje za pozytywne słowa,podniosłaś mnie na duchu :P
Dzięki za komentarz,również pozdrawiam.

ambitnie
Początkujący

1 najlepsze

BreakTheSilence
Nowicjusz

ambitnie dzięki za opinie :)

aneczka-----
Początkujący

szczerze mówiąc, aż mi głupio się przyznać, ale na tym jesiennym zdj na początku nie zauważyłam tego pustego drzewka- rzuciła mi sie w oczy ta pusta (a szkoda) ławeczka i dopiero po przeczytaniu komentarzy zorientowałam się ocb xD dlatego: może popracować nad wyeksponowaniem tej ławeczki? (ale sie uczepiłam^^)
a co do kadrowania do tego drugiego zachodu: z jednej strony jestem za tym, żeby uciąć ten dół, ale z drugiej tak, jak jest teraz wygląda to jak okładka książki (takiego mam schiza xD). ale to tylko moje skromne zdanie, ja też dopiero zaczynam w fotografii ;) ;) ;)

BreakTheSilence
Nowicjusz

blondyneczkawielkie dzięki za opinie.
Widzisz właśnie w tym jest cały urok,że to drzewko jest schowane z tyłu, :D
A tak na poważnie,po obejrzeniu tego zdjęcia zrzuconego już na komputer,doszedłem do wniosku,że faktycznie lepiej by było wyeksponować tą ławeczkę na zdjęciu,po prostu wyszedł mi bałagan. ;)
Może i zaczynasz w fotografii,ale pomysł ciekawy,masz wyobraźnie,pomyślę zatem nad wydaniem książki ;)
Pięknie dzięki za komentarz.Pozdrawiam

BreakTheSilence
Nowicjusz

Po świątecznym pstrykaniu wystawię dwie z moich akcji między rybkami :D